Home Testy Słuchawki Wielki powrót audiofilskiej marki Philips Fidelio | TEST | Luksusowe słuchawki Fidelio X3 za 1599 zł
Wielki powrót audiofilskiej marki Philips Fidelio | TEST | Luksusowe słuchawki Fidelio X3 za 1599 zł

Wielki powrót audiofilskiej marki Philips Fidelio | TEST | Luksusowe słuchawki Fidelio X3 za 1599 zł

3.29K
3

Pod względem technologicznym Philips to jedna z najbardziej znanych marek na świecie. Sprzęt audio to dziedzina, w której jest on absolutnie dobry i znany od wielu lat. Posiada cały wyspecjalizowany dział słuchawek który ma niezliczoną ilość produktów. Niezależnie od tego, czy szukamy bezprzewodowych słuchawek dousznych Bluetooth, czy słuchawek nausznych, takich jak Philips Fidelio X3 będących następcą słynnych X2, na pewno znajdziemy coś dla siebie w szerokiej ofercie producenta. Jednak konkurencja na rynku sprzętu audio jest ogromna. Czy Philips Fidelio X3 będzie dobrym wyborem dla kogoś kto chce wejść poziom wyżej z jakością dźwięku? Za moment to sprawdzimy.

Na pewno  Fidelio X3 posiada wiele powodów, dla których warto się nimi zainteresować. Jedną z ważnych rzeczy przy zakupie słuchawek oprócz ich jakości jest design. Obecnie użytkownik ma na rynku tysiące różnych opcji do wyboru zgodnie ze swoimi potrzebami. Phillips wypuszczając na rynek najnowsze słuchawki Fidelio X3 z linii produktów high-end, obiecuje nam zadowolenie najbardziej wymagającej grupy użytkowników, którzy chcą czystego dźwięku, a zwłaszcza komfortu podczas długotrwałego użytkowania. Słuchawki Fidelio X3 są zatem obietnicą zapewnienia doskonałego dźwięku, bez względu na to, jakiej muzyki słuchamy i zapotrzebowania na produkt z najwyższej półki. W erze prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych zawsze miło jest zobaczyć nową parę przyjaznych audiofilom słuchawek, które koncentrują się bardziej na wierności dźwięku niż na bezprzewodowej wygodzie. Ten zestaw słuchawkowy umożliwia uniwersalne pozostanie w kontakcie z domowym sprzętem audio oraz urządzeniami mobilnymi. Niezależnie od tego, czy zdecydujmy się słuchać muzyki lub innych multimediów za ich pośrednictwem, ultra wygodny zestaw słuchawkowy Fidelio X3 to prawdopodobnie najlepszy wybór w swojej kategorii cenowej. Philips Fidelio X3 jest jak antidotum na wszystkie bezprzewodowe i sportowe modele wzmacniające basy i w ten sposób maskujące swoje mankamenty. Są to typowe słuchawki nauszne przeznaczone do słuchania w domu a ich otwarta konstrukcja daje piękne poczucie przestrzeni, a przetworniki zapewniają bogatą, dokładną głębię basów z doskonałą klarownością.

Test słuchawki Philips Fidelio X3 1

Projekt Fidelio X3

Nowy flagowy zestaw słuchawkowy firmy Philips został zaprojektowany z myślą o wymagających audiofilach. Model Fidelio X3 uosabia doskonałą jakość dźwięku, komfort użytkowania i wykonanie na wysokim poziomie. Philips Fidelio X3 jest najnowszym modelem z uznanej serii Fidelio, która  jest szczególnie popularna wśród entuzjastów audio. Philips podbił serca wielu miłośników audio poprzednią serią słuchawek Fidelio. To właśnie te trzy cechy:  jakość dźwięku, design i doświadczenie użytkownika, wyróżniają flagowy zestaw słuchawkowy Philips Fidelio X3 na tle konkurencji . Philips Fidelio to także seria dla fanów muzyki, którzy zamiast technologicznych innowacji typu bezprzewodowość lub NC, chcą uzyskać wysokiej jakości przestrzenny dźwięk w stosunkowo przystępnej cenie. Najnowszy produkt możemy kupić za około 1599 zł, co nie jest wysoką ceną jak na tego typu zestaw słuchawkowy.

