Skocz do zawartości
Gmeru

SONY Seria W 5500 opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

1a1b49a49466b64e.jpg

96f31999e541f9d8.jpg

Nazwy modeli:

W5500 = Model podstawowy

W57xx = Inny design

- FHD(1920x1080)

- Motionflow 100Hz with IB Reduction

- BRAVIA Engine 3

- Live Colour

- Intelligent Picture

82b55a94bc284eab.jpg

-DVB-T/C(MPEG4 AVC-HD)

- 1 tuner PAP/PIP

- BRAVIA Sync(08 CEC)

- AppliCast

- DLNA with Movie/Photo/Music

- Picture Frame Mode

- S-Force Front Surround

- Scene Select

- Simple Remote Controller

- HDMIx4 / USBx1 / PC-Input

Dynamiczny współczynnik kontrastu 100 000:1

# Rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli: maksymalna szczegółowość obrazu telewizyjnego, filmów i gier

# Naturalna płynność i większa szczegółowość dynamicznie zmieniających się obrazów, takich jak w sporcie i kinie akcji, zapewniana przez technologię Motionflow 100Hz połączoną z technologią osłabiania rozmycia obrazu

# Technologia BRAVIA ENGINE 3: imponująca głębia i czystość obrazu, optymalny kontrast, żywe kolory i większa wierność barw

# Technologia Live Colour zapewniająca żywy obraz o optymalnej kolorystyce. Cztery ustawienia (wyłączone, niskie, średnie i wysokie) umożliwiające wybór optymalnego poziomu nasycenia barw.

# System zwiększania kontrastu Advanced Contrast Enhancer, zapewniający głęboką czerń w najciemniejszych scenach

# Specjalny przycisk na pilocie umożliwiający dostosowanie ustawień obrazu i dźwięku do oglądanego programu oraz uzyskanie maksymalnie dynamicznego i realistycznego efektu.

# Różne ustawienia „eko” i czujnik światła automatycznie dostosowujący jasność ekranu do natężenia oświetlenia w pomieszczeniu – możliwość zmniejszenia zużycia energii i ograniczenia wpływu na środowisko

# System 24p True Cinema – wyświetlanie filmów zgodnie z zamierzeniami reżysera

# Technologia „inteligentnego obrazu” – maksymalna czystość obrazu nawet ze źródeł analogowych

# Możliwość wykorzystania telewizora w roli cyfrowej ramki na fotografie. Zamiast patrzeć na „czarną dziurę”, można oglądać swoje zdjęcia lub fabrycznie zaprogramowane obrazy

# Zaawansowana technologia S-Force Front Surround – możliwość uzyskania cyfrowego efektu przestrzennego w dźwięku reprodukowanym tylko przez dwa przednie głośniki

# Funkcja Voice Zoom do regulacji głośności mowy bez zmiany głośności innych dźwięków

# Technologia domowej sieci DLNA zapewniająca dostęp do wszystkich filmów, nagrań i zdjęć z komputera

# Technologia AppliCast™ do wyświetlania informacji z Internetu w czasie oglądania telewizji. Preinstalowane funkcje obejmują wyświetlanie zegara analogowego i kalendarza

# Cztery wejścia HDMI™ (dwa z tyłu, dwa z boku, wszystkie z CEC) – łatwiejsze podłączanie źródeł sygnału High Definition, takich jak Blu-ray Disc™ czy PLAYSTATION®3

# Funkcja USB Media Player: łatwe wyświetlanie zdjęć i filmów oraz odtwarzanie muzyki na dużym ekranie

# Funkcja BRAVIA Sync – sterowanie całym systemem kina domowego przez naciśnięcie jednego przycisku na pilocie i dostęp do menu w podłączonych, współpracujących urządzeniach, takich jak kamery Handycam®

# Smukła, elegancka, wykończona na wysoki połysk obudowa w kolorze czarnym i obrotowa podstawa ułatwiająca optymalne ustawienie ekranu

# Zintegrowany tuner MPEG-4 AVC – odbiór darmowych audycji naziemnych i kablowych HD i SD (oraz kanałów analogowych)*

# Zintegrowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej o standardowej rozdzielczości (MPEG-2, umożliwiający także odbiór kanałów analogowych)

# Zintegrowany tuner cyfrowej telewizji kablowej (zależnie od kraju i tylko dla obsługiwanych operatorów)

# Dostępność od marca 2009 r.

# Bardzo łatwa rejestracja telewizora BRAVIA połączona z udziałem w programie My Sony

# * Tuner HDTV Sony jest zgodny z wprowadzanymi obecnie w kilku krajach europejskich standardami transmisji HD DVB-T i DVB-C. Informacje o stanie nadawania w danym kraju można uzyskać w sklepach Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizorek wygląda ślicznie:) Jakoś bardzo nie różni się od poprzednika, chociaż BE3 (ciekawe jak w praktyce to wychodzi- zobaczymy na testach), odtwarzanie filmów przez usb (ciekawe jakie formaty), podświetlenie CCFL, 4 HDMI... Ciekawie brzmi... Tylko wrzucili 100Hz (dlaczego nie 200Hz??)... Czekam na testy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony jak inni tną koszty, a co za tym idzie, niestety gorsza jakość. BE3? raczej marketing, podświetenie CCFL przecież to cofanie się ,WCG-CCFL jest leszpe od CCFL. ;) Oby nie postąpili tak z serią Z i X. Może zrezygnują z podświetlenia diodowego RGB w X'ach bo jak wiadomo podwyższa to koszty. Obym się mylił.

