Home News Cyberpunk 2077: czy edycja kolekcjonerska dotrze do kupujących? Pojawiły się pisma o zwrocie pieniędzy [AKTUALIZACJA]
Cyberpunk 2077: czy edycja kolekcjonerska dotrze do kupujących? Pojawiły się pisma o zwrocie pieniędzy [AKTUALIZACJA]

Cyberpunk 2077: czy edycja kolekcjonerska dotrze do kupujących? Pojawiły się pisma o zwrocie pieniędzy [AKTUALIZACJA]

842
0

Afery wokół upadłości wydawcy CD Projekt ciąg dalszy. Tym razem zrobiło się jednak bardzo nieprzyjemnie – do tych, którzy zdecydowali się na skorzystanie z przedsprzedaży i zamówili edycję kolekcjonerską gry Cyberpunk 2077 dotarły dziś niepokojące listy od syndyka, informujące o upadłości CDP i zapowiadające… zwrot pieniędzy. 

[AKTUALIZACJA 13.07.2020 15:15] CD Projekt Red opublikowało w mailu do klientów oświadczenie w sprawie. Cytujemy je w całości:

Drogi Kliencie,

Kontaktujemy się z Tobą w imieniu spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („CD PROJEKT RED”) w związku z dokonaniem przez Ciebie zakupu gry „Cyberpunk 2077″ („Gra”) w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego, znajdującego się pod adresem: https://cyberpunk.sklep.pl/ („Sklep internetowy”).

Przede wszystkim – CD PROJEKT RED gwarantuje, że gra do Ciebie trafi, niezależnie od tego, czy otrzymałeś/-aś wiadomość od syndyka o innej treści. We wszystkich kwestiach związanych z odebraniem Gry najlepiej kontaktuj się bezpośrednio z nami.

Dystrybucja Gry na terenie Polski poprzez Sklep internetowy prowadzona była przez spółkę CDP sp. z o.o. w upadłości z siedzibą w Warszawie („CDP”), która jest całkowicie niezależną spółką od CD PROJEKT RED (dewelopera odpowiedzialnego za produkcję Gry). W dniu 11 maja 2020 roku postanowieniem Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIX Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych doszło do ogłoszenia upadłości CDP, co sprawia, że CDP niestety nie będzie w stanie samodzielnie zrealizować złożonych zamówień na Grę.

Wobec zaistniałej sytuacji CD PROJEKT RED postanowiła przyjąć na siebie zobowiązanie i odpowiedzialność za dostarczenie Gry oraz ewentualne dokonanie zwrotów wpłaconych kwot osobom, które odstąpiły od umowy po dniu ogłoszenia upadłości CDP. Jako deweloper odpowiedzialny za produkcję Gry nie chcemy, żeby graczy spotkały jakiekolwiek negatywne konsekwencje związane z upadłością naszego dystrybutora (tj. CDP), dlatego zapewniamy, że dostarczymy Grę wszystkim osobom, które ją zamówiły – bez żadnych dodatkowych opłat i formalności.

Na koniec informujemy, że w powyższym celu będziemy przetwarzali Twoje dane osobowe, które otrzymaliśmy od CDP – więcej informacji na ten temat w załączonej klauzuli informacyjnej.

W razie jakichkolwiek pytań – napisz do nas na adres: zamowienia_pl@cyberpunk.net .

Zespół CD PROJEKT RED

Sprawa się zatem wyjaśniła – treść pism, o których napisaliśmy poniżej, to wynik nieporozumienia, a edycję kolekcjonerską Cyberpunka 2077 wyda – zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami – CD Projekt Red. Czy nie dało się w takim razie uprzedzić wcześniej kupujących, że takie dokumenty przyjdą pocztą i zapewnić ich o bezpieczeństwie zamówień?

Edycja kolekcjonerska Cyberpunka 2077 z problemami? Pismo od syndyka wprowadziło zamieszanie

CDP oficjalnie poinformował klientów o swojej upadłości, o której głośno było od kilku miesięcy. W pismach, które dotarły dziś do części z nich, nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fragment dotyczący edycji kolekcjonerskiej Cyberpunka 2077. Z treści jasno wynika, że nie dotrą one do zamawiających i będzie można domagać się od upadającego wydawcy zwrotu pieniędzy.

Stoi to w absolutnej sprzeczności do tego, co jeszcze niedawno ogłosił w imieniu CD Projekt Red szef działu PR Radosław Grabowski. Poinformował on, że zamówienia na edycję kolekcjonerską gry zostaną zrealizowane bezpośrednio przez twórcę gry. Jak to się więc ma do publikowanych przez kolejnych ludzi w sieci komunikatów?

Jutro CD Projekt pokaże rozgrywkę i nową zapowiedź Cyberpunk 2077. Czekamy na 25-minutowy odcinek Night City Wire
fot. CD Projekt Red

Czekamy na oficjalne oświadczenie CDP Red, które jest już ponoć w przygotowaniu. Scenariusze są dwa: albo to tylko nieporozumienie i to pisemne dopełnienie formalności niezamierzenie wprowadza ludzi w błąd, a kolekcjonerki zostaną po prostu dostarczone przez Redów, albo też mamy do czynienia z kryzysową sytuacją i faktycznie będzie problem z preorderami.

Jeśli to tylko nieporozumienie, to trudno zrozumieć takie potraktowanie klientów ze strony CDP Red. Zabrakło jakiegokolwiek komunikatu czy ostrzeżenia, że takie pisma wkrótce dotrą do zamawiających nadchodzący tytuł polskiego studia.

Podstawowymi wydaniami Cyberpunka 2077 zajmie się w spadku po CDP Cenega i tu nic nie ulega zmianie. Zamówienia są nadal przyjmowane we wszystkich punktach sprzedaży.

Źródło: https://polygamia.pl/anulowane-edycji-kolekcjonerskich-cyberpunk-2077-cd-projekt-red-szykuje-wyjasnienie/


Więcej na temat gier i konsol:

(842)

0 0 głos
Article Rating

4
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x