Test słuchawki Philips Fidelio X3 pudłoTest słuchawki Philips Fidelio X3 pokrowiec

Po otwarciu dużego pudełka czarno-szarych słuchawek Fidelio X3, otrzymujemy zestaw dwóch pokrytych nylonem kabli, adapter do sprzętu stereo, torbę, klips do zarządzania kablami i broszurę na temat skóry, która zdobi większość powierzchni Fidelio X3.

Test słuchawki Philips Fidelio X3 pudło wyglądTest słuchawki Philips Fidelio X3 pudło co w zestawieTest słuchawki Philips Fidelio X3 akcesoria

Oprócz staranności w sferze audio, słuchawki Philips Fidelio X3 posiadają też ewidentne walory wizualne. Design słuchawek Philips Fidelio X3 dorównuje możliwościom technicznym sprzętu. Trwały i komfortowy w noszeniu model jest wykonany z użyciem najwyższej jakości materiałów od wyselekcjonowanych europejskich dostawców. Wygląd jest elegancki z doskonałym wzornictwem sugerującym już od razu na pierwszy rzut oka wygodę i jakość dźwięku.  Sprzęt będzie ładnie prezentował się zarówno położony na szafce w mieszkaniu, jak i co pewnie dla wielu osób istotne, w trakcie używania go w przestrzeni publicznej.

Test słuchawki Philips Fidelio X3 pudło wygląd 2

Rozpatrując słuchawki od strony użytkowej, w trakcie słuchania nie ma chyba nic gorszego niż słuchawki, niezależnie od tego czy dobre czy złe,  które zbyt mocno ściskają głowę lub w inny sposób wywołują dyskomfort. Projektanci Philipsa pomyśleli również o tym. Lekka i miękka wewnętrzna opaska na głowę umożliwia doskonałe dopasowanie. Z kolei zewnętrzna opaska na głowę zapewnia optymalne obciążenie.

Test słuchawki Philips Fidelio X3 opaski

Dwuwarstwowe elementy nauszne z nową konstrukcją opaski lepiej redukują wibracje.  Lekka i jednocześnie mocna stalowa rama samoregulującego się pałąka została pokryta czarną skórą szkockiej firmy Muirhead o satynowym wykończeniu. Czarna skóra pokrywa zewnętrzną i wewnętrzną opaskę na głowę. Miękkie poduszki wykonane z welurowej pianki z efektem pamięci zapewniają komfort użytkowania powodując, że uszy nie męczą się nawet podczas długiego noszenia. Pianka jest  wyjątkowo lekka i tworzy świetną izolację. Grube poduszki od wewnątrz są wyściełane czarnym aksamitem, dopełniając wygląd prawdopodobnie jednych z najładniejszych aktualnie słuchawek na rynku.

Test słuchawki Philips Fidelio X3 skóra

Fidelio X3 idealnie sprawdzają się podczas długiego słuchania a użyte materiały nigdy nie nagrzewają się podczas słuchania. Nauszne słuchawki Philips nie tylko są niezwykle wygodne ale zapewniają spektakularną jakość dźwięku. Fidelio zaprojektowano z myślą o wyjątkowej efektywności używając konstrukcji otwartej a obudowa głośników została wykończona akustycznie transparentną tkaniną firmy Kvadrat, umożliwiającą swobodny przepływ powietrza przez materiał, który niweluje wzrost ciśnienia powietrza i odbicie fal dochodzących zza neodymowych przetworników, które nachylono pod kątem 15 stopni względem płaszczyzny muszli w celu lepszego dopasowania do kształtu i naturalnej geometrii małżowin oraz ułożenia kanału usznego, zapewniając tym samym optymalną dokładność przy wysokich częstotliwościach. W rezultacie tego rozwiązania otrzymujemy doskonałą przestrzenną jakość i szczegółowość wciągającego dźwięku. Elegancka, minimalistyczna konstrukcja tych doskonałej jakości słuchawek nausznych jest godnym następcą legendarnego modelu Fidelio X2. Nowe słuchawki mogą być używane również w trybie zbalansowanym, zapewniając realistyczny dźwięk z dowolnego źródła. Mają zbalansowany i odłączany przewód wyposażony w złącza MMCX, gdzie lewy i prawy kanał są od siebie oddzielone, aby lepiej redukować przesłuch i poprawić separację stereo. Tryb zbalansowany wymaga użycia dedykowanego kabla ze złączem TRRS 2,5 mm, aby zapewnić doskonałe połączenie ze sprzętem audio Hi-Res. Przewody połączeniowe są dedykowane tylko do lewego i prawego kanału i nie można ich zamieniać oferując przez to stereo bez żadnych kompromisów. Dzięki temu możemy zanurzyć się w swojej ulubionej muzyce, niezależnie od tego z jakiego źródła lubimy jej słuchać . Firma Philips dołączyła drugi odłączany kabel z tradycyjnym złączem mini-jack 3,5 mm, którego można używać do normalnych i niebalansowanych źródeł muzyki. Dołączony kabel można zakończyć  adapterem 3,5–6,3 mm, dzięki czemu możemy słuchać muzyki nie tylko ze swojego urządzenia przenośnego, ale również  z domowych zestawów audio.

