Skocz do zawartości
Gmeru

SONY Seria W 5500 opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

SlawekR dzięki za podpowiedz zaraz bede przestawiał a moze sie orientujesz ile taka 32 calowa Bravia pobierze prądu?

Mogę podać dla wersji 40 calowej, bo dla takiej dokonywałem pomiarów.

Pobór energii zależy głównie od ustawienia podświetlenia i wynosi od 80 do 150W. Dla skalibrowanego ekranu, na rozsądnych nastawach dla komfortowego oglądania, około 110W.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do używających tunera DVB-T w modelu W5500:

Czy przy przełączaniu kanałów też macie chwilowy zanik sygnału na DVB-T?

U mnie wygląda to tak: przełączam np na TVP2, przez sekundę jest obraz i info w górnej belce o programie, następnie jakoś ponżej sekundy info: Brak sygnału z rzeczywistym brakiem obrazu i w końcu powrót do normalnego oglądania.

Dzieje się tak przy przełączaniu każdego kanału, choć wydaje mi się, że kiedyś przy przełączeniu na TVP INFO z innych kanałów tego efektu nie miałem

Edytowane przez Slartibartfast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje ustawienia to

Kontrast 55

Jasnośc 51

nasycenie 57

temperatura barw neutralne

Ostrośc 11

Redukcja zakłócen mała

Redukcja MPEG mała

Motionflow wysokie

korekcja czerni i zwiększanie kontrastu Srednie

gamma +1

autom, ograniczanie swiatła średnie

cztstośc bieli duza

żywy kolor średni

Są to moje ustawienia tak na oko Będę wdzięczny za podpowiedż

U mnie dobrze się sprawuja takie ustawnienia

Podświetlanie 3-4

Kontrast 85

Jasnośc 48

nasycenie 50

temperatura barw cieple 2

Ostrośc 2

Redukcja zakłócen wył

Redukcja MPEG wył

Motionflow standard

Tryb filmu 2 - czy jak to się tam nazywa

korekcja czerni mała

gamma +1

autom, ograniczanie swiatła wył

cztstośc bieli wył

żywy kolor wył

dodatkowo u mnie było strasznie zielono zamiast ciepło więc w ustawieniach WB pozim green zmniejszyłem do -14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma problem z połączeniem się z serwisami rss prze mojego tv wpisuje http://www.tvn24.pl/najnowsze.xml i http://rss.gazeta.pl/pub/rss/wiadomosci.xml i wyskakuje mi : nie można wyświetlić zawartości kanału rss możliwe powody to: -niepoprawny adres URL - serwer nie odpowiada. wie ktoś czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po raz drugi podszedłem do zakupu W5500 - oddałem pierwszy model przez hamski clouding.

Teraz jest lepiej ale nadal nie ma rownego czarnego obrazu - czy kots z posiadaczy w5500ma idealną czerń bez podswietlen w rogach ?

Czy mozna to jakos poprawic ustawieniami lub serwisem ?

2vww65u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozświetlenie jak na zdjęciu, wynika najprawdopodobniej ze zbyt mocno skręconej z lewej strony ramki telewizora, która to z kolei powoduje naprężenia w matrycy, objawiające się jak wyżej. Dlatego jest to loteria, jak się trafi, czasem naprężenia pojawiają się transporcie i zależą od spasowania matrycy z ramką, czasem podczas użytkowania i wygrzewania telewizora.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zwrotu czy do serwisu ? w skali 1-10 jak trudna jest to usterka do usunięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko z czasem może zniknąć nawet zupełnie. Ja osobiście to bym delikatnie poluzował śrubkę w obudowie z tej strony i zobaczył czy ma to jakiś wpływ na naprężenia i równomierność podświetlenia. Ale nie namawiam Cię do tego. Bo trzeba to robić z wyczuciem, a nie znając się na rzeczy można w ekstremalnym przypadku pozbawić się gwarancji.

