Home Testy Kino domowe Najlepszy stosunek cena jakość w audio? 12 lat gwarancji, 8 tygodni na próbę! Rozbudowujemy telewizor z europejskimi pionierami kina domowego Teufel
Najlepszy stosunek cena jakość w audio? 12 lat gwarancji, 8 tygodni na próbę! Rozbudowujemy telewizor z europejskimi pionierami kina domowego Teufel

Najlepszy stosunek cena jakość w audio? 12 lat gwarancji, 8 tygodni na próbę! Rozbudowujemy telewizor z europejskimi pionierami kina domowego Teufel

16.45K
6

Każdy kto choć trochę interesuje się zestawami głośników do kina domowego, powinien kojarzyć firmę Teufel. Ten niemiecki producent od 40 lat dostarcza na rynek wysokiej klasy zestawy, które w doskonałej cenie są w stanie zaoferować wiele w temacie nagłośnienia, nawet mocno wymagającym kinomaniakom. Firma w ubiegłym roku świętowała swoje 40 lat istnienia, co jest idealnym momentem by przyjrzeć się jej bogatej historii oraz sprawdzić kilka ciekawych zestawów, które mogą pomóc rozbudować wasze domowe kina oparte o telewizor lub projektor. Na początek kilka słów o samej firmie, której być może nie znacie.

Historia firmy Teufel zestawy do kina domowego

40 lat firmy Teufel – pionierzy kina domowego

Lautsprecher Teufel GmbH zostało założone w 1979 przez audiofila Petera Tschimmela jako firma produkująca głośniki DIY (Do It Yourself). Fani dobrego dźwięku składali je sami w domu według własnej koncepcji. To był idealny strzał w dziesiątkę Petera Tschimmela, który podbił rynek swoim kreatywnym pomysłem, kolumną dla każdego. Dzięki dobremu stosunkowi jakości do ceny, przedsiębiorstwo szybko zdobyło popularność na rynku i w 1980 otworzono pierwszy salon firmowy w Berlinie. Chwytliwa idea i slogan “Głośniki Teufel – lepiej zbuduj sobie sam lepsze głośniki” wraz z jakością podzespołów spowodowały, że modele marki stały się najpopularniejszymi produktami na lokalnym rynku.

Historia firma Teufel zestawy do kina domowego Berlin

Od tamtych lat nurt DIY bujnie rozwinął się i można spotkać dzisiaj zapaleńców i miłośników poprawiania brzmienia we własnym zakresie, pomimo mnogości urządzeń na rynku. Zaawansowani audiofile w pewnym momencie zadają sobie kluczowe pytanie „Kupić, zrobić a może poprawić?” Jest to wyraz buntu, który oznacza nie godzenie się na audiofilskie dyktando pisane przez wielkie koncerny i uznanych producentów oraz na ich typowe „audiofilskie ceny”, które rosną astronomicznie za minimalną poprawę jakości. Dlatego wielu entuzjastów audio wybierało komponenty głośnikowe Teufel co spowodowało, że odnosiły większe sukcesy niż jakiekolwiek inne gotowe kolumny. Produkty audio berlińskiej firmy, która od swojego powstania cały czas angażuje się w tworzenie urządzeń domowych, zostały docenione przez czytelników magazynów audio i ekspertów. Dynamiczny rozwój firmy i powstanie działu analizy dźwięku i technologii w 1987 roku przyczyniło się do tego, że Teufel stał się pionierem technologicznym na niemieckim rynku audio high-fidelity.

Kolumny Teufel Concept M300 Teufel M 200

W 1988 roku przedsiębiorstwo, idąc za sukcesem głośników DIY, zaczęło produkować gotowe zestawy głośnikowe o tej samej jakości i oferowało je w przystępnych cenach, co zostało ciepło przyjęte na rynku audio-video. W 1996 roku dwukanałowy zestaw Teufel M 200 został sprzedany aż 20 tysięcy razy. Branżowa prasa była zachwycona i pisała z uznaniem o Teufel M 200 i M6000 jako o nowym standardzie dźwięku. Od 1990 roku Teufel zrezygnował z salonu firmowego. Sprzedawał produkty za pośrednictwem katalogu wysyłkowego, dzięki czemu mógł oferować produkty w dużo niższych cenach. Wielu stałych klientów potwierdza z całą stanowczością, że żadna inna firma jak Teufel Audio nie oferuje tak dobrego stosunku ceny do jakości w sektorze głośników i sprzętu audio. Można śmiało stwierdzić, że produkty są dwa razy lepsze i o połowę tańsze. W 1995 roku Teufel opracował swój pierwszy system głośników, który został przygotowany specjalnie do odbioru dźwięku przestrzennego Dolby. Pojawienie się kina domowego razem z modą na nie, skutecznie na długie lata wyparło z rynku urządzenia dwukanałowe. Teufel można śmiało nazwać pionierem kina domowego. Razem z pojawieniem się pierwszej płyty DVD na świecie, wprowadził na rynek pierwszy certyfikowany system kina domowego Dolby Surround “Theater 2” aby rok później w 1996 rozpocząć sprzedaż Theater 8, pierwszego systemu kina domowego z certyfikatem THX.