Słuchawki mają impedancję 30 omów. Ponieważ X3 jest skierowany do audiofilów, nie ma opcji mikrofonu. Oczywiście pominięcie mikrofonu i wbudowanego pilota jest co najmniej celowe,  tych słuchawek nie używa się do rozmów telefonicznych. Przetworniki Fidelio X3 wykorzystują technologię Philips Linear Motion Control do kontrolowania rezonansu. Wyposażone są w membrany składające się z polimerowych warstw wypełnionych warstwą tłumiącego rezonanse membrany żelu. Grubość każdej z trzech warstw jest indywidualnie dopasowywana, co pozwala firmie Philips na precyzyjną regulację sztywności i właściwości tłumiących membrany w całym paśmie. Dzięki jej elastyczności i gładkości każda membrana zapewnia idealnie zrównoważone brzmienie, przy jednoczesnym zachowaniu bogatej, ale szczegółowej reprodukcji basów. Basy są mocne, ale nie przytłaczające. Tony średnie charakteryzują się pełnym zakresem i płynnością. Wysokie częstotliwości wyróżniają się wyjątkowym poziomem szczegółowości. Przetworniki są  precyzyjnie skierowane w kierunku ucha dla uzyskania dokładniejszych wysokich tonów zapewniając pasmo przenoszenia od 5 Hz do 40 kHz. Dzięki swoim właściwościom słuchawki Philips Fidelio X3 zapewniają dźwięk wysokiej rozdzielczości HRA.

Test słuchawki Philips Fidelio X3 budowa muszli

Fidelio X3 ma dodatkowo dostrojoną i udoskonaloną wydajność dla swojej nowej obudowy, co w połączeniu ze zmienioną grubością przetworników pozwala na bardziej progresywne i kontrolowane zejście w zakresie średnich i wysokich częstotliwości. Mocny neodymowy układ napędowy zapewnia dobre odtwarzanie wysokich tonów i zjawisk przestrzennych. Wybierane przez koneserów muzyki Fidelio X3 łączą w sobie wydajność, styl i wygodę, tworząc wyjątkowo przyjemne doznania słuchowe Wyposażone są w najwyższej jakości komponenty „od początku do samego końca”.

Test słuchawki Philips Fidelio X3 budowa muszli 2

Odsłuch Philips Fidelio X3

Test słuchawki Philips Fidelio X3 odsłuch 3

Philips Fidelio X3 został zaprojektowany, aby połączyć dokładność z obfitym basem i ciepłym środkiem pasma w którym nacisk kładziony jest na zwarty, efektowny dźwięk z wyjątkową separacją instrumentów i głosów, podczas gdy całe spektrum dźwięku jest czyste i  szczegółowe, zapewniając doskonałe wrażenia muzyczne. Rezultatem jest obszerna, wielkoformatowa prezentacja z muzyki, która wydaje się wykraczać daleko poza ramy zestawu słuchawkowego, tworząc wyjątkowe wrażenia, które są zarówno autentyczne jak i dokładne. Zaprojektowany z myślą o bezbłędnym, wszechstronnym słuchaniu, Philips Fidelio X3 jest wyraźnym wynikiem skrupulatnej dbałości o każdy szczegół dźwięku, wykonania, komfortu i stylu. Seria Fidelio X zawsze była nastawiona na głęboką klarowność basu podobnie jak poprzedni X2HR. Stopniowe uderzenia basu w tle brzmią naprawdę epicko a szczegóły zostają uchwycone przez X3. Bas jest doskonale zbalansowany w stosunku do wyższych tonów.