W skali od 1 do 10, jeśli to kwestia za mocno skręconej obudowy, to trudność określam na 1 :).

EDIT

Omawialiśmy już to zjawisko kilkukrotnie, ostatnio jakoś przy okazji Panasonica LX70. Kilku osobom to pomogło. Niektórzy też delikatnie masują matrycę w tym miejscu, próbując zlikwidować naprężenia. Ale to już naprawdę trzeba mieć duże wyczucie, żeby krzywdy sprzętowi nie zrobić. Więc lojalnie ostrzegam i proszę później nie mieć do mnie pretensji. Szczególnie że naprężenie może być od spodu, a nie od wierzchu matrycy.

A wracając do zjawiska, to matryca niejako wisi za górne rogi i cały ciężar w tych miejscach się kumuluje. Dlatego najczęściej rozświetlenie dotyczy któregoś z tych właśnie rogów. Wystarczy że ktoś gdzieś, nawet lekko, stuknie pudełkiem i już to może się pojawić, czasem to kwestia zbyt mocnego, albo słabego "przysadzenia się" przy skręcaniu w fabryce. Rzadziej występuje na dole, gdyż generalnie tam konstrukcja jest sztywniejsza. W każdym razie matryca "luzem" jakby ją podłączyć poza obudową, zapewne dawałaby bardzo równomierną czerń, no ale ona nigdy nie jest luzem. Zawsze jest jakoś mocowana do obudowy. A im większa przekątna, tym większe pojawiają się "schody" z jej prawidłowym mocowaniem.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź.

jestem lekko w kropce - mam 14 dni do zwrotu sprzętu - z drugiej strony widzę, że trzeba mieć niezłe szczęście by dostać czysty ekran - a z drugiej strony, możliwość, że usterka będzie znikać samoczynnie.

Jak już wspominałem jest lepiej niż w poprzednim modelu ale boję się, że kiedy panowie zainstalują mi N`kę kanały z paskami na krawędziach będę oglądał z lekkim zdenerwowaniem z powodu jarzących się rogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mamy pytanie dotyczące DLNA, zadałem je już w innym wątku, ale może tu ktoś bedzie potrafił mi odpowiedzieć...

wszystko jest jasne i proste kiedy wpinam się do sieci kablem LAN, telewizor sam się konfiguruje etc etc...

jak wyglada sprawa jeśli chcę odbierać widgety bezprzewodowo za pomocą domowej sieci wifi? podobno potrzebna jest do tego bezprzewodowa karta sieciowa wpięta do gniazda USB telewizora, jeśli tak, to czy to musi być dedykowana karta Sony czy też karta innego dowolnego producenta, no i jak wtedy wyglada sprawa konfiguracji polaczenia bezprzewodowego? czy telewizor sam rozpoznaje sterowniki karty, czy tez wymaga to gląbszych manipulacji???

Nie ma możliwości zainstalowania na tv sterowników a co za tym idzie podłączenia do usb czegokolwiek innego niż moduł pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boję się, że kiedy panowie zainstalują mi N`kę kanały z paskami na krawędziach będę oglądał z lekkim zdenerwowaniem z powodu jarzących się rogów.

A dlaczego masz mieć paski na krawędziach? jeżeli obraz jest w innym formacie dajesz smart albo zoom i masz wypełniony ekran.

Ja nawet gdy właczam bluraya daję zoom bo mnie drażnią te paski zajmujące 1/3 ekranu nie wiem co za [beeep] to wymyslił :)

U mnie też lekko świeci po rogach, ale bardzo lekko, widozczne jest to tylko na ciemnym ekranie i gdy w pokoju jest ciemno. Da się przeżyć. I rzeczywiście zgodnie z tym co napisał Sławek tylko na górze ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem sobie kompa tak jak w tym poradniku:

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12266&st=160

ale mam mały problem, możliwe, że wszyscy z W5500 tak mają nie wiem :

Ustawiłem sobie 24Hz z przeplotem, tv odrazu wykrywa 1080p/24p ale w filmach mam dziwny pasek poziomy, tak jakby był problem z Vsync ( miałem tak kiedyś na słabych CRT) na 60Hz tego paska nie ma.

