Home News Znamy datę startu nowego kanału telewizji naziemnej: Antena TV HD! Gdzie będzie nadawany i co w ramówce?
Znamy datę startu nowego kanału telewizji naziemnej: Antena TV HD! Gdzie będzie nadawany i co w ramówce?

Znamy datę startu nowego kanału telewizji naziemnej: Antena TV HD! Gdzie będzie nadawany i co w ramówce?

61.22K
6

MWE Networks, właściciel nowego kanału telewizji naziemnej Antena TV (Silver TV), podał datę jego startu. Stacja pojawi się na pierwszym multipleksie (MUX-1) i w wybranych sieciach kablowych już 1 maja. Będzie mieć ogólnopolski zasięg i otrzyma jakość HD.

Kanał Antena TV HD ruszy 1 maja. Będzie w telewizji naziemnej, satelitarnej i online

Na ogłoszenie terminu startu najnowszego kanału, który dołączy do oferty telewizji naziemnej, przyszło nam trochę poczekać. Stacja została wybrana pod koniec lutego w miejsce kończącego nadawanie ATM Rozrywka. Teraz już wiadomo, że stacja Antena TV, wcześniej znana jako Silver TV, zostanie włączona 1 maja. W telewizji naziemnej będzie na razie dostępna w jakości SD, a ze względu na obecność na pierwszym multipleksie (MUX-1), otrzyma ogólnopolski zasięg.

Antena TV będzie też dostępny w rozdzielczości HD drogą kablową i internetową. Za sprzedaż czasu reklamowego odpowiadać będzie wskazane przez MWE Networks TVP.

Kanał Silver TV (Antena TV) to propozycja skierowana szczególnie do seniorów, a w uzasadnieniu takiego wyboru Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji możemy przeczytać, że takiej oferty brakowało dotąd w telewizji naziemnej. Kanał ma zapewnić rozrywkę, informację i edukację, a ponadto promować aktywizację i zdrowy styl życia ludzi starszych. Co konkretnie znajdzie się w ramówce? Wiemy już, że na pewno pojawią się takie pozycje jak „Moda na sukces”, „Bonanza” i „Kabaretowy szał”. Nadawca ma ogłaszać kolejne tytuły w najbliższych dniach.

Należący do Michała Winnickiego Silver TV (teraz znany już jako Antena TV) został w wskazany pod koniec lutego jako nowy kanał cyfrowej telewizji naziemnej. Zwycięzca konkursu mógł przystąpić do szykowania startu emisji na pierwszym multipleksie (MUX-1), jednak po drodze pojawiły się komplikacje.

Taką samą nazwę zgłosiła bowiem niedawno jako znak towarowy w Urzędzie Patentowym Beata Borucka, znana w internecie jako “Mądra Babcia”. Prowadzi ona działania pod tym samym hasłem na YouTube i Facebooku od połowy ubiegłego roku. Winnicki, nie chcąc tworzyć sporów i widząc możliwość współpracy z twórczynią w przyszłości, zapowiedział więc debiut kanału pod nową nazwą. Przed rozpoczęciem nadawania Silver TV zmieni się w Antena TV.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://satkurier.pl/news/203110/antena-hd-wystartuje-1-maja.html


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(61223)

1.8 4 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
dew
dew
3 miesięcy temu

Czyli… Kolejny kanał TV, na którym nic nie będzie, oprócz powtórek.

Popiol1983
Popiol1983
3 miesięcy temu
Reply to  dew

Nowe reklamy będą, już czekam na nowe środki na grzybice pochwy, czopki na yebanie i proszek który dopiera nawet dziury w ubraniach

Adam
Adam
3 miesięcy temu

Bonanza emitowana nawet w 4k dalej będzie jedynie sd, czyli wystarczy odbiór z naziemnej. Pytanie tylko, ilu pasjonatów się znajdzie na te powtórki z przed kilkudziesięciu lat. Brakować będzie jedynie tworów w stylu “dynastii” i “w kamiennym kręgu”…

Popiol1983
Popiol1983
3 miesięcy temu
Reply to  Adam

Bonanza jest nagrana na taśmie klatkowej i może być w 16k jeśli ktoś to odpowiednio zeskanuje

Orion
Orion
3 miesięcy temu

Jestem taki stary że pamiętam jak Polsat startował na początku lat 90 to też leciała Bonanza 🙂

Lisiu HD
Lisiu HD
3 miesięcy temu

Jak znam Winnickiego to HD da tylko kablówkom a na satelicie pewnie SD będzie. No ludzie trzymajcie mnie tu przechodzimy dalej na HD a już nawet 4K i 8K mamy a tam dalej trzymają SD a tutaj nowe kanały HD dają kablówkom a na satelite SD i zaśmiecają transponder takimi śmieciami

6
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x