Skocz do zawartości
Gmeru

SONY Seria W 5500 opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Odniosłem się do tego, że chcesz puścić dźwięk przez wyjście optyczne. Użytkownicy tego tv nie polecają tego bo dźwięk przez te złącze jest podawany z opóźnieniem czyli na wizji ktoś skończył przemawiać a w głośnikach jeszcze mówi. Oczywiście trochę wyolbrzymiłem, ale mniej więcej o to chodzi. Pytanie więc czy warto się w to bawić skoro jest nie za dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie opoznienie nie ma miejsca, za to nie jest przesylany sygnal Dolby Digital lub DTS, pomimo ze ewidentnie TV go dostaje po HDMI (wyswietla sie na TV informacja o tym) z urządzeń...ale nie przesyla dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie w okolicach Warszawy sa jeszze te modele nowe czyli nie z wystawy a z magazynu? Wczoraj juz kupowałem w jednym Euro AGD i wraca z obsługi człowiek i mowi ze jednak tez z wystawy zostal im a nie z magazynu. A nawet nie byli gotowi zejsc z ceny jak by uzywka miała iść. No 5500 zł bo za tyle był nie dam za cos co stoi moze juz z pol roku i jest wlaczone 14 godzin na dobe. Wreszcie wyjdzie ze musze sie rozgladac za innym modelem albo i inna marką już. Czy Sony EX500 jest lepszy a przynajmniej nie gorszy? Bo niby nowszy a jest gdzies w podobnej cenie 55 calowy i o nim myśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Zaczałem szukac i po opiniach sadze ze to trafny zakup bedzie bo akurat wady tego telewizora głównie zahaczaja o rejony mniej mnie interesujace jak sd które pewnie i tak wcale nie jest tragiczne tylko po prostu gorsze niz w starym modelu.

Teraz tylko wybrac miejsce zakupu.. Biorac pod uwage ze W5500 praktycznie nie ma to ten sie okazuje tanszy bo rozmiary 55 za 4500 zł na allegro są. Choc ja wolał bym dac ciut wiecej a w sprawdzonym miejscu i mi bliskim czyli w okolicach Warszawy. Zna ktos moze jakąś ciekawą oferte? W jednym z marketow bez Vatu ma być z 7000 przeceniony na 5900 około ale to nadal sporo jesli mozna naprawde dostac za 4500 zł. O ile tam sa raty tez dostepne z zerowym oprocentowaniem lub bardzo niskim.

Nie chce tu śmiecić więc spytam się o to w wątku poświęconym ex500 i poproszę o odpowiedź tam jeśi ktoś będzie chętny doradzić.

Edytowane przez klopsik1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony 46W5500 kablem optycznym do Logitech Z-5500 i mam dźwięk wielokanałowy, ale z tv cyfrowej (czasem tvn nadaje i tvp) oraz z plików m2ts z usb. Z hdmi nie sprawdzałem, bo jeszcze nie zakupiłem blu...

Pamiętam, że jedna opcja blokowała przesyłanie po optyku dźwięku wielokanałowego (zawsze było stereo), zobaczę w domu jaka i napisze, może się przyda.

EDIT:

Opisywana wyżej opcja to: Ustawienia cyfrowe / Ustawienia Audio / Opis audio, powinna być ustawiona na Wył., w przeciwnym razie audio po optyku jest tylko dwukanałowe.

Mam nadzieję, że to rozwiąże też opisywane wyżej problemy z audio dostarczanym po hdmi i wypuszczanym po optyku z tv.

Edytowane przez Samek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie gdzie w okolicach Warszawy sa jeszze te modele nowe czyli nie z wystawy a z magazynu? Wczoraj juz kupowałem w jednym Euro AGD i wraca z obsługi człowiek i mowi ze jednak tez z wystawy zostal im a nie z magazynu. A nawet nie byli gotowi zejsc z ceny jak by uzywka miała iść. No 5500 zł bo za tyle był nie dam za cos co stoi moze juz z pol roku i jest wlaczone 14 godzin na dobe. Wreszcie wyjdzie ze musze sie rozgladac za innym modelem albo i inna marką już. Czy Sony EX500 jest lepszy a przynajmniej nie gorszy? Bo niby nowszy a jest gdzies w podobnej cenie 55 calowy i o nim myśle.

Nie polecam brania telewizorów powystawowych, ilość godzin przepracowanych jest często astronomiczna, to jedno, a po drugie musisz uwzględnić, że nie pracował on w warunkach domowych tylko na ustawieniu sklep czyli praktycznie maksymalnym podświetleniu, co wpływa mocno negatywnie na żywotność egzemplarza.

