Home News YouTube zabroni oceniania filmów? Pierwsi użytkownicy testują wersję bez łapek w dół – czy znikną na dobre?
YouTube zabroni oceniania filmów? Pierwsi użytkownicy testują wersję bez łapek w dół – czy znikną na dobre?

YouTube zabroni oceniania filmów? Pierwsi użytkownicy testują wersję bez łapek w dół – czy znikną na dobre?

442
3

Z serwisu YouTube wkrótce może zniknąć możliwość oceny obecnych tam materiałów. Trwają testy specjalnej wersji playera, który pozbawiony jest widocznego licznika “łapek w dół”. Twórcy platformy tłumaczą ten ruch próbą ograniczenia szerzącego się w sieci hejtu. Ale czy to aby na pewno właściwe podejście?

YouTube chce walczyć z hejtem – znikną łapki w dół pod filmami?

Wiele platform społecznościowych podejmuje obecnie kroki na drodze do ograniczenia hejtu i werbalnej przemocy szerzącej się w sieci. YouTube może wkrótce zdecydować się na bardzo radykalny krok, wyłączając widoczność licznika zostawianych pod materiałami łapek w dół. Taka wersja serwisu już istnieje, a pierwsi użytkownicy już z nią obcują. YouTube tłumaczy, że jest to odpowiedź na feedback ze strony twórców i krok podjęty w trosce o zdrowie psychiczne użytkowników. Serwis chce też w ten sposób walczyć z kampaniami polegającymi na masowym zostawianiu łapek w dół przy filmach:

Co to tak naprawdę oznacza? Jeżeli YouTube ostatecznie wprowadzi takie rozwiązanie globalnie, wciąż będziemy mogli zostawić “dislike” przy każdym materiale. Różnica – jak widać na powyższym zdjęciu – polega na tym, że zniknie widoczny poniżej licznik. Liczba osób, którym materiał się nie spodobał, pozostanie znana wyłącznie dla twórców – licznik będzie dostępny w panelu Studio, gdzie można zarządzać swoimi materiałami.

YouTube zdaje się działać na dwa fronty. Z jednej strony próbuje ukryć negatywny feedback przed oczami użytkowników, z drugiej zaś mimo wszystko pozostawia te reakcje widocznymi dla autorów treści. W praktyce więc feedback nigdzie nie zniknie, ale i niesłuszna często krytyka wciąż będzie do nich docierać – z tym że nie publicznie. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której bezlitośni, epatujący skrajną głupotą i nieodpowiedzialnością hejterzy przeleją swój gniew na obiekt ataku w inny sposób – na przykład w komentarzach. Wtedy pomoże tylko wyłączenie tej sekcji, które jest opcjonalne dla każdego.

YouTube zabroni oceniania filmów? Pierwsi użytkownicy testują wersję bez łapek w dół - czy znikną na dobre?
Nadchodzi koniec łapek w dół na YouTube? Licznik ocen może zniknąć

Wcześniej podobne próby “ograniczenia skali hejtu”, ale też znaczenia ilości otrzymywanych lajków, próbowali podejmować deweloperzy stojący za Facebookiem i Instagramem. W obu przypadkach testowano wyłączenie liczników. Ostatecznie jednak do żadnych zmian jeszcze nie doszło. Jeszcze, ponieważ tego typu testy prawdopodobnie wciąż trwają w przypadku Instagrama.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródła: https://www.makeuseof.com/why-is-youtube-hiding-dislikes/


Przeczytaj więcej na temat VOD i streamingu: 

(442)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Petarda
Petarda
3 miesięcy temu

YouTube chce ukryć porażkę YT Rewind 2018, gdzie ma 19M łapek w dół.

YT: Tecclass
YT: Tecclass
2 miesięcy temu
Reply to  Petarda

na sto procent

Adrian
Adrian
2 miesięcy temu

to jest sprawa dla policji, konsument bez możliwości oceny, a może sprzedawca bez możliwości sprzedawania kitu, świństw i cenzury? W dodatku nic mi nie wiadomo o poprawnym i bezstronnym z punktu widzenia klienta mechanizmie reklamacji i odwołań, uzasadnień. BTW, rezygnuję z kart kredytowych, ponieważ karta nie jest kartą, tylko utrudnieniem. Porozbijać im te smartfony.

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x