System kina domowego Dolby Surround Theater 2 thx

Głośniki dipolowe M 300 D otrzymują wymagającą licencję THX. Tym samym, Teufel zostaje europejskim liderem sprzedaży kina domowego z THX i jest nim aż do dziś posiadając najszerszy wybór systemów głośników z certyfikatem THX na świecie. Chociaż Teufel miał już mocną pozycję na rynku kina domowego, ich popularność mocno wzrosła wiosną 2004 roku wraz z wprowadzeniem na rynek Concept S. System ten był niedrogą aluminiową kolumną głośnikową o wysokiej jakości, która trafiła na rynek a kosztowała prawie o połowę mniej niż konkurencyjne konstrukcje. W 1997 roku Teufel otworzył swój pierwszy sklep internetowy ze słynną polityką polegającą na 8-tygodniowym okresie próbnym w domu, bez zobowiązań i z 12-letnią gwarancją na głośniki. Obecna strona internetowa zawiera szczegółowe instrukcje, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, specyfikacje techniczne, testy, recenzje oraz opinie na temat każdego produktu.

System kina domowego THX Teufel

W 2006 roku Teufel stał się największym w Europie bezpośrednim sprzedawcą sprzętu audio. 4 lata później firma świętuje swoje 30-ste urodziny z mottem “Niesamowity dźwięk w niesamowitych cenach” i przejmuje berliński startup Raumfeld GmbH, który specjalizuje się w rozwiązaniach do bezprzewodowego streamingu muzyki w systemach multiroom. Technologia Raumfeld tworzy rozwiązania do strumieniowego przesyłania dźwięku, które wraz z akustyką Teufel pozwalają na podłączenie ich systemu HiFi do Internetu, dając dostęp do ponad 50 000 międzynarodowych i lokalnych stacji radiowych, Napstera i własnej kolekcji muzycznej. Ten system bezprzewodowo łączy system dźwiękowy, który może znajdować się w jednym lub wielu pokojach. Za pośrednictwem swojej platformy internetowej, Teufel rozpoczął sprzedaż produktów obsługujących Raumfeld w całej Europie. System spotkał się z dużą popularnością, otrzymując 5 na 5 punktów od What HiFi w maju 2010. Firma jednoznacznie stwierdza, że to nie tylko trend na rynku audio, ale także przyszłość muzyki. W czerwcu 2011 Teufel wypuścił aplikację Raumfeld, której można używać z iPhone’ami, iPadami i iPodami jako dodatkowego pilota, a następnie w styczniu 2012 aplikację na urządzenia z systemem Android.

System kina domowego THX Teufel Salon

Jak na pioniera kina domowego przystało Teufel jako pierwszy zaczął oferować głośniki na licencji Dolby Atmos w 2016 roku. LT 5 Atmos został opracowany w ścisłej współpracy z Dolby i szybko stał się prostym i popularnym rozwiązaniem, które oferuje dźwięk bez kompromisów. Głośniki Reflekt mogą zostać skomponowane z wieloma zestawami surround Teufel i grają jako głośniki odbijające lub wysyłające sygnał bezpośrednio.

System kina domowego THX Teufel Dolby Atmos

Kolejne lata 2017 i 2018 to nowa seria Teufel Streaming ze sprawdzoną technologią Raumfeld oraz Radio 3sixty – pierwszy produkt, w którym wykorzystana została innowacyjna, stworzona w Berlinie technologia Teufel Dynamore. Dzięki temu małe, kompaktowe urządzenie dostarcza dźwięku rozchodzącego się na 360 stopni. Dynamore 3D i Dynamore Ultra dorzucają do tego jeszcze wirtualny dźwięk surround.

W 2019 roku firma świętowała 40 lat swoich sukcesów. Teufel z niszowego producenta dla entuzjastów dźwięku przerodził się w mocną markę. Z tej okazji stworzono Power HiFi potężny, modularny system głośnikowy, który wprowadza atmosferę koncertową do domu dając absolutny dźwięk bez kompromisów. Teufel znany z nieszablonowych pomysłów w wyniku ścisłej współpracy z producentem porcelany Rosenthal stworzył głośnik, który łączy w sobie innowacyjną elektroakustykę i kreatywną formę.