Co do zakupów przez allegro to polecam trochę ostrożności i najlepiej odbiór osobisty i unikać przedpłat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy wiec dokladnie taie samo zdanie. Taki sprzet moze w ciagu miesiecy w sklepie stracic dobre 10% swojej żywotności jak nie lepiej wiec naprawde ktos by musial mi dac tanio bym taki wziął. Rozwalił mnie jeden tv który stał tam z brzegiem obklejonym jakby gumą do żucia i którego oczywiscie nikomu nie chciało się wyczyścić. Nie wiem jaki cel ma prezentowanie takowego na wystawie. Oczywiście miał cene i była ona wysoka jak na dany model. A biorac pod uwage to zabrudzenie czy jak to nazwać na pewno nie było świeże. Jak oni tak traktuja w dodatku te sprzety i ludzie je oglądający to tym bardziej odechciewa się czegoś z wystawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Nawiązując do postu Samek w swoim(W5710) coś między W5500 a EX mam podłączony TV pod dekoder Multimedi HDMI i światłowodem do amplitunera Pionka to że w tym wypadku nie dziwi dźwięk wielokanałowy to pikuś TV łyka przy tym połączeniu 5.1 przez DLNA co mnie akurat wyjątkowo cieszy.

Pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mamy wiec dokladnie taie samo zdanie. Taki sprzet moze w ciagu miesiecy w sklepie stracic dobre 10% swojej żywotności jak nie lepiej wiec naprawde ktos by musial mi dac tanio bym taki wziął. Rozwalił mnie jeden tv który stał tam z brzegiem obklejonym jakby gumą do żucia i którego oczywiscie nikomu nie chciało się wyczyścić. Nie wiem jaki cel ma prezentowanie takowego na wystawie. Oczywiście miał cene i była ona wysoka jak na dany model. A biorac pod uwage to zabrudzenie czy jak to nazwać na pewno nie było świeże. Jak oni tak traktuja w dodatku te sprzety i ludzie je oglądający to tym bardziej odechciewa się czegoś z wystawy.

Wiesz co do traktowania to tam nic złego raczej nie może mu się stać, przecież nikt nie rzuca w niego ciężkimi przedmiotami :) Ktoś liczył (nie wiem na jakiej podstawie), że miesiąc pracy w warunkach sklepowych to praktycznie tak jak rok oglądania w domu. Tak czy inaczej nawet przy sporym rabacie np. 20% polecałbym zdecydować się jednak na nowy, fabrycznie zapakowany model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś pobierze i zainstaluje proszę napisać czego aktualizacja dotyczy.

na tej stronie masz napisane czego dotyczy

aktualizacja nie wprowadza zadnych istotnych zmian, podobnie jak wszystkie poprzednie

nie ma sie czym podniecac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zakupiłem niedawno SONY BDP-S370 do kompletu z z TV 46W5740 i niestety potwierdziło się to co wyżej napisano, czyli problem z dźwiękiem 5.1 dostarczonym do TV po hdmi, a wypuszczanym po optyku.

Nie wiem czy to wina odtwarzacza (tak by się wydawało), czy tv.

Mając film z DD 5.1 na blu, tv wypuszcza po optyku tylko AC3 2.0 - jakby player po hdmi takie coś podawał (?).

Natomiast jak odpalę plik mkv z DD5.1 telewizor normalnie wypuszcza po optyku 5.1.

Wgram jeszcze aktualizacje do playera, może coś pomoże, jak nie pozostaje molestować sony, albo podłączać się po optyku do odtwarzacza (co mi się trochę nie widzi). Zakup nowego amplitunera też odpada :/

EDIT:

Wgrałem aktualizacje do playera, jak i do tv.

Wpakowałem płytę blu-ray i okazało się, że jest DD5.1 z TV po optyku.

Po bardziej dogłębnej analizie okazało się, że płyta którą wcześniej sprawdzałem ma dźwięk DD2.0 mimo, że na okładce jest 5.1.

Inne płyty mają 5.1 i jest ok. Podobnie jest z płytami DVD - jest DD5.1 :-D

Żeby nie było za kolorowo problem pozostaje w przypadku dźwięku w formacie dts - telewizor tego nie obsługuje (a szkoda, mógłby chociaż przekazać po optyku).

Edytowane przez Samek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja właśnie, pożegnałem montera z c+ i przy okazji gościu zdziwiony, że u mnie na dvb-t łapie z Czech programy.

bardzo dobry jest ten tuner w tym tv

Edytowane przez max_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Pytanie mam takie:

Dlaczego w Digitalu odtwarza mi tylko tvp1 ,2 i tvp info?

Resztę stacji cyfrowych telewizor "widzi" w ten sposób ,że przekazuje nazwę programu,aktualny tytuł programu,datę ,czas, czas trwania programu lecz wizji i fonii już nie.

