Home News Wielki powrót “Kruka”! CANAL+ rozpoczął zdjęcia do 3. sezonu. Co się działo w poprzednich? Kiedy premiera?
Wielki powrót “Kruka”! CANAL+ rozpoczął zdjęcia do 3. sezonu. Co się działo w poprzednich? Kiedy premiera?

Wielki powrót “Kruka”! CANAL+ rozpoczął zdjęcia do 3. sezonu. Co się działo w poprzednich? Kiedy premiera?

109
0

Mroczne kadry, klimatyczna, zanurzona w regionie muzyka, pełna tajemnicy i niepokoju historia oraz nieoczywisty bohater w kołnierzu ortopedycznym, który zmaga się z wieloletnim, chronicznym bólem i pełną krzywdy przeszłością. Brzmi znajomo? Adam Kruk (fenomenalny Michał Żurawski) powraca w trzecim sezonie, by dokończyć swoje sprawy na Podlasiu.

3. sezon serialu CANAL+ Original “Kruk” – ruszyły zdjęcia! Premiera jeszcze w tym roku

Trauma. Wiele przeplatających się emocji. Moralne rozterki. Wybór pomiędzy wyższym dobrem, a próbą wymierzenia sprawiedliwości. Za żonę, własnymi rękami, dla syna. Ale czy na pewno? Tytułowy bohater ma w sobie wiele sprzeczności, a jego działania można kwestionować. Warto jednak pamiętać, że zawsze przyświecały mu dobre intencje i poczucie misji, jak przystało na pełnokrwistego komisarza policji. Życie brutalnie pokazuje jednak, że świat nie jest czarno-biały.

Nad kontynuacją serialu pracuje autor scenariusza wszystkich sezonów Jakub Korolczuk oraz reżyserzy Maciej Pieprzyca i Adrian Panek.

fot. CANAL+

W trzecim sezonie cel Kruka jest bardzo prosty – znaleźć morderców żony i zemścić się. Ale bycie mścicielem z dzieckiem na rękach nie jest łatwe. Dlatego Kruk będzie musiał z jednej strony pogodzić ojcostwo z prowadzeniem śledztwa, a z drugiej trzymać obie rzeczywistości jak najdalej od siebie, bo ich spotkanie grozi kompletną katastrofą – mówi scenarzysta Jakub Korolczuk

KRUK to wizytówka tego, jak postrzegamy produkcje naszych seriali premium. Na najwyższym poziomie stoi tu m.in. koncepcja, która pozwala kontynuować tę historię, realizacja, która czyni tę produkcję tak zapadającą w pamięć i wyjątkowe aktorstwo, dzięki któremu na ekranie widzimy bohaterów z krwi i kości. Niewątpliwie jest białym krukiem w naszym portfolio i wierzymy, że trzeci sezon utrzyma wysoko zawieszoną poprzeczkę – dodaje Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ POLSKA.

fot. CANAL+

To ta niejednoznaczność, cierpienie i walka z wewnętrznymi demonami, narastające przez kolejne sezony serialu buduje wiarygodność Kruka. Bohatera, który na pewno zapada w pamięć. Ale tyle o tym co nas czeka.

Przypomnijmy jednak co działo się w poprzednich sezonach. “Kruk. Szepty słychać po zmroku” – sezon 1. (2018)  – najważniejsze wątki

Uwaga, spoilery!

Na Podlasiu dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk, inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego zostaje w tym samym czasie oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał, gdzie będzie musiał się zmierzyć nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną stroną swojej przeszłości.

O co chodziło ze Sławkiem?

Sławek pojawia się w umyśle naszego głównego bohatera. W rzeczywistości nie istnieje. Jest wyrzutem sumienia, wynikiem traumy, głosem który nakłania Kruka do zemsty na oprawcach. Zarówno Sławek jak i Adam kruk byli ofiarami siatki pedofilskiej działającej w sierocińcu, w którym dorastali. W jednej ze scen Sławek sam siebie nazywa mulo. W wierzeniach Romów osoba, która zmarła może powrócić właśnie jako mulo. Mulo, czyli żywy zmarły, powraca, aby szukać zemsty na każdym, kto skrzywdził go w poprzednim życiu. Na zakończenie sezonu dowiadujemy się, że Sławek nie będzie już dręczył Kruka, bo sprawa związana z demonami przeszłości została zamknięta, a nasz bohater otwiera się przed żoną, wyznając jej problemy i oczyszczając niejako swój umysł.

fot. CANAL+

Kto porwał wnuka wpływowego biznesmena Morawskiego?

Porywaczem okazał się Szymon Wasiluk, w dzieciństwie podobnie jak Adam Kruk był molestowany. Postanowił ukarać swoich oprawców, między innymi starego Morawskiego wdrażając niecny plan. Nie było to łatwe, ale przy pomocy sobowtóra zapewnił sobie trudne do podważenia alibi, że w dniu porwania był na izbie wytrzeźwień. Wasiluk wykorzystał seksualnie wnuka Morawskiego, a że chłopiec był niewidomy miał wyostrzony zmysł węchu. Plan był prosty, wnuczek miał znienawidzić dziadka. W tym celu Wasiluk używał tych samych perfum, które wysyłał staremu Morawskiemu. I w ten sposób, gdy dziecko poczuło charakterystyczny zapach od dziadka – dźgnęło go, sądząc, że jest on jego oprawcą.

fot. CANAL+

Kruk. Czorny woron nie śpi – sezon 2. (2021), czyli mistyczno-folklorystyczno-sensacyjna opowieść o podwójnej naturze człowieka

Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się – Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów.

Jednocześnie targany nieprzepracowaną przeszłością Kruk desperacko szuka pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Nękające go od narodzin syna Maksa niekontrolowane problemy z agresją sprawiają, że jego życie staje się nieznośne. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich staje się zagrożone, gdy Kruk wchodzi na ścieżkę mafijnych powiązań.

Justyna – femme fatale opowieści

Młoda, atrakcyjna i bardzo pewna siebie policjantka, która po nieobecności wróciła do pracy na komendzie w Białymstoku wraz z Krukiem i Kołeckim. Adam pomaga jej w prowadzeniu śledztwa związanego z tajemniczymi morderstwami rudowłosych kobiet. Justyna zdaje sobie sprawę ze swojej atrakcyjności i stara się ją wykorzystać, by zbliżyć się do Kruka. Chociaż w tematach zawodowych działa bardzo racjonalnie, to w jego obecności łatwo poddaje się emocjom. Okazuje się, że nasza bohaterka od dziecka zgłębia tajniki rytuałów szeptuch. Co więcej, dowiadujemy się, że przed laty Kruk był jej pierwszą miłością, czego on sam nie pamięta. Na naszych oczach Justi przemienia się z przestraszonej deszczem pocisków kruchej policjantki w pociągającą za sznurki, bezwzględną femme fatale na końcu drugiego sezonu.

fot. CANAL+

Szokujący finał drugiego sezonu to zapowiedź kontynuacji historii

W odcinku finałowym dostajemy z pozoru sielankową scenę na łące – szczęśliwa rodzina spędza razem czas, jednak ta scena zmienia życie naszego głównego bohatera w istne piekło. Z rąk nieznanych sprawców ginie Anka (żona Kruka). Sezon przypieczętowuje wizyta u Szeptuchy, podczas której Adam zwraca jej kamień, który miał mu pomóc panować nad gniewem, co oznacza, że nie będzie już hamować, że zamierza dać upust swoim żądzom zemsty.

fot. CANAL+


VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej: 

(109)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x