Skocz do zawartości
Gmeru

SONY Seria W 5500 opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Chodziło mi bardziej o wykorzystanie ich jako bazy do eksperymentów, bo zaczynanie od "podstaw" może być problematyczne, a tak możemy stopniowo sobie dostosować ustawienia, a w razie gdy mocno się namiesza wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne i zacząć od nowa. To, że zaawansowane narzędzia dano do dyspozycji użytkownika to jak dla mnie plus, kto chce będzie dostosowywał, kto nie- zawsze jest kilka gotowców w zależności od sytuacji i też będzie ok.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze bitwa idzie o to aby zrobić to szybko i dobrze a do tego przydałby się zbiór porad i może jakieś plansze na których należy to zrobić.

Dla przykładu niech będzie: chcemy wyeliminować rozmycie czy poprawić ostrość, ktoś mógłby dać radę że należy spojrzeć na znaczek stacji tv i że efekt powinien być taki a taki i że należy użyć takiej a takiej opcji bo to ona ma największy na to wpływ.

Z innymi wąznymi parametrami obrazu mogłoby być podobnie (np jakaś plansza do ustawiania kolorów).

Czy to jest aż takie trudne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam 46W5500 i telewizje "n" - jako ze wczesniej miałem plazme panasonica ciężko jest mi go odpowiednio ustawic jak dam zywy na kanałach hd jest super to na np. 1 i 2 masakra smużenie itp. może ktoś poda swoje przykładowe ustawienia takie usrednione aby nie zmieniac cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w EX500 można ustawić obraz na każdy kanał oddzielnie. W5500 nie daje takiej możliwości (przynajmniej ja jej nie odkryłem).

Spróbuj przerobić jakiś gotowy format w taki sposób, że:

1) wybierz kilka ulubionych kanałów

2) wybierz ustawienie np. standardowe i przerób je tak abyś miał najlepszy obraz na jednym z tych kanałów

3) sprawdź jak taki obraz spisuje się na kolejnych ulubionych kanałach i znowu popraw go trochę

W ten sposób uzyskasz coś w miarę zdatnego do użytku.

Niżej masz ustawienia (takie jak chcesz czyli uśrednione) będące wynikiem benedyktyńskiej pracy pppawel z innego forum:

Tryb obrazu: standard

Podświetlenie: 3 (+2, -0) im więcej światła w pokoju tym większe

Kontrast: 75 (+2, -1)

Jaskrawość: 51 (+2, -1)

Nasycenie: 52 (+0, - 1)

Temp. barw: Neutral lub Ciepłe 1

Ostrość: 10 (+2, -2)

Redukcja zakłóceń: mała

Redukcja zakłóceń MPEG: mała

Motionflow: standardowe

Tryb filmu: wyłączone

Zaawansowane

Korekcja czerni: mała

Zaawansowane ustaw. kontrastu: mała

Gamma: standard lub +1

A tutaj ustawienia profesjonalne przygotowane przez jedną z gazet:

Tryb obrazu-własny

podświetlenie-4 (lub według własnych preferencji)

kontrast-84 lub zbliżony

jasność-51, 52

nasycenie-49

temp. barw-Ciepłe2

ostrość-Min

redukcja zakłóceń-Wył lub Słaba

redukcja zakłóceń MPEG-Wył

Motionflow-Standardowe lub Wył

tryb filmu-Automat.1

korekcja czerni-Wył

zaaw. zwiększ. kontrastu-Wył

gamma-Standardowy (po ciemku) lub +1 (w dzień)

automat. ograniczenie światła-Wył

czystość bieli-Wył

Żywy kolor-Wył

powierzchnia wyświetlania-+1

Korekty balansu bieli:

wzmocnienie R=0

wzmocnienie G=-3

wzmocnienie B=-5

Przesunięcie R=-1

Przesunięcie G=+1

Przesunięcie B=-3

Możesz tez skorzystać ustawień w teście Gmeru - znajdziesz na tym forum.

Pozdrawiam

Edytowane przez ksebas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do osiedlowej tv /jakosc sd/ te ustawienia sa ok jednak na nce jakbym poprzez skarpete ogladal i nie moge nic dopasowac ... chyba poprostu musze oczy przyzwyczaic do innego obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, odgrzewam na chwile wątek - czy ktos wie, dla czego jakość wyjścia audio z 40W5500 ze złącza optycznego jest gorsza od analogowego?

Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak włączyć wyświetlanie polskich czcionek w 40W5500? Aktualnie zarówno w przewodniku TV cyfrowej (Guide) jak i w przypadku odtwarzania filmu z napisami przez PS3 Media Server napisy są pozbawione polskich czcionek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam trzeba było przestawić kodowanie bodajże na cp1250, jeżeli ten sposób nie działa to zainstalować subedita i w zakładkach masz opcje usunąć wszystkie polskie znaki w danych napisach (czyli ą będzie jako a etc.) także są dwa sposoby, polecałbym najpierw spróbować pierwszego. Daj znać czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowiem mam pytanie jak zsynchronizowac telewizor z ps3 media server ?? tv widzi media server ale nie moze sie z nim polaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam trzeba było przestawić kodowanie bodajże na cp1250, jeżeli ten sposób nie działa to zainstalować subedita i w zakładkach masz opcje usunąć wszystkie polskie znaki w danych napisach (czyli ą będzie jako a etc.) także są dwa sposoby, polecałbym najpierw spróbować pierwszego. Daj znać czy pomogło