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie rewelacja i nie mogę doczekać się testów, choć biorąc pod uwagę prawdopodobną cenę, z zakupem trzeba będzie trochę poczekać.

Dla mnie rewolucja tkwi w możliwości oglądania filmów przez USB i DLNA - mam nadzieję, że nie będą to tyko filmy z kamer cyfrowych (choć może tak być i pewnie będzie, ale dobre i to, szczególnie dla mnie).

Nie jestem też tak sceptyczny co do BE3, wierze że Japończycy się postarali, zresztą zawsze siłą sprzętu Sony była elektronika.

Kiedy test na hdtvpolska???!!! Pośpieszcie się!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na sampla ale chyba najpierw będzie V5500. Co do DLNA - raczej chodzi o filmy AVCHD ale co do reszty to wyjdzie w testach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będzie szło odtwarzać za pomocą dlna jeszcze filmy

"Zintegrowany tuner cyfrowej telewizji kablowe" jakich operatorów w pl to obsługuje?

Technologia AppliCast fajny pomysł jeżeli będą rozwijać jeszcze dorzucą przeglądarkę internetowa i bedzę miał idealny tv

a jakie plotki co do ceny mam nadzieje że 40w5500 będzie do 4.5 tys. zł max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale za tyle to kupisz serię V5500. Tak jak pisałem, w tej chwili seria V będzie cenowo na poziomie W4500 a W5500 30% droższe. Podwyżki : ( To są oczywiście informacje z Sony Poland a nie sklepów internetowych. Ale w Digitalo też to widać. 37V5500 za 4399,00zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwariować idzie z tymi tv sonego chyba jeszcze trochę poczekam z kupnem nowego tv chyba do wakacji

KDL-40V5500 i KDL-40W5500 posiadają Panel 8-bitowy a 40w4500 Panel 10-bitowy

Edytowane przez max_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdą do testów to się zestawi z czymś "4000" i zobaczymy jak to się ma bo te bity to też jeden wielki bełkot ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak skoro go jeszcze nie ma na rynku ; ) Jak tylko się pojawi do testów to na pewno coś osobiście naskrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście 40w5500 ma mieć 8bitowy panel to nie jest to dobra wiadomość a krok w tył. Wycenianie czegoś takiego na powyżej 5000 woła o pomstę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy po testach, czy na pewno będzie wołało o pomstę. Nie chce mi się wierzyć, że nowe serie będą miały gorszy obraz, a będą droższe. Chociaż sporo wskazuje na to.. Nie ma co gdybać, zobaczymy, ocenimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też zwrócić uwagę na to, że w4500 które aktualnie się sprzedaje, było kupowane po zupełnie innym kursie, jakby teraz zaczęły przychodzić nowe dostawy to podejrzewam, że i cena byłaby odpowiednia wyższa, czas pokaże. Generalnie Gmeru wiesz liczymy na jakieś porządne zestawienie obu modeli :> zwłaszcza jeśli chodzi o nowe możliwości DLNA.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spotykam się z dwoma ciekawymi zjawiskami

Głosy "przeciw"

Jak były 10 bitowe to podkreślano, że przejścia tonalne będą niezauważalne i te 10 bitów to tylko marketing, a teraz jak są 8 bitowe to mówi się, że to będzie z wielką stratą dla jakości obrazu i w ogóle kaplica :)

Głosy "za"

Jak były 10 bitowe to podkreślano, że przejścia tonalne będą lepsze, a jak są 8 bitowe to mówi się, że nie będzie to z wielką stratą, bo i tak ludzki wzrok do końca nie pozwalał wykorzystać tych 10 bitów.

;)

Zobaczymy na testach jak to będzie naprawdę

Edytowane przez farfal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe.. To podświetlenie, panel itd.. swoją drogą. Mnie nurtuje jak zachowa się BE3:) To może "być lekiem na całe zło". Nowa, lepsza elektronika, lepsze procesory, mogą mile zaskoczyć.. Tylko tyle o tym się mówi, a gdzie te testy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farfal: wiesz wszystkich nigdy nie zadowolisz zawsze znajdzie się ktoś komu nie odpowiada. Co do tych 10 bitów, to szczerze mówiąc sam nie wiem (oba moje TV mają więc ciężko o porównanie), ale jak się popatrzy na lustrzanki oferujące 14 i więcej to chyba jakieś znaczenie musi być... Bardziej mnie martwi jedynie podświetlenie no i wielka niewiadoma BE3 która może jak Rafał napisał te wszystkie braki wynagrodzić z nawiązką. Testy chyba będą niedługo bo na dniach mają wejść w5500 do sprzedaży.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma. Na razie V5500 jest. Odbieram w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec w skrocie - dodana mozliwosc regulacji balansu bieli i gammy - i to jest spory plus! Z drugiej strony przejscie z WCG-CCFL z powrotem na CCFL oslabia troche kolory. Wg tego testu BE3 jest lepszy od BE2 w upscalingu materialu SD.

Jak zwykle - troche lepszy tu, troche gorszy tam, ogolnie chyba maly kroczek do przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem w4500 na przetrzymanie

docelowo musi byc OLED 55" bez wad wieku dzieciecego /poczekam sobie pewnie z 8 lat/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor - możesz sprawdzić u siebie działanie pilota na zimnym TV włączając go od razu z pilota na np. HDMI1 bez sygnału na czarnym ekranie czy pilot Ci reaguje po włączeniu, mój TV KDL-46W4500 ma z tym problem i pilot nie łapie nie tylko u mnie wystepują tego typu problemy te modele mają z tym problem, osobiscie wymieniam na model Z4500.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...