System kina domowego THX Teufel high

Teufel Audio przez wszystkie lata rozrosło się i mocno rozwinęło. W dziale kino domowe można znaleźć mnogość głośników oraz wiele kompletnych systemów kina domowego, zaczynając od mikro i mini głośników, poprzez głośniki podłogowe i kolumny kończąc na kompletnych systemach z głośnikami THX i Dolby Atmos. Firma nie zapomniała także o pasjonatach PC oferując im kompletne rozwiązania w postaci serii Concept E. Głośniki podłogowe z oferty Teufel są uniwersalne niezależnie od tego, czy oglądamy film, gramy w grę czy słuchamy muzyki, zapewniają realistyczny dźwięk. Teufel oferuje także głośniki high-end w serii Definion nie zapominając o wymagających audiofilach. Serie T, Ultima i Theater Hybrid zapewniają najlepszy dźwięk dla kina domowego a gotowe systemy z odtwarzaczem Blu-ray, zintegrowanym radiem lub odtwarzaczem CD mogą być domowym centrum rozrywki. Dzięki kompaktowym rozmiarom i nowoczesnemu wzornictwu głośniki Teufel Audio łatwo można umieścić w domowej przestrzeni. W katalogu można znaleźć mnogość soundbarów z linii Cinebar, urządzeń Smart Home, urządzeń kompatybilnych z Bluetooth, słuchawek a nawet amplitunerów i odtwarzaczy Blue-Ray oraz innych akcesoriów. Teufel to prawdziwie przebojowa firma z dużymi sukcesami na przestrzeni lat. Sukces udokumentowany jest wśród dumnych i zadowolonych posiadaczy urządzeń tej marki. Dobra passa cały czas pcha firmę do przodu a „Dźwięk Teufel” to znany na całym świecie międzynarodowy znak jakości. Berliński Teufel to marka na rynku audio która jeszcze nie wszystkim jest znana na terenie naszego kraju. Oferuje oprócz klasycznych produktów także nietypowe rozwiązania, ale ich wspólna cecha to solidne wykonanie i dobry dźwięk w atrakcyjnej cenie, czego brakuje na rynku.

Budujemy kinowe domowe na trzech popularnych zestawach Teufel

W najbliższych dniach przedstawimy Wam na portalu trzy popularne zestawy do rozbudowy kina domowego. Dość znacznie zmienią one dźwięk w waszym salonie czy sypialni, który do tej pory wydobywał się z telewizora. Będą też doskonałą propozycją gdy posiadacie projektor i chcecie poczuć namiastkę prawdziwego kina ale w domowych warunkach. Co weźmiemy pod redakcyjną lupę w bardzo dobrej cenie w stosunku do możliwości zestawów?

Teufel ULTIMA 40 Surround “5.1-Set” – rozbudowany zestaw do kina domowego

 • Zestaw kina domowego 5.1 najwyższej klasy z bestsellerem ULTIMA 40
 • Kino domowe, gry i muzyka na wysokim poziomie oz imponującym dźwiękiem surround i precyzyjną lokalizacją wszystkich źródeł dźwięku
 • Nowość: tweeter z phase plug, zoptymalizowany kąt rozproszenia, dokładne strojenie wszystkich komponentów, wyważony dźwięk, ulepszone wykończenie i design
 • Potężny subwoofer, może być używany jao subwoofer front- lub down-firing, opcjonalnie sterowany bezprzewodowo
 • System trójdrożny z dwoma wytrzymałymi wooferami dla wysokich poziomów bez zakłóceń
 • ULTIMA 20 jako głośniki tylne, głośnik centralny z podwójny driverem średniotonowym dla bardzo dobrego zrozumienia mowy
 • Tweeter 25 mm z phase plug i wave guide dla szczegółowego, przestrzennego odtwarzania
 • System kompatybilny z każdym amplitunerem, pasuje na stojaki, regał czy ścianę
 • Cena: 3829 zł minus 200 zł (promocja z kodem zniżkowym specjalnie dla czytelników HDTVPolska: “TEU-PLZ-200” na dodatkowe 200 zł poniżej)
 • Link do zestawu w sklepie Teufel

Teufel Ultima 40 Surround 5.1-Set test recenzja

Teufel CINEBAR 11 2.1-Set (soundbar do kina domowego)

 • Ultracienki soundbar z technologią Bluetooth, idealnie komponuje się z płaskoekranowymi telewizorami
 • 8 driverów + subwoofer tworzą idealny zestaw kina domowego
 • Downfire subwoofer z potężnym basem, dający podłączyć się również bezprzewodowo
 • Złącze HDMI, technologia Bluetooth i NFC, wejścia optyczne i analogowe
 • Technologia Dolby, dekodowanie DTS i algorytm Virtual Surround zapewniają doświadczenie dźwięku przestrzennego
 • Gotowy do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka, nie potrzebuje wzmacniacza
 • Cena: 1279 zł
 • Link do zestawu w sklepie Teufel

