Skocz do zawartości
Gmeru

SONY Seria W 5500 opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiem tak; jak kupisz do końca roku to masz gratis gwarancje przez 5 lat.[kupujesz TV i rejestrujesz na necie-potem dostaniesz mailem gwarancje 5 letnia i trzeba ją wydrukować]

Ja kupiłem w awansie Sony Bravie 32'W5500 za 2900 w małej mieścinie.

Musisz poszukać w necie gdzie by było taniej i pobiegać po sklepach i sprawdzic cene towaru i dostepnosc

Edytowane przez MustangKóń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy orientujecie sie gdzie moge kupic najtaniej w tym momencie ten tv? w rtv jest za 3190, media 3999 ale ponoc 2 - 3 stycznia ma byc minus vat. Myslicie ze warto czekac z zakupem do po swietach

Ceny po świętach spadną na pewno tzn. luty marzec zapewne wejdą jakieś nowe modele, teraz czasami brakuje popularniejszych modeli to i ceny zwyżkują (chociaż 3200 zł za wersje 40 cali nie jest jakoś wygórowane, zwłaszcza jeśli w stacjonarnym sklepie). Z drugiej strony promocja 5 lat gwarancji jest tylko do końca stycznia i nie wiadomo czy będzie kontynuacja http://www.5latgwarancji.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze na tym forum padaja bardzo fachowe stwierdzenia a czy ktos po ludzku moze mi wyjasnic czym sie rozni model v od w? V jednak ciut tanszy do zwyklego ogladania wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo główna różnica to jest układ kompensacji ruchu zwany 100hz, ma za zadanie eliminować szarpanie obrazem (tzw. juddering), jeśli chodzi o model v5500 to jest ok, ma trochę słabszą czerń od serii W oraz brak wspomnianych wcześniej 100hz. Czy warto? Zależy od Ciebie, polecam zwrócić uwagę na płynność Vki, jeśli Tobie odpowiada to spokojnie wystarczy, sam już trochę jestem przewrażliwiony jeśli chodzi o juddering dlatego wolałem dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sony Bravie 32'W5500 100HZ.

Podbicie Motionflow do 100HZ [w pasku options] znacznie porawia ostrość i realistyczność obrazu.

Nie zamieniłbym na model V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od konkretnej osoby, osobiście też wolę mieć 100hz (chociaż przy słabym sygnale na max raczej się nie ustawi), ale jak u kolegi oglądaliśmy sobie transformersów (niestety tylko na dvd) na Vce to nie wyglądało to źle. Także też nie można przesadzać juddering był odczuwalny, ale tylko w niektórych scenach, nie ma co się spierać tylko na spokojnie porównać przed ewentualnym zakupem.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może tv 40w5500 podłączony do tv analogowej? i mógłby zrobić jakieś zdjęcie obrazu jak to wygląda?

byłbym bardzo wdzięczny ;)

pytam bo znajomy ma chyba 40w4500albo 4000 i tak średnio to wygląda z analogiem.. :unsure:

Edytowane przez 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze słabym sygnałem analogowym nie poradzi sobie dostatecznie żaden LCD. Mam 40" Sama 786 i 32" W5500 i przysłabym analogu mam pewien dyskomfort oglądania (zależny też w dużej mierze od nadawcy). Zupełnie inaczej wygląda sytuacja dla sygnału cyfrowego (DVB i Cyfra+) tutaj obraz jest w pełni akceptowalny. Pełnię możliwości te tv pokazują dla materiału HD, sport w Canal+HD lub ErosportHD albo Animal PlanetHD dają obraz o znakomitej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakoś tydzień temu stałem sie szczęśliwym posiadaczem mistrzowskiego telewizora Sony W5500 ogólnie jest prze kozacki zwłaszcza w połączeniu z moim lapem samsung q210 po prostu rozwala wszystko:), ale mam takie pytanie odnośnie takiej opcji.. Mam kablówkę analogowa z UPC i w poprzednim TV Thomson miąłem taki bajer ze jak włączałem np. TVN to po chwili na dole pojawiał się mi sie pasek z nazwa lecącego programu procentami ile juz trwa i godzina, od której, do której.. I czy może nie wie ktoś czy to w W5500 trzeba gdzieś włączyć czy poprostu nie można tego ustawić:) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy orientujecie sie gdzie moge kupic najtaniej w tym momencie ten tv? w rtv jest za 3190, media 3999 ale ponoc 2 - 3 stycznia ma byc minus vat. Myslicie ze warto czekac z zakupem do po swietach

