Home News Ilu z nas będzie korzystać z VOD w kolejnych latach? Jest prognoza po wejściu do Polski Disney+ i HBO Max!
Ilu z nas będzie korzystać z VOD w kolejnych latach? Jest prognoza po wejściu do Polski Disney+ i HBO Max!

Ilu z nas będzie korzystać z VOD w kolejnych latach? Jest prognoza po wejściu do Polski Disney+ i HBO Max!

6.23K
4

Badanie Digital TV Research wykazało, że w Polsce spodziewany jest znaczny wzrost liczby użytkowników serwisów streamingowych. Rynek VOD “wystrzeli” podobno po wejściu nad Wisłę platform Disney+ i HBO Max, na które czeka wielu miłośników filmów i seriali.

Rynek VOD w erze Disney+ i HBO Max: duży wzrost w Polsce

Doskonale znana z precyzyjnych analiz i prognoz rynkowych firma Digital TV Research zajęła się rynkiem streamingowym w Europie Wschodniej. Dla porządku uściślijmy na początku, że badacze zaliczyli do tej kategorii także Polskę. Eksperci prognozują, że do 2026 roku w naszym regionie przybędzie 40 milionów subskrybentów internetowych serwisów VOD.

Policzono, że pod koniec 2020 roku w Polsce, Rosji i innych państwach tej części Europy z serwisów streamingowych korzystało 15 milionów osób. Spośród prognozowanych 25 milionów abonamentów, które mają się pojawić w najbliższych latach, 6 milionów ma wygenerować Polska, a 10 milionów – Rosja. Niebagatelny wpływ na ten gwałtowny wzrost ma mieć wejście do tych krajów usług Disney+ i HBO Max.

Wejście do Polski HBO Max i Disney+ ma mieć wielki wpływ na ogólną liczbę subskrypcji serwisów VOD

Eksperci wciąż jednak widzą w naszym regionie spory, niewykorzystany jeszcze potencjał. Z dostępnych danych wynika, że w 2026 roku tylko 17 procent domostw u nas i w naszej okolicy będzie posiadało jedną lub więcej subskrypcji tego typu serwisów.

Jak zatem będzie się przedstawiać baza użytkowników z podziałek na poszczególne platformy? Digital TV Research przewiduje, że w 2026 roku Netflix będzie się mógł w Europie Wschodniej popisać gronem 12,29 mln subskrybentów. Za jego plecami ma się plasować Disney+ z 5,8 mln użytkowników. HBO Max ma zgromadzić 1,22 mln oglądających, choć w tym przypadku realnych widzów będzie znacznie więcej – wielu otrzyma dostęp do HBO Max płacąc za abonament tej telewizji.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://advanced-television.com/2021/04/01/analyst-e-european-svod-finally-takes-off/


Przeczytaj więcej na temat VOD i streamingu: 

(6232)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
***** ***
***** ***
3 miesięcy temu

Jak to się nazywa? Dzielenie skóry na niedźwiedziu… chociaż niedźwiedzia jeszcze nawet nie ma. Nie znamy cen, nie wiemy kiedy, co i jak…. Ale już wiadomo ile osób to weźmie 🙂 kocham takie wróżenie z fusów.

Tymoteusz
Tymoteusz
3 miesięcy temu
Reply to  ***** ***

Ci, co mają wykupić, wykupią. Ja czekam, to wykupię na pewno

Tymoteusz
Tymoteusz
3 miesięcy temu

Polska, Rosja i inne kraje w tej części Europy… A od kiedy Polska leży w tej samej części Europy, co Rosja?

Frank
Frank
3 miesięcy temu

Ja osobiście wybierając TV teraz w ogóle nie zwracam uwagi na telewizję naziemną, lecz właśnie na serwisy VOD i jeszcze YouTube. Nie pamiętam kiedy oglądałem ostatnio cokolwiek nie poprzez platformę VOD…
Dlatego też wybierając TV zwracam uwagę na system. Moim faworytem jest Philips z Androidem, bo AndroidTV daje dostęp do największej ilości aplikacji i mam niemalże pewność, że jak pojawi nie Disney+ w Polsce, to będzie dostępne na Androidzie.

4
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x