Jak puszczam film na full screen i mam odpalonego Frapsa to jest ciągle 24 Fps. Co może być winą ? film .mkv nie jest w 24p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, poniewaz rozglądam się za TV od jakiegos czasu i na 80% jestem zdecydowany na ten TV, ale mam pytanie bo podobno odtwarzanie filmow z pendrivea nie dziala zawsze, czy Sony wypuszcza jakies aktualizacje oprogramowania do TV? ktore mozna samemu instalowac przy uzyciu USB, tak jak jest to w Philipsach?

Czy porównywał ktos ten TV do Philipsa 32pfl7404?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem Sony wypuszcza aktualizacje (rzadko), ale ich działanie jest mało albo wcale niewidoczne, nie jest tak że po aktualizacji nagle pojawiają się jakieś zupełnie nowe funkcje.

Aktualizacje mają głównie na celu poprawianie zgłoszonych problemów z odbiorem DVB-T/C w różnych krajach.

Moim zdaniem Sony mogłoby zainstalować więcej funkcji Aplicast, zmienić sposób włączania teletekstu który obecnie doprowadza do szału, oraz przywrócić obecną w poprzednich modelach funkcję powrotu do poprzednio oglądanego kanału.

Co do fimów z pendiva to według instrukcji możliwe jest odtwarzanie wyłącznie formatu mpeg-1 (kto tego jeszcze używa?)

Philips z pewnością lepiej wygląda (design sony jest z epoki kamienia łupanego) ale z 2 strony produkty philipsa znane są z delikatnie mówiąc probelmów z jakością, mało przemyślanych rozwiązań, bugów w firmware itd., czyli pod względem jakości, solidności sony wygrywa walkowerem.

Edytowane przez WitekG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź WitekG, a orientujesz sie może jak to jest własnie z wbudowanym tunerem DVBT ? tzn przeglądając ten wątek trafiłem na jeden post w którym user pisał ze u niego kanały nadawane w mpeg2 chodzą ale te w mpeg4 juz nie... z tego co mi sie obilo o uszy to w polsce jak DVBT gdy bedzie nadawana juz w całym kraju to bedzie to w mpeg4, i teraz pytanie czy tv faktycznie ma tuner mpeg4 czy mpeg2? na stronie sony pisze:

Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG-2) TAK

Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów) TAK

Tuner telewizji HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów) TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odbieram tylko Mpeg2 ale wiem ze ludzie maja polski DVB-T Mpeg4 bez problemow

U mnie pokazuje: video 576/25Hz, audio 2.0

czyli jak to rozpoznaje to znaczy ze jak wejdzie cos lepszego (HD, AC3) to tez poleci

HD mamy obiecane na mistrzostwa swiata (pisze z Anglii)

Edytowane przez WitekG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź WitekG, a orientujesz sie może jak to jest własnie z wbudowanym tunerem DVBT ? tzn przeglądając ten wątek trafiłem na jeden post w którym user pisał ze u niego kanały nadawane w mpeg2 chodzą ale te w mpeg4 juz nie... z tego co mi sie obilo o uszy to w polsce jak DVBT gdy bedzie nadawana juz w całym kraju to bedzie to w mpeg4, i teraz pytanie czy tv faktycznie ma tuner mpeg4 czy mpeg2? na stronie sony pisze:

Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG-2) TAK

Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów) TAK

Tuner telewizji HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów) TAK

Skoro i tu i tu jest TAK tzn. ze ma oba tunery....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego masz mieć paski na krawędziach? jeżeli obraz jest w innym formacie dajesz smart albo zoom i masz wypełniony ekran.

