Skocz do zawartości
Gmeru

SONY Seria W 5500 opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę odpisać. To zależy. W temacie "jaki TV wybrać" jest odpowiedni kwestionariusz, żeby zadać dobre pytanie.

Podpowiem: co będzie sygnałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Standard, to włączenie zasilania obwodów, które nie były na czuwaniu. Możesz to zmienić włączając w konfiguracji chyba "Szybkie włączanie" - tam można ustawić w jakich godzinach w ciągu doby najczęściej wykorzystujesz tv, on wtedy "podgrzeje" dodatkowe obwody i oprócz braku trzaśnięcia będziesz miał naprawdę szybki start. Ale coś za coś - tv wtedy zeżre Ci więcej energii (z tego co pamiętam z <1W do ok. 20W).

U mnie takie trzaśnięcie występuje nawet po włączeniu takiej funkcji z tym, że wtedy wydłuża sie czas jaki musi upłynąć aby ponownie trzasnęło przy włączeniu tzn. musi upłynąć dłuższy czas między wyłączeniem a włączeniem zanim trzaśnie. Zadaje te pytania bo w razie czego mogę reklamować ale pytanie czy jest sens???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muszę wybrać czy sony 52w5500 czy sony 52z4500

napiszcie który

lubię ostry obraz z duzym kontrastem, nawet przejaskrawiony.

To bierz Samsunga. One mają jaskrawe kolory Sony serii W i Z tego Tobie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz na "Żywy" i każdy LCD będzie świecić jak choinka... nie mając nic wspólnego z rzeczywistością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muszę wybrać czy sony 52w5500 czy sony 52z4500

napiszcie który

lubię ostry obraz z duzym kontrastem, nawet przejaskrawiony.

Jeśli tak stawiasz sprawę to nieco więcej "mięcha" wyciśniesz z serii "W". Sama matryca pozwoli na bardziej agresywne nastawy. Ale jak już koledzy wspomnieli, obraz będzie daleki od naturalności. No ale skoro tak lubisz... to w sumie czemu nie. Jak to mówią "klient nasz Pan" :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem to sporo osob lubi sie lapac na dynamiczne ustawienia obrazu mowia ze tv pieknie swieci a potem wracaja i mowia ze tak to sie jednak nie da ogladac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez tę jaskrawość nie wybrałem Samsunga. Lubię kolory naturalne to raz, a dwa trzeba oszczędzać oczy. Dlatego tez jak poszperałem w necie i popytałem tu i tam to wziąłem W5500 i nie żałuję. Ma ładne kolory i każdy kto był u mnie i widział wyraża szacun;-) Za wyjątkiem samsugowców dla których obraz wydaje się zbyt ciemny i wyraźny. No coż ich oczy już przywykły do jaskrawości Samsunga, której ja znieść nie mogę (pewnie bym się też przyzwyczaił ale po co psuć oczy.

W piątek miałem okazję obejrzeć Władce Pierścieni przy użyciu trybu kinowego. BAJERA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. podobno od 01.03.10 skończyła się promocja z pięciletnią gwarancją.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co zauwazylem to sporo osob lubi sie lapac na dynamiczne ustawienia obrazu mowia ze tv pieknie swieci a potem wracaja i mowia ze tak to sie jednak nie da ogladac :)

Jak się kupi telewizor to praktycznie każdy na początku ustawią obraz na dający po oczach, a przynajmniej ja i większość znajomych tak miało, ale prawda jest taka, że na dłuższą metę raczej nie da się tak oglądać (piszę raczej, bo na pewno znajdzie się jakiś wyjątek) :D

Ksebas: na to wychodzi przynajmniej z lektury strony promocji http://5latgwarancji.pl/ , może za jakiś czas akcja zostanie ponownie powtórzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam taka nadzieje bo Soniaczek na mnie lezy i czeka a chcialbym miec 5 lat gwarancji. Z tym ze musze kupic ten telewizor w tym miesiacu wiec raczej odpada :)

Edytowane przez Faful

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie rtv też już brak info o gwarancji i w vobisie to samo więc chyba jest to jakaś ogólnopolska "akcja odwoławcza" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taka nadzieje bo Soniaczek na mnie lezy i czeka a chcialbym miec 5 lat gwarancji. Z tym ze musze kupic ten telewizor w tym miesiacu wiec raczej odpada :(

No w ciągu miesiąca to nie wiem czy można liczyć na powtórkę pewnie będzie trochę przerwy, tak jak poprzednim razem- dla niewtajemniczony, ta promocja jest już drugi raz. Jeśli bardzo, zależy na przedłużonej gwarancji zawsze można dopłacić tak, ale wiadomo podwyższa to koszt końcowy telewizora i trzeba dobrze sobie przekalkulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co to w moim sklepie nie ma mozliwosci przedluzenia gwarancji a jak dobrze pojdzie to telewizorek tez kupie w rewelacyjnej cenie :( Niech strace te 3 lata gwarancji musze miec teraz tv bo nie mam do czego konsoli podpiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie.

podlaczylem sobie sobie tv do sieci

i chce sobie z poziomu tv puszczac filmy z hdd pc.

komputer wykrywa tv. Zezwalam na polaczenie. Udostepniam pliki.

lecz tv nie wykrywa serwera multimedi.

ma ktos jakies rady jak to poprawnie skonfigurowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) chce sobie z poziomu tv puszczac filmy z hdd pc (...)