Test słuchawki Philips Fidelio X3 odsłuch 2

Wydaje się, że słuchawki próbują pokryć całe spektrum częstotliwości, z rozszerzeniem niskich, które nie odbywa się kosztem pozostałych częstotliwości. Średni zakres został scharakteryzowany jako bardziej ciepły niż neutralny, wraz z celem, jakim jest utrzymanie separacji instrumentów i informacji stereo tak czysto, jak to tylko możliwe. Od samego początku występ był zaskakująco czysty, a dźwięki przekazane w bardzo delikatny, szczegółowy sposób a wszystko brzmiało bardzo naturalnie. To wystarczyło, aby poczuć charakter Fidelio X3, który jest szeroki pod względem sceny dźwiękowej, gładki dla średnich i wysokich tonów z zachowaniem detali i niuansów. Słuchawki dają nam prawdziwy obraz wielkości pomieszczenia, w którym nagrano muzykę a informacje dostarczane są z pięknymi szczegółami. Dźwięk jest zarówno przestrzenny, jak i podobny do dźwięku dochodzącego zza słuchawek, zapewniając bogate wrażenia podczas występów z płyt na żywo.

Test słuchawki Philips Fidelio X3 odsłuch 1

Jedną z imponujących rzeczy w tych słuchawkach jest to, że przetworniki Fidelio X3 potrafią osiągnąć brzmienie, które jest miękkie, pełne i naturalne. Możemy uzyskać bogactwo niskich i wysokich tonów z równowagą całego pasma otrzymując idealną ilość prezencji z nienaruszonym pełnym zakresem głębi i subtelnością. Muzyka brzmi w sposób zrównoważony i czysty  a wysokie częstotliwości nigdy nie są syczące. Są one dostarczane z doskonałą szczegółowością i klarownością bez brzmienia zbyt wyrazistego i przesadzonego. Miłośnicy basu mogą być lekko rozczarowani brakiem dudnienia na dole, ale każdy, kto szuka dokładności i prawdziwego naturalnego brzmienia, będzie zadowolony. Fidelio X3 znakomicie sprawdza się w najbardziej wymagających nagraniach. Wyniki są imponujące. Te słuchawki bardzo pomagają zidentyfikować każdy dźwięk i usłyszeć wszystko wyraźniej ale to nie wszystko co potrafią. Dzięki dźwiękowi wysokiej rozdzielczości usłyszymy każdy szczegół. Niezależnie od tego, czego lubimy słuchać, po podłączeniu do HRA audiofilskie słuchawki Fidelio X3 pozwolą cieszyć się bezstratną jakością dźwięku o wyższej częstotliwości próbkowania niż w przypadku odtwarzania z płyty CD. Muzyka zabrzmi jak na żywo. Klarowność, przestrzeń i głębia robią ogromne wrażenie, niezależnie od utworu oraz typu muzyki. Przestrzenne, krystaliczne brzmienie zarówno góry, środka, jak i dołu pozwoli poczuć się jak na dobrze nagłośnionym koncercie, a kontrast głębokich teł z melodiami z pewnością dostarczy każdemu niezapomnianych doznań, a dzięki świetnemu wytłumieniu, dźwięk przestrzenny pełen jest detali i jeszcze wyraźniejszy. Wiele utworów jest wręcz naładowanych niuansami, takimi jak pogłosy, przestery, ściany dźwięku czy zawieszone na różnych planach instrumentalne partie bądź wokale. Philips Fidelio X3 zaprojektowano w taki sposób, by nic nie umknęło naszej uwadze. Są to słuchawki, które oddadzą każdy brzmieniowy detal.

