Home News CES 2019 CES 2019: LG webOS 4.5, wspomaganie audio przez sztuczną inteligencję AI
CES 2019: LG webOS 4.5, wspomaganie audio przez sztuczną inteligencję AI

CES 2019: LG webOS 4.5, wspomaganie audio przez sztuczną inteligencję AI

1.12K
1

Podczas targów CES w Las Vegas firma LG ma zamiar zaprezentować najnowszą wersję systemu webOS. Będzie ona jeszcze bardziej związana z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, w tym zapewni wspomaganie dźwięku.

System webOS 4.5 w tym momencie zapowiedziany jest dla nowych telewizorów LG z 2019 roku, które zobaczymy już podczas zbliżających się targów w Vegas. Interfejs systemu będzie od teraz pokazywał między innymi rekomendowaną zawartość z wewnątrz aplikacji takich jak Netflix. Miniaturki aplikacji mają także zajmować mniej miejsca na ekranie.

Ponadto webOS 4.5 integruje się z Amazon Alexa, a także obsługuje Google Asystenta (już wkrótce po polsku chociaż wątpliwe by wydarzyło się to w tym roku). System ma podpowiadać nam różne komendy głosowe w menu (funkcja AI Recommendation).

Inną dodatkową funkcją ma być AI Sound, czyli system przetwarzania dźwięku, konwertującego stereo na wirtualne 5.1. Funkcjonalność będzie dostępna we wszystkich OLED-ach od B9 wzwyż.

Przypomnijmy, że telewizory LG jako jedyne na rynku posiadają w Polsce własne rozwiązanie ThinQ, które umożliwia już teraz wydawanie złożonych komend w naszym ojczystym języku nie czekając na wprowadzenie języka polskiego wraz z google asystentem. Test systemu znajdziecie tutaj. 

(1120)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(1)

  1. Z trzy razy próbowałem sterowania głosowego w B8. Szybciej robię wszystko pilotem, dla mnie cały ten AI to marketingowy bełkot.