Posiadam kablówkę.Sygnał cyfrowy niestety przez dekoder czasem zawodny [długie wczytywanie karty]

Skoro mam cyfrowy sygnał z kablówki to czemu nic nie mogę wyłapać w Digitalu po strojeniu za wyjątkiem TVP 1,2 i TVP Info?

Proszę napisać co mogę zrobić,żebym miał normalnie kanały cyfrowe pod przyciskiem digital .

Czy może takie rozwiązanie z talerza bez głupich dekoderów i kart prosto z kabla coś da?

Proszę o odpowiedź także w kwesti slotu na moduł dostępu warunkowego CAM z boku Bravii.

Powiedziano mi ,że skoro mam sparowaną kartę dostępu z dekoderem to rozwiązanie typu moduł dostępu warunkowego [CAM] nie będzie widziało owej karty .-czy to prawda?

Edytowane przez MustangKóń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do MustangKóń.Też mam kabówkę i 46W5500.Gdy wcisnę digital to tych dostępnych programów jest bardzo mało.W mojek kablówce dostępne są następujące programy:

1.TVP1

2.TVP Polonia

3.TVP Kultura

4.Kino Polska

5.TVP Historia

niemieckie:

ZDF HD

ARD HD

Arte HD

Reszta ponad sto kanałów dostępna po wykupieniu pakietu cyfrowego w tym pięć kanałów HD,ale nie opłaca mi się go wykupić bo jest za drogo w cenie 120 złotych.Druga sprawa i tak nie ma co oglądać na tych kanałach i szkoda wydanej kasy.Zostaje narazie przy pakiecie analogowym z dostępnymi wyżej programami.Jeżeli byś wykupił pakiet cyfrowy,to napewno byś je oglądał.Pozdrawiam.

Edytowane przez eugeniuszg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu wykorzystuję w pełni możliwości TV, podłączyli mi UPC Cyfrowy i mundial w TVP HD to po prostu jest ogień ;)

tylko potrzebował bym jakiś ustawień dla trybu sport, żeby był jak najlepszy obraz głównie przy oglądaniu piłki nożnej, oczywiście motionflow na wł itd.

i na czym lepiej oglądać TV Cyfrową na 720p czy 1080i ?

Napisałem te pytania bo dziennie mam czas oglądać tv max. 2-3 h czasu i nie chcę tracić cennego czasu na ustawienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest w W 5500 opcja skracania czasu wyświetlania banera. Mimo poszukiwań nie mogę ustawić krótszego czasu wyświetlania np. jakie złącze jest używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta pojawiła się nowa aktualizacja do w5500/v5500 i pochodnych: http://support.sony-europe.com/tvhc/downlo...p;m=KDL-32W5500

Jeśli chodzi o wprowadzone zmiany:

" Funkcja automatycznego strojenia nie pomija usług w przypadku korzystania z wejściowego sygnału RF.

Informacje o zdarzeniach w systemie EPG są powiązane z odpowiednimi usługami."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko potrzebował bym jakiś ustawień dla trybu sport (...) i nie chcę tracić cennego czasu na ustawienia ;)

Na pilocie masz taki guzior Scene, wybierasz Sport i jedziesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam tv 40w5740. W specyfikacji napisano, że posiada dvb-t i c, nie ma natomiast s. Na jakimś forum wyczytałem, że ludzie wykorzystują CAM i na tym tv oglądają obraz z satelity. to chyba niemożliwe jest??

Załóżmy, że mam cyfrową kablówkę i podłączam do wtyczki antenowej to w opcji digital mogę bez problemu z niej korzystać.

A jakie zastosowanie możemy mieć stosując CAM np z cyfry czy TNK?

Chodzi mi o to, aby nie korzystać z zewn dekodera, żeby mnie mieć dodatkowego pudełka i pilota ;)

Czy na tym TV jest to możliwe??

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wyjaśnić co oznaczają mrugnięcia diody czuwania ? gdy TV jest w stanie czuwania. U mnie miga 10 razy i jest przerwa 3sekundowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Ostatnia aktualizacja była rok temu pod TV.Ciekawe kiedy znowu coś wymyślą.W ogóle lipa z tymi aktualizacjami bo raz ,że coraz rzadziej a dwa to jeszcze nie można aktualizować po kablu jak w modelu np.Blu Ray BDP-S370.Mam TV podpięty do routera a gdy naciśniesz aktualizacja sieciowa to prosi o USB.Powinni to wreszcie zmienić.Poza tym z USB czyta tylko muzykę,tragedia.[bo filmy raczej nie a zdjęcia to nie wiem]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...