Home News Apple MacBook Pro i iPad Pro z OLED, Samsung dostawcą?
Apple MacBook Pro i iPad Pro z OLED, Samsung dostawcą?

Apple MacBook Pro i iPad Pro z OLED, Samsung dostawcą?

351
0

Właśnie pojawiły się nowe doniesienia na temat firmy Apple. Miałaby ona wprowadzić ekrany OLED do swoich nowych komputerów MacBook Pro oraz tabletów iPad Pro. Za ich produkcje miałby odpowiadać Samsung Display.

Plotki pochodzą od koreańskiego portalu The Elec. Pisze on o tym, że Samsung prowadzi rozmowy z Apple. Koreańska korporacja miałaby zapewnić gigantowi z Cupertino panele OLED do nowych urządzeń z serii MacBook Pro i iPad Pro.

Samsung Display miałby rzekomo użyć technologii Thin Film Encapsulation (TFE). Uszczelnienie ekranu cienką wielowarstwową folią pomogłoby uzyskać jeszcze cieńszy panel OLED. W rezultacie mogłoby się to przełożyć na jeszcze mniejsze gabaryty samych urządzeń (lub zapewnić więcej miejsca na pojemniejszy akumulator).

MacBook

Samsung jest obecnym dostawcą ekranów OLED dla iPhone X, XS i XS Max. Nowy, 16,5-calowy MacBook Pro, tak jak i odświeżony iPad Pro byłyby pierwszymi produktami Apple w swoich klasach z ekranami OLED.

Według wcześniejszych przewidywań wiodącego analityka w tematyce Apple (Ming-Chi Kuo) nowy MacBook mógłby ukazać się w tym roku, natomiast masowa produkcja iPadów Pro miałaby rozpocząć się na przełomie 2019 i 2020 roku.

Źródło: The Elec, Android Authority

(351)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.