Test słuchawki Philips Fidelio X3 odsłuch

Podsumowanie i ocena

Słuchawki Fidelio X3 to powrót na rynek marki Fidelio, ekskluzywnej serii, którą doceniają audiofile za wyjątkowe połączenie naturalnego dźwięku, wyjątkowego komfortu, stylowego wzornictwa i luksusowego wykonania. Koneserzy muzyki wiedzą, że doświadczenie Philips Fidelio nadal opiera się na tworzeniu produktów, które wzbudzają prawdziwą dumę z ich posiadania. Dobre słuchawki mają niestety to do siebie, że kosztują bardzo dużo. W przypadku X3 jest to rewelacyjny stosunek ceny do jakości i z pewnością warto mieć ten model na uwadze podczas wyboru słuchawek.  Już samo trzymanie ich w rękach sprawia, że ​​czujemy ekstremalną jakość już od pierwszego momentu, dzięki wysokiej jakości skórzanemu wykończeniu i wysokiej estetyce. Słuchawki można nosić przez kilka godzin dziennie bez żadnego dyskomfortu, są lekkie, przewiewne i dobrze przylegają do głowy. Fidelio X3 są świetne dla tych, którzy szukają jakości i którzy chcą przenieść się na inny poziom pod względem słuchania muzyki. To rodzaj słuchawek, w których można się zanurzyć, wsłuchać się w szczegóły, cieszyć się dynamiką i przestrzenią. Philips Fidelio X3 jest najbardziej ekscytującą parą słuchawek, jakie słyszałem w ostatnim czasie. W czasie spędzonym podczas testów z różnymi urządzeniami brzmiały one naprawdę imponująco. Zastosowanie konstrukcji otwartych słuchawek Fidelio X3, zapewnia wyjątkowe wrażenia w postaci ogromnej i naturalnej sceny dźwiękowej. Prezentacja muzyki odbywa się bez podbarwień i innych ograniczeń w dźwięku . Separacja stereo jest bardzo wyraźna, a poszczególne instrumenty można precyzyjnie umieścić w przestrzeni. Muzyka prezentuje trójwymiarowy dźwięk przestrzenny, który wydaje się wykraczać poza granice słuchawek. Jeżeli chcesz podnieść jakość dźwięku z poziomu podstawowego do poziomu premium, słuchawki Fidelio X3 powinny być dla Ciebie. Fidelio X3 jest w stanie przekonać nawet najbardziej wymagających użytkowników na wszystkich rozważanych poziomach: wykonania i jakości dźwięku. Stawiają na wyraźny i szczegółowy dźwięk za każdym razem, kiedy zakładasz je na uszy oraz na komfort noszenia i stylową konstrukcję słuchawek.

Test słuchawki Philips Fidelio X3 ocena

Plusy:

  • Przeznaczone dla audiofilów
  • Dźwięk o wysokiej rozdzielczości
  • Szeroka, naturalna scena dźwiękowa
  • Doskonała jakość dźwięku z dokładną głębią basów i szczegółowymi wysokimi tonami
  • Wygodna samo dopasowująca się konstrukcja
  • Wysokiej jakości materiały i okablowanie
  • Odłączany przewód
  • Dobra relacja cena do jakości

Minusy:

  • Kabel połączeniowy może być za długi
  • Nie mają funkcji redukcji szumów

Cena referencyjna: 1599 zł

Sprzęt do testów dostarczyła firma Philips


Przeczytaj również inne testy produktów audio:

(3287)

5 1 głos
Article Rating
Audiomaniak Na portalu odpowiedzialny za testy sprzętu audio. Fan analogu i dobrego brzmienia.

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Maciej
Maciej
9 miesięcy temu

Hmm…Audiofilskie. Tak. Na pewno. Szczególnie podobało mi się zdanie “dla wymagających audiofilów “.

Paweł
Paweł
9 miesięcy temu

Poczytałem trochę o X3. X3 straciły to co miały X2 super bas i ciepły charkater Razem z ogromną sceną otulały dźwiękiem jak cieplutkim kocykiem. Za 1600 znajdzie się lepszy sprzęt. Lub po prostu kupić X2

Jusper
Jusper
6 miesięcy temu

Słuchawki prezentują się świetnie 🙂 Osobiście lubię naturalne odwzorowanie dźwięku, dlatego też te Philipsy sa dla mnie idealne 🙂 

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x