U mnie na W5500 + Vaio nie działało w ogóle przy Windows Media Player 11 (TV nie wykrywał PC)

Dopiero uruchomienie PS3 Media Server pozwoliło cieszyć się DLNA z notebooka (od razu zaznaczam, że do tego wcale nie jest potrzebne PS3, wystarczy tv+lan+pc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na możliwość podłączenia do netu W5500 nie zwracam uwagi. Na razie to tylko skromny dodatek do telwizora coś jakby dawniej internet w komórkach. Wszystkie komórki dawały taka możliwość ale nikt z tego nie korzystał ponieważ było to jakieś mało użyteczne cudo.

Na marginesie.. kompletnie rozwalił mnie pilot do EX500. Co do tego elementu to Sony się nie popisało. Znowu to samo co w w W5500: brak wyważenia, najważniejsze przyciski umieszczone tak, że nadgarstek boli jak się tego używa do tego jeszcze wklęsły kształt i nieszczęsny dodatkowy przycisk power, który "sam" włącza i wyłacza tv;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie ustawienia w scenie"automat":

obraz:

-podświetlenie 5

-kontrast 75

-jasność 60

-nasycenie 60

-temperatura barw-neutralne

-ostrość 20

-redukcje zakłóceń-wyłączone

-Motionflow -wysokie

-tryb filmu -automat. 1

Zaawansowane ustawienia:

-Korekcja czerni-wył

-zaaw.zwiększ.kontrastu-małe

-Gamma-standardowy

-Automat.ograniczenie światła-wył.

-czystość bieli-mała

-żywy kolor-min

Dodam,że odbieram kablówkę przez HD dekoder za pomocą kabla HDMI.

Telewizor odbiera w małym,"ciemnym"pokoju [północna strona świata]

Proszę o odpowiedź co do ustawień moich,czy są dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam takie ustawienia w scenie"automat":

obraz:

-podświetlenie 5

-kontrast 75

-jasność 60

-nasycenie 60

-temperatura barw-neutralne

-ostrość 20

-redukcje zakłóceń-wyłączone

-Motionflow -wysokie

-tryb filmu -automat. 1

Zaawansowane ustawienia:

-Korekcja czerni-wył

-zaaw.zwiększ.kontrastu-małe

-Gamma-standardowy

-Automat.ograniczenie światła-wył.

-czystość bieli-mała

-żywy kolor-min

Dodam,że odbieram kablówkę przez HD dekoder za pomocą kabla HDMI.

Telewizor odbiera w małym,"ciemnym"pokoju [północna strona świata]

Proszę o odpowiedź co do ustawień moich,czy są dobre?

z tego co wiem, to Motionflow na standard bedzie lepiej ustawić, żywy kolor wył , redukcje zakłóceń wł , nie wiem jak u Ciebie bo ja akurat mam ex 500 ale barwa kolorów wg mnie ładniej wygląda na "ciepłe1 , zaawansowane zwiększanie kontrastu wył

pozdrawiam , oczywiście to tylko moja subiektywna opinia , każdy ustawia pod siebie jak mu odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze ustawienie to Standard

MotionFlow Standard

Temp. barw. Neutralna

Czysta Biel średnia

Zaawansowane Zwieksz. Kontrastu Wył

Korekcja czerni wył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz od kilku dni jestem uzytkownikiem 40V5500 odniose sie do ustawien i tego co zauwazylem. Uwazam ze nie ma idealnego przepisu na to jak to najlepiej skonfigurowac. Raz ze gusta mamy rozne, a dwa kolosalne znaczenie maja warunki w jakich ogladamy oraz to co ogladamy. Inne ustawienia mam dla sportu, inne dla filmow, jeszcze inne do grania, inne w ciągu dnia, inne wieczorem. Konfiguracji jest tyle ze trudno wskazac cokolwiek konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czasami można odnieść wrażenie, że element strojenia tv został aż za bardzo urozmaicony.

Ciężko wyczuć, co kryje się pod jakimś ustawieniem i jak zmiana tego prametru wpływa na pozostałe stąd też zadałem wcześniej pytania odnośnie tego jak kalibrować sobie obraz i wszędzie uzyskiwałem odpowiedź, że zrobi to albo profesjonalista ze sprzętem albo pozostaje samemu machać tam i spowrotem suwakami.

Na marginesie dawniej był taki obraz kontrolny, kółko z kwadratami szarymi, kolorowymi itd. i było kilka prostych zasad jak i co ustawiać aby uzyskać optymalny obraz a dzisiaj "jeździj pan suwaczkiem tam i nazad a coś z tego będzie" Mniej więcej takie porady można uzyskać na forach.

Stąd też pytam: Czy da sie stworzyć jakieś zasady dla zwykłego uzytkownika odnośnie tego jak skalibrować obraz?

Edytowane przez ksebas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez odpowiednich przyrządów będzie to dość trudne, od tego jest właśnie kalibracja, a mnogość opcji ma właśnie ją ułatwić. Najprościej jest po prostu wykorzystać fabryczne ustawienia jako bazę i eksperymentować, bo jak sam zapewne wiesz profesjonalna kalibracja jest dosyć drogą zabawą na dzień dzisiejszy (zacznijmy od tego, że niewiele osób się tym zajmuje). Można też szukać gotowców podawanych na forach czy to przez użytkowników czy też przez osoby testujące dany telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...