Home Testy Kino domowe Twój TV ma za słaby dźwięk? Budujemy lepszy na zestawach Teufel – pioniera systemów THX, które możesz wypróbować aż przez 8 tygodni!
Twój TV ma za słaby dźwięk? Budujemy lepszy na zestawach Teufel – pioniera systemów THX, które możesz wypróbować aż przez 8 tygodni!

Twój TV ma za słaby dźwięk? Budujemy lepszy na zestawach Teufel – pioniera systemów THX, które możesz wypróbować aż przez 8 tygodni!

5.77K
3

Kilka dni temu przedstawiliśmy historię niemieckiej firmy Teufel, która jest pionierem europejskiego rynku w zestawach do kina domowego THX. Wielu stałych klientów potwierdza z całą stanowczością, że żadna inna firma jak Teufel nie oferuje tak dobrego stosunku ceny do jakości w sektorze głośników i sprzętu audio. Czy rzeczywiście tak jest? Trudