Home News Analitycy przewidują, że Switch wyprzedzi w sprzedaży PS4
Analitycy przewidują, że Switch wyprzedzi w sprzedaży PS4

Analitycy przewidują, że Switch wyprzedzi w sprzedaży PS4

213
10

Firma Strategy Analytics opublikowała wczoraj raport dotyczący przewidywanej sprzedaży konsol na rok 2019. Co ciekawe, wynika z niego, że na najlepsze wyniki może liczyć nie PS4 ale Nintendo Switch.

Ostatnim razem gdy to Nintendo dominowało w sprzedaży, było to za czasów Nintendo Wii niemal dekadę temu. W zestawieniu Strategy Analytics oczywiście chodzi nie o łączną sprzedaż w całej generacji, lecz o konkretny, 2019 rok. Według analityków firmy Switch ma trafić do 17,3 mln osób w przyszłym roku podczas gdy PlayStation 4 do 17,1 mln. Microsoft może natomiast liczyć na około 10 mln sprzedanych sztuk Xbox One.

Nintendo Switch

Mimo wszystko Xbox One nie musi wcale się wstydzić sprzedaży, gdyż wcześniej NPD Group odnotowało, że przy „fenomenalnej sprzedaży Xbox One X”, konsola Microsoftu zaliczyła największy wzrost sprzedaży rok do roku ze wszystkich producentów sprzętu.

W każdym razie według Strategy Analytics zyski pochodzące z rynku konsol mają spaść łącznie o 10 procent, co jednak nie jest specjalnie dziwnie, gdyż zmierzamy ku końcowi generacji i to normalne zjawisko. Ostateczne stanowisko firmy analitycznej jest takie, że rynek konsol stacjonarnych jest bardzo zdrowy, pomimo, że przewidywano jego upadek, a alternatywy (streaming, rynek mobilny i VR) wobec niego nie zdołały zaburzyć status quo.

Czy dziwi was tak dobra Switch? Zaopatrzyliście się w tę konsolę? Na co najbardziej czekacie na platformie Nintendo?

(213)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

10
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o