Skocz do zawartości
Gmeru

SONY Seria W 5500 opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Samo Sony obniża ceny na nowe serie więc będzie to widać też w necie.

I bardzo dobrze teraz będzie można mówić o zastąpieniu w4500 nowym modelem w5500 bo do niedawna to ten drugi cenowo był bliższy niestety serii Z.

MarcoGrando: ciekawostką jest raczej to, że zazwyczaj modele podane z literką K są nieznacznie tańsze, ale faktycznie patrząc po specyfikacjach jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W danych technicznych serii W5500 jest napisane:

Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG-2) - TAK

Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów) - TAK

Tuner telewizji HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów) - TAK

Czy to oznacza, że można odbierać tylko naziemną telewizję cyfrową HD? A co ze zwykłą telewizją cyfrową nadawaną w kompresji MPEG4? Nie będzie odbierana, bo tuner jest MPEG2

Albo zadam pytanie inaczej. Jakie naziemne kanały cyfrowe można oglądać w Warszawie za pomocą zewnętrznej anteny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to znaczy. Można odbierać telewizje cyfrową (kanały HD i normalne) nadawaną w Polsce. Masz opcje do wyboru, odbieranie naziemnej analogowej (osobna ścieżka, tak jak np wyjscie HDMI), no osobna ścieżka dla cyfrowej.

Na większości mazowsz jest już dostępna, więc wystarczy antena skierowana na nadajnik i wszystko śmiga w bardzo dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róznica jest chyba wyłącznie na papierze bo oglądajac Vi W róznicy w obrazie nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest 100Hz ta roznica, ale czy widac ta roznice, bo w cenie widze 1tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to przede wszystkim 100hz co wiąże się z ceną, parametrami obie serie są zbliżone, nie jest tak jak w poprzednich modelach gdzie między V i W była wyraźna granica.

mobor wiesz ja też już dawno przestałem patrzeć na rzeczy typu kontrast, czy czas reakcji (który miał znacznie, za czasów kiedy był wyższy niż 15ms)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GMERU wiesz że w Tobie cała nadzieja.

Ja też mam nadzieję na ukazanie się testu - w euro agd jest "promocja" 40" V5500 za 3999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam nadzieję na ukazanie się testu - w euro agd jest "promocja" 40" V5500 za 3999

Słowo promocja, chyba jest zasłużenie w cudzysłowie bo cena szczerze mówiąc taka sobie, można dostać taniej, ale o tyle interesująca, bo o ile pamiętam to w Euro mają całkiem fajny system ratalny.

Nie wymagajcie od Gmeru, że przy tej ładnej pogodzie za oknem, będzie siedział nad testami :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie, kolega pracuje w hipermarkecie w branży budowlano-ogrodniczej i wg niego promocja nie polega na obniżce ceny, tylko na umieszczeniu w gazetce promocyjnej :rolleyes:

Zdarzają się "okazje", które dzień przed wejściem "promocji" były w tym samym sklepie tańsze, niż są w gazetce. Taki zwariowany świat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wg. mnie najlepsze promocje, to zajrzeć na ceneo. Mało jest promocji w sklepach, gdzie cena wychodzi taniej niż w necie. Pamiętam jak ceny 40W5500 wędrowały w necie w dół, a w sklepach jeszcze stały ponad poziomem.... Fakt, nie każdy ufa sieci, i nie każdemu udaje się zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zwróć uwagę, że większość z tych sklepów, ma jednak fizyczną siedzibę, więc jeśli masz trochę czasu to szukasz czegoś możliwie blisko siebie- do 50km i po problemie, zwłaszcza, że na wysyłkę powiedzmy 40 calowego telewizora pójdzie 250-300zł? Czy nawet lepiej, zależy też na ile ubezpieczona będzie paczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykłe sklepy mają jeden wielki plus i jest to właśnie ich "fizyczność" i to na tyle :) niby w sieci jest gorzej się dogadać w razie problemu ale to też już teraz spotyka się coraz rzadziej, oczywiście trzeba sprawdzić dane źródło zakupu. Już od dawna kupuję w necie i muszę przyznać, że więcej problemu robili mi ludzie ze zwykłych sklepów niż tych z sieci.

Co do ceny to właśnie patrze na cenę V5500 w ceneo i w gazetce reklamowej ze skrzynki pocztowej i w sklepie w promocji TV jest 500 ziko droższe :) . Pamiętajmy, że nie raz (przynajmniej ja tak wybieram) jest możliwość odebrania sprzętu osobiście po zakupie w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie jest za 3999

to rozumiem ze znalazles za 3500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fafner miałem na myśli sklepy internetowe z możliwością odbioru osobistego, bądź zajrzenia do siedziby, bo czasem taniej wyjdzie przejechać się te kilkadziesiąt kilometrów niż zamawiać kurierem do domu, a i obejrzeć można wtedy co ma swoje plusy. Za 3590 jest na ceneo, oczywiście mowa o 40 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bardziej pisal o sprawdzonych sklepach, a nie o tym co kto pisze, jak czesto bywalo cena byla wyssana z palca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesto bywalo cena byla wyssana z palca

pewnie nieraz zdarza się i tak, zresztą jak wspomniał staszek_s często zdarza się tak, że promocje mają tylko przyciągać do sklepów a nie koniecznie zmniejszać koszta kupowanego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak jest, zobaczcie teraz promocje sony 22% taniej

malo co taniej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo tak jest, zobaczcie teraz promocje sony 22% taniej

malo co taniej jest.

Gdzie jest ta promocja? Trzymam się tego co pisałem, sklepy internetowe są przyszłością. Dojdzie do tego, że każdy normalny sklep będzie miał swoją witrynę w necie, i co za tym idzie będą niższe cenY :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znalazłem dziś w sklepie internetowym Sonego 40W5500 za 4097zł(Kraków- NEO24)..myślicie, że to rozsądna cena za ten tv? chyba już taniej nie będzie- no może za kilka miesięcy albo szybciej znikną te modele jak 40W4500...warto się zastanawiać czy w tej cenie nie ma leszej 40 z Sonego? Poradźcie drodzy forumowicze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcelo1 czy za komentarz wystarczy :lol: ? Cena bardzo niska zważywszy, że kolega ostatnio kupował 32 calowego v5500 naszukać się naszukał, a i tak wydał 3000zł, szkoda, że nie powiedziałeś o tej promocji wcześniej, może namówiłbym go na dołożenie paru złotych... Dużo już nie stanieją może 100zł, a może w ogóle, ciekawe czy mają więcej sztuk na stanie czy wyprzedają resztki.

Na drugą część twojego pytania, w tej cenie na pewno nie znajdziesz lepszej 40stki (czyli z4500)

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy mają więcej sztuk na stanie

z tego co widzę, w necie, to jest dostępny w takiej cenie i to nie trzeba za długo szukać co najwyżej tylko sprawdzić dobrze sklepy, żeby nie było jakiegoś wałka ale teraz jest całkiem bezpiecznie, przynajmniej ja nie mam co narzekać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor nabyłem po przeczytaniu testu na polskim forum hdtv. Rzeczywiście obraz wyświetlany na nim nie budzi żadnych zastrzeżeń. Czerń jest czarna, kolory fantastyczne a obraz hd z enki wygląda bardzo okazale. Podobają mi się także dodatki takie jak oglądanie zdjęć w HD, filmów z mojej cyfrowej kamery hd sony po usb czy dodatki dzięki sieci Ethernet. Ja i moja żona jesteśmy zadowoleni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na tym telewizorze nie zależnie jak byś się starał czerń nie będzie nigdy czarna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...