Teufel Cinebar 11 2.1-Set recenzja opis

Teufel CINEBAR PRO Surround “4.1-Set” z efektem “specjalnym” (soundbar do kina domowego)

 • Soundbar klasy high end z dźwiękiem surround 4.1 i bezprzewodowymi głośnikami tylnymi zapewnia odtwarzanie muzyki i dźwięku TV na najwyższym poziomie
 • 8 ogromnych driverów high performance i 6 końcówek mocy w soundbarzedla ekstremalnie wysokich poziomów w pomieszczeniach do 35 m²
 • Dwa głośniki Effekt sterowane bezprzewodowo z tyłu z dopracowanym systemem dwudrożnym i szerokim kątem rozproszenia
 • Głośniki Effekt zawiesisz na ścianie lub ustawisz na stojaku, w pobliżu potrzebne jest tylko źródło prądu
 • Bezprzewodowy soundbar XL z wooferem 250 mm, może być używany jako subwoofer front- lub down-firing
 • Wiele możliwości streamingu z Bluetooth®, Spotify Connect, oraz Google Chromecast built-in dla 100 innych usług muzycznych
 • 1 wyjście HDMI z CEC do obsługi pilotem TV, ARC do podłączenia jednym kablem, 4 wejścia HDMI wspierające 4K
 • Zintegrowany uchwyt ścienny, line in, złącze słuchawek, optyczne wejście cyfrowe, konfigurator dźwięku, tryb nocny
 • Cena: 5319 zł
 • Link do zestawu w sklepie Teufel

Teufel soundbar Cinebar Pro Surround 4.1-Set test

Do tematu wrócimy na portalu w najbliższy piątek 9 października. Od dziś macie też okazję na skorzystać ze specjalnego rabatu na zestaw ULTIMA 40 Surround “5.1-Set” przygotowanego specjalnie dla czytelników HDTVPolska:

(16446)

5 3 głosy
Article Rating
Audiomaniak Na portalu odpowiedzialny za testy sprzętu audio. Fan analogu i dobrego brzmienia.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Wojciech
Wojciech
4 miesięcy temu

A czy są gdzieś w Polsce sklepy gdzie można przetestować sprzęt od tej firmy? Na kilku forach raczej nie polecają kupować Teufela, ale zestaw Ultima 40 kusi żeby kupić. Jednak kupować kota w worku nie zamierzam, bez wcześniejszego sprawdzenia sprzętu.

Piotr
Admin
4 miesięcy temu
Reply to  Wojciech

Trudno żeby polecali skoro to konkurencja dla innych i to doskonała konkurencja. Tylko wysyłkowo w Polsce. Ale masz przecież 8 tygodni na sprawdzenie sprzętu więc to żaden problem. Dlatego właśnie to jest dużo lepsze niż odsłuch w salonie – możesz odsłuchać u siebie w domu a tam każdy sprzęt zagra inaczej niż pokaz w salonie audio. Na Ultimę 40 masz kod zniżkowy w naszym wpisie (“TEU-PLZ-200” na dodatkowe 200 zł) a dzisiaj wrzucimy pierwsze testy Ultima 40 na portal pod wieczór.

Rayden
Rayden
1 miesiąc temu
Reply to  Wojciech

Ja ostatnio od nich kupiłem Boomatera i powiem że to bardzo udany sprzęt jeśli chodzi o jakość muzyki 🙂 więc jest szansa że inne sprzęty z ich oferty też są solidne 🙂

Frix
Frix
4 miesięcy temu

Co z nowy artykułem, który miał pojawić sie wczoraj? Może coś o zestawie 500 theater surround? To chyba ich najlepszy zestaw?(pomijając serie definion). Dlaczego teufel jest tak mało popularny w polsce? Może zrobić jakieś testy na serwisach audio? Sam powoli myśle nad jakimś konkretnym zestawem a o teufel głucho w polskim internecie

Piotr
Admin
4 miesięcy temu
Reply to  Frix

W sensie, będzie dzisiaj ;-).

Jakub
Jakub
1 miesiąc temu

Witam, poczytałem dużo na temat tej firmy i kupilem zestaw 5.1 Ultima 40 w ciemno 😉 skoro mam 8 tygodni na testy by sprawdzić jak brzmi sprzęt więc nic nie ryzykuje 😉 ale powiem szczerze!!! Jestem pod mega wrażeniem. Zestaw pracuje z yamaha RX-S602 i odkrywam utwory na nowo oraz ich wszystkie niuanse. Każdy kto tego zestawu posłucha gwarantuje ze uśmiech na twarzy się pojawi. Testy na każdym rodzaju muzyki i pełen podziw…w tej cenie nie słyszałem lepszego brzmienia. Chyba stałem się fanem marki Teufel. Pozdrawiam

6
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x