Home Testy Projektory Epson Epson EH-TW7400 | TEST | Niedrogi projektor 4K Ultra HD na 2019r!
Epson EH-TW7400 | TEST | Niedrogi projektor 4K Ultra HD na 2019r!

Epson EH-TW7400 | TEST | Niedrogi projektor 4K Ultra HD na 2019r!

9.84K
5

Słowem wstępu

Firma Epson to jeden z liderów rynku projektorów do kina domowego. W ofercie znajdziemy kilkanaście różnych modeli – począwszy od podstawowych i niedużych projektorów Full HD za około 3 tys. złotych, a skończywszy na dużych na laserowych projektorach 4K. Bohater dzisiejszego testu ulokowany jest gdzieś po środku oferty. Swój debiut miał a targach IFA 2018. Jest to obecnie najtańszy projektor 3LCD Ultra HD 4K, co z pewnością uczyni go przedmiotem pożądania wielu kinomanów, oraz graczy. Jako jedyny w tej cenie posiada wsparcie dla HDR oraz szerokiej palety barw z prawdziwego zdarzenia. Zapowiada się ciekawie, więc przejdźmy od razu do testu!

(9844)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(5)

 1. Pan Maciej jak zwykle, ujawnił wysoki profesjonalizm, recenzując projector Epson EH-TW7400.
  Dowiedziałem się z tej recenzji zaskakującej informacji,
  chodzi oczywiście o filtr "dichro-coś-tam-coś-tam" i o to co on robi ze światłem.
  Robi w jednym miejscu "dobrze", kosztem jasność projekcji która spada aż o 54%! ?

  Okazuje się, że potwierdza się zasada, ze nie mozna zjeść ciastko 
  i jednocześnie mieć ciastko(chyba że w jelitach).
  Ale te "piki" na zdjęciu poniżej wyglądają całkiem "sexi". :P

  filter.jpg

   

  Kolejna sprawa to pazerność firmy,
  która kasuje niemałe pieniądze a szczędzi na wprowadzeniu banalnie prostej funkcjonalności,
  czyli dostępnej już powszechnie "niewykastrowanej" wersji HDMI 18 gbs.
  Trudno określić to lepszym słowem jak SKANDAL!  ?

 2. 1 godzinę temu, Filutek napisał:


  Dowiedziałem się z tej recenzji zaskakującej informacji,
  chodzi oczywiście o filtr "dichro-coś-tam-coś-tam" i o to co on robi ze światłem.
  ?

   

   

  Czy bedzie dla Ciebie kolejnym zaskoczeniem to, ze  Epson  juz druga dekade wsadza do swoich projektorow domowych takie filtry.

   

 3. Cytuje : Epson TW7400W to najtańszy obecnie projektor 4K wykonany w technologii 3LCD i jego walory należy oceniać przede wszystkim przez pryzmat oferty konkurencji. A Epson tw7300 to nie jest konkutencja o 4000zł tańsza? Model od tego samego producenta. Kto racjonalnie myślący kupi ten projektor jak za około 10500zł mamy tw9300 a z drugiej strony za 7000zł niczym nie ustępujący model tw7300 ?
 4. A kto racjonalnie myślący porównuje tylko tego samego producenta i tylko taką samą technologię? 8 lat temu Mitsubishi HC4000 dawał taką jasność - 1060 lm w trybie "low" i zmierzony kontrast ANSI na poziomie 1180:1,  nie jakieś żałosne 160:1. Jeśli tak miałyby wyglądać współczesne projektory jak ten EPSON (średnia cena 7500 zł ) to byłby naprawdę KONIEC ery projektorów. W salach konferencyjnych czy szkoleniowych też już instalują płaskie monitory, przynajmniej można robić notatki przy świetle. Sądząc po tym ile się ludziska męczą, żeby sprzedać projektory JVC czy Sony (z ogromną stratą) mam wrażenie, że nawet w tzw. kinie domowym ta era odchodzi a kroplówką w agonii są obecnie mocne lampy laserowe, czego EPSON "nie zajarzył".   

 5. Masz rację jeżeli chodzi o kontrast. Dają 4k, HDR a kontrast w dół . Nie licząc topowych modeli jvc, sony czy najtańszego epsona 9400 to jeżeli chodzi o kontrast to jest nieporozumienie .

  Ja mam tw6700 za 4100zł i oleda lg b8 65 za 8000zł (styczeń 2019) . Filmy i seriale wole oglądać na tanim projektorze bo przekątna ekranu 130 cali daje mi o wiele większą przyjemność niż super , hiper oled :). Oczywiście no  chwilę  obecną. Jeżeli oledy ponad 100 cali zejdą do około 10k zł to oczywiście przesiadam się na tv.