Home News Kiedy wyższa cena za Xbox Game Pass? Podwyżka jest praktycznie pewna
Kiedy wyższa cena za Xbox Game Pass? Podwyżka jest praktycznie pewna

Kiedy wyższa cena za Xbox Game Pass? Podwyżka jest praktycznie pewna

139
0

Szef Xboksa Microsoftu Phil Spencer przyznał, że podwyżka abonamentu usługi gamingowej Xbox Game Pass to kwestia czasu. Cena subskrypcji prędzej czy później powędruje w górę. O ile więcej będą musieli płacić gracze za dostęp do bogatej biblioteki tytułów na konsolach i PC?

Xbox Game Pass – nadchodzi wyższa cena abonamentu gamingowego? Phil Spencer potwierdza

Podwyżki, wszędzie podwyżki – gdzie nie spojrzeć, ceny przeróżnych towarów i usług szybują w górę, co nie omija także branży gamingowej. Nie tak dawno przekazywaliśmy informacje o zwiększeniu należności za abonament PlayStation Plus, a teraz to samo musimy zrobić w kontekście konkurencyjnej platformy: Xbox Game Pass. Za kolejny znakomitymi produkcjami AAA, które trafiają do usługi, wkrótce pójdzie też wyższa cena.

Podczas Tokyo Game Show zawiadujący Xboksem Phil Spencer przyznał, że podwyżka abonamentu jest nieunikniona. Powiedział: “Choć głównym założeniem jest zapewnienie większej wartości, podwyżka ceny jest moim zdaniem nieunikniona w przyszłości. Niedawno raz podnieśliśmy ceny, ale decyzja została podjęta po dokładnym rozważeniu. Uważamy, że ważne jest świadczenie usług, które są uznawane za posiadające wystarczającą wartość, nawet jeśli ceny wzrosną”.

To na razie żaden konkret i nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy dojdzie do wywindowania ceny Xbox Game Pass, ale słowa Spencera można traktować jako swoiste “spojrzenie w przyszłość”. Microsoft przejmuje kolejne studia, na czele z gigantycznym katalogiem Activision Blizzard, więc nie można powiedzieć, że podwyżka będzie nieuzasadniona.

Obecnie w Polsce cena abonamentu Xbox Game Pass Core wynosi 29 zł, Game Pass PC – 39,99 zł, Game Pass Konsola – 42,99 zł, a Game Pass Ultimate62,99 zł.

Oto lista gier w Xbox Game Pass na lipiec! 12 nowości i aż 4 premiery w usłudze! Propozycje na wakacje

Źródło: https://twitter.com/IdleSloth84_/status/1705579827011489931


Konsole i gry – przeczytaj więcej:

(139)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x