Ok, dam znać, tylko nie wiem jak przestawić to kodowanie w TV bo nie chodzi tylko o napisy w filmie ale również o brak polskich czcionek w Przewodniku TV cyfrowej (przycisk Guide na pilocie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowiem mam pytanie jak zsynchronizowac telewizor z ps3 media server ?? tv widzi media server ale nie moze sie z nim polaczyc

bociek, jak uruchomisz PS3 Media Server to pojawić się powinien model Twojego TV pod znaczkiem informującym o braku połączenia z PS3. Wtedy w menu TV masz możliwość odpalania filmów zdjęć itp z kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam soft 1.5 z tego co wiem to po drodze był jeszcze 1.6 a teraz najbardziej aktualna jest wersja 1.7. Czy ta ostatnia wersja zawiera rónież poprawki swoich poprzedniczek czy muszę najpierw ściągnąć i zanstalowac poprzednie wersje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idzie wgrać do tego TV jakieś inne widgety niż są w standardzie ? bo te co są tutaj są bezużyteczne... nawet pogody nie ma, jak się da to jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość przełączania się pomiedzy dwoma wybranymi kanałami za pomocą jedego przycisku lub mówiąc inaczej cofania się do poprzedniego kanał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie jak w w5500 włączyć menu serwisowe i zaktualizować jego soft??

Edytowane przez max_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menue serwisowe włącza się z trybu stand-by wciskając kolejno przyciski: i+ 5 vol- TV I/O , a soft aktualizuje się zgodnie z instrukcjami zawartymi na poniższej stronie (w zakładce "Podgląd/Elementy"):

http://support.sony-europe.com/tv/download...FW_Bravia1700EA

Co się tyczy przycisku do powrotu na uprzednio oglądany program, to o ile się nie mylę, wyposażone w niego były piloty z podświetleniem dołączane do modeli w57XX, a nie standardowej wersji w5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Menue serwisowe włącza się z trybu stand-by wciskając kolejno przyciski: i+ 5 vol- TV I/O

Będąc w stand-by gdy wciśniesz 5 tv włacza się na ten kanał gdy wciśniesz I/O przechodzi ponownie w stand-by

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie jak włączyć wyświetlanie polskich czcionek w 40W5500? Aktualnie zarówno w przewodniku TV cyfrowej (Guide) jak i w przypadku odtwarzania filmu z napisami przez PS3 Media Server napisy są pozbawione polskich czcionek.

Spróbuj zresetować tv (ustawienia - automat. inicjalizacja) i podaj jako kraj Polska (procedura nie kasuje programów).

Sama zmiana języka na polski nie daje efektu, bo dotyczy tylko języka menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będąc w stand-by gdy wciśniesz 5 tv włacza się na ten kanał gdy wciśniesz I/O przechodzi ponownie w stand-by

Coś źle musisz robić, bo to właśnie wciśnięcie przycisku "i+" na początku tej sekwencji powoduje, że tv powinien włączyć się dopiero po wciśnięciu TVI/O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie z innej beczki.

Problem mam z wyświetlaniem programu PS 3 media serwer.

Przycina mi obraz na kompie tego programu i nie widzę wszystkich opcji ustawień.Sam nie wiem co tu jest problemem,może rozdzielczość.

Po prostu okno programu jest za duże i nie mam możliwości zweryfikowania wszystkich ustawień tego programu a przesunąć nie da rady.

Proszę o pomoc. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dokładniej opisać problem? Bo niewiele można z Twojej wypowiedzi zrozumieć, chodzi o to, że odtwarzane filmy przez PS3 media server nie chodzą płynnie? Jeśli tak to podaj konfiguracje komputera, bo niestety transkodowanie potrafi zużyć bardzo dużo zasobów komputera i możliwe, że po prostu nie wyrabia, jeśli nie o to chodziło to opisz możliwie dokładnie problem, możesz dołączyć screena, wtedy będzie można coś spróbować zaradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu programu PS3 Media Serwer nie mieści mi się on w oknie kompa.

-o.k. już wszystko gra.

Napiszę tylko,że jeśli ktoś by miał podobny problem to pomaga regulacja wielkości czcionek

panel sterowania/ekran/wygląd/rozmiar czcionki/normal

Teraz widzę cały program PS3 Media Serwer na ekranie komputera.

Edytowane przez MustangKóń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje jakakolwiek szansa i jakikolwiek sposob, na zmuszenie W5500 do przeslania po optyku sygnalu wielokanalowego? Chodzi mi oczywiscie o wyjscie optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno na wyjściu opytycznym są duże opóźnienia.

ps. Ciagle piszemy o kalibracji obrazu a czy ktoś z Was ma skalibrowany dźwięk? W5500 ma również i w tym zakresie ma masę opcji.

Edytowane przez ksebas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co oznacza "duze opoznienia"?? co to ma wspolnego z tym ze moj W5500 nie puszcza sygnalu wielokanalowego, ktory dostaje z HDMI, dalej przez kabel optyczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...