Ja nawet gdy właczam bluraya daję zoom bo mnie drażnią te paski zajmujące 1/3 ekranu nie wiem co za [beeep] to wymyslił :blink:

U mnie też lekko świeci po rogach, ale bardzo lekko, widozczne jest to tylko na ciemnym ekranie i gdy w pokoju jest ciemno. Da się przeżyć. I rzeczywiście zgodnie z tym co napisał Sławek tylko na górze ekranu.

JA DAJE WSZEDZIE ROZMIAR OBRAZU WIDE-NAJBARDZIEJ DOPASOWANY.

Inne nie wchodzą w grę.

Ten format wide pokazuje calą szerokość i nie przycina nigdzie.-DOPASOWANY.

Edytowane przez MustangKóń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Sony wypuszcza jakies aktualizacje oprogramowania do TV

ostatnio w Sony Centre sprzedawca mi mówił, że wraz z nową serią telewizorów ma się podjawić aktualizacja do W5500 poprawiająca działanie DLNA i czytanie filmów z USB. Na ile to jest jednak prawda to nie wiem. Ja bym w to specjalnie nie wierzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio w Sony Centre sprzedawca mi mówił, że wraz z nową serią telewizorów ma się podjawić aktualizacja do W5500 poprawiająca działanie DLNA i czytanie filmów z USB. Na ile to jest jednak prawda to nie wiem. Ja bym w to specjalnie nie wierzył.

Raczej nie ma co liczyć na fajerwerki. Dotychczasowy sprzęt SONY jaki miałem, jeśli tylko była możliwość wykonania update firmware to SONY eliminowało wyłącznie błędy i niedoróbki (i to nie zawsze). O nowych funkcjonalnościach raczej zapomnijcie, bo kto wtedy kupiłby nowe modele?...

Firmware można sprawdzać tu: http://support.sony-europe.com/tv/lcd/lcd....p;m=KDL-52W5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie ma co liczyć na fajerwerki. Dotychczasowy sprzęt SONY jaki miałem, jeśli tylko była możliwość wykonania update firmware to SONY eliminowało wyłącznie błędy i niedoróbki (i to nie zawsze). O nowych funkcjonalnościach raczej zapomnijcie, bo kto wtedy kupiłby nowe modele?...

Firmware można sprawdzać tu: http://support.sony-europe.com/tv/lcd/lcd....p;m=KDL-52W5500

Oprogramowanie mam 1.408EA Sony Bravia 32W5500

Jakie zmiany są w tym nowszym oprogramowaniu?-czy ktoś wie?-i czy da się zauważyć jakąś poprawę?

p.s.wiesci z ostatniej chwili dodalem aktualizacje oprogramowania 1.600 ea telewizor jeszcze dycha :)

Edytowane przez MustangKóń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie na szybko.

Gdy włączam tv pilotem to mam takie trzaśnięcie i jak wyłączam to też ale słabsze. Tak jest zazwyczaj gdy tv jest przez dłuższy czas nieużywany. Gdy włącza się i wyłącza częściej to tego trzasju nie ma. Czy to jakiś feler?? Dotyczy 32W5710.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy włączam tv pilotem to mam takie trzaśnięcie i jak wyłączam to też ale słabsze.

Standard, to włączenie zasilania obwodów, które nie były na czuwaniu. Możesz to zmienić włączając w konfiguracji chyba "Szybkie włączanie" - tam można ustawić w jakich godzinach w ciągu doby najczęściej wykorzystujesz tv, on wtedy "podgrzeje" dodatkowe obwody i oprócz braku trzaśnięcia będziesz miał naprawdę szybki start. Ale coś za coś - tv wtedy zeżre Ci więcej energii (z tego co pamiętam z <1W do ok. 20W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę wybrać czy sony 52w5500 czy sony 52z4500

napiszcie który

lubię ostry obraz z duzym kontrastem, nawet przejaskrawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...