Telewizor LCD 52" SONY KDL-52W5500

Telewizor Full HD z dynamicznym kontrastem 100 000:1 i ekranem o przekątnej 52 cale. Model z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4, odświeżaniem obrazu 100 Hz i technologią 24p True Cinema. Do kupienia w sieci Astral Sp z o.o. za 4997,3 zł - o 501 zł taniej niż w sklepach internetowych. Promocja ważna do 13 stycznia.

http://technologie.gazeta.pl/technol...dnia_2009.html

W tej cenie brałbym w ciemno !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5tys to mistrz w tak wielkim rozmiarze. Bardzo ale to bardzo dobra cena!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telewizor LCD 52" SONY KDL-52W5500

Telewizor Full HD z dynamicznym kontrastem 100 000:1 i ekranem o przekątnej 52 cale. Model z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4, odświeżaniem obrazu 100 Hz i technologią 24p True Cinema. Do kupienia w sieci Astral Sp z o.o. za 4997,3 zł - o 501 zł taniej niż w sklepach internetowych. Promocja ważna do 13 stycznia.

http://technologie.gazeta.pl/technol...dnia_2009.html

W tej cenie brałbym w ciemno !!!

Szkoda, że linki już nie działa :/, ale jeśli chodzi o cenę to faktycznie bardzo atrakcyjna, dobry telewizor 52 calowy poniżej 5000zł. Tylko, że z tego co rozumiem można jedynie dostać go w sklepach stacjonarnych, bez możliwości wysyłki?

w_wilk dokładnie wszystko, zależy od nadawcy, najprościej zainwestować w platformę cyfrową wtedy można spokojnie cieszyć się obrazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że linki już nie działa :/, ale jeśli chodzi o cenę to faktycznie bardzo atrakcyjna, dobry telewizor 52 calowy poniżej 5000zł. Tylko, że z tego co rozumiem można jedynie dostać go w sklepach stacjonarnych, bez możliwości wysyłki?

Tak.Zakup w tej cenie tylko w sklepach detalicznych tej Firmy.I tylko dla "wybranych" :) , bo sklepy są tylko na głebokim południu :) , także wyjazd po TV np. z Gdańska zrównje

ceny. SZKODA.

PS. W podanym linku była ta sama wiadomość, którą napisałem.

Edytowane przez Ernet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Po testach przeprowadzonych przez Gmeru byłem przekonany do telewizora serii W5500 (KDL-32W5500). Jednakże ostatnio kolega, który pracuje w Philiipsie polecił mi telewizor 32PFL8404H. No i mam w związku z tym pytanie: Czy Sony faktycznie jest lepszy od Philipsa i czy funkcja Ambilight nie jest przesłanką która działała by na korzyść tego właśnie producenta?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a widziałeś taki telewizor w akcji? Czy nie bardzo? Zależy od użytkownika jedni wychwalają takie rozwiązanie, a inni wyłączają po 15 minutach, więc musisz sprawdzić do której grupy się kwalifikujesz. Na pewno za Sony przemawia 5 lat gwarancji i jakość stricte obrazu (moją subiektywna ocena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem nowym użytkownikiem tego forum jaki i Sony bravia 32w5500 Niestety obraz w moim odczuciu nie jest zbyt dobry (pastelowe twarze cho nie na wszystkich kanałach) pomimo sygnału z cyfry + Moze ktos podpowie jak ustawic poszczególne parametry aby były one optymalne i sprawiały jak największą przyjemnoś oglądania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia to

Kontrast 55

Jasnośc 51

nasycenie 57

temperatura barw neutralne

Ostrośc 11

Redukcja zakłócen mała

Redukcja MPEG mała

Motionflow wysokie

korekcja czerni i zwiększanie kontrastu Srednie

gamma +1

autom, ograniczanie swiatła średnie

cztstośc bieli duza

żywy kolor średni

Są to moje ustawienia tak na oko Będę wdzięczny za podpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje ustawienia to

Kontrast 55

Jasnośc 51

nasycenie 57

temperatura barw neutralne

Ostrośc 11

Redukcja zakłócen mała

Redukcja MPEG mała

Motionflow wysokie

korekcja czerni i zwiększanie kontrastu Srednie

gamma +1

autom, ograniczanie swiatła średnie

cztstośc bieli duza

żywy kolor średni

Są to moje ustawienia tak na oko Będę wdzięczny za podpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy pytanie dotyczące DLNA, zadałem je już w innym wątku, ale może tu ktoś bedzie potrafił mi odpowiedzieć...

wszystko jest jasne i proste kiedy wpinam się do sieci kablem LAN, telewizor sam się konfiguruje etc etc...

jak wyglada sprawa jeśli chcę odbierać widgety bezprzewodowo za pomocą domowej sieci wifi? podobno potrzebna jest do tego bezprzewodowa karta sieciowa wpięta do gniazda USB telewizora, jeśli tak, to czy to musi być dedykowana karta Sony czy też karta innego dowolnego producenta, no i jak wtedy wyglada sprawa konfiguracji polaczenia bezprzewodowego? czy telewizor sam rozpoznaje sterowniki karty, czy tez wymaga to gląbszych manipulacji???

Edytowane przez gringo68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzedni TV był 4:3 to pewnie trzeba w dekoderze UPC przestawić proporcje ekranu, jeśli też był 16:9 to pozostaje chyba tylko w TV przestawawić format ekranu na smart.

W przypadku kiedy takie ustawienia jak zasugerowałem były cały czas to nie mam pojęcia, może się ktoś inny wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że kolega pisze o analogowej UPC, a jak mniemam pracuje ona bez dekodera. O ile mnie pamięć nie myli, jeszcze z dawnych serwisowych czasów, niektóre telewizory Thomsona miały taki śmieszny "fiuczer" jak EPG tworzone na podstawie telegazety. Potrafiło ono generować różne ciekawe ekrany informacyjne i chyba o to chodzi autorowi wątku.

Przy czym należy jasno napisać, że była to domena telewizorów CRT Thomsona właśnie i żadnych innych. Podobna sztuka raczej nie uda się z żadnym innym obecnie sprzedawanym telewizorem, pracującym z sygnałem analogowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje ustawienia to

Kontrast 55

Jasnośc 51

nasycenie 57

temperatura barw neutralne

Ostrośc 11

Redukcja zakłócen mała

Redukcja MPEG mała

Motionflow wysokie

korekcja czerni i zwiększanie kontrastu Srednie

gamma +1

autom, ograniczanie swiatła średnie

cztstośc bieli duza

żywy kolor średni

Są to moje ustawienia tak na oko Będę wdzięczny za podpowiedż

Żywy kolor wyłączyć, poziom kolorów ustawiać wyłącznie nasyceniem. Redukcję zakłóceń wyłączyć. Motionflow na standard, Dynamiczne zwiększanie kontrastu wyłączyć, za to zwykły kontrast ustawić wyżej, spokojnie można pomiędzy 70 a 90. Moc lamp podświetlających pomiędzy 3 a 5.

Reszta wedle własnych preferencji. Generalnie zasada jest taka że wszelkie opcje, oznaczone jako dynamiczne, należy wyłączać, za to nie bać się kontrastu statycznego na wysokim poziomie. LCD sam z siebie ma niższy kontrast matrycy od CRTka, więc wartość tę ustawia się domyślnie dość wysoko w opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SlawekR dzięki za podpowiedz zaraz bede przestawiał a moze sie orientujesz ile taka 32 calowa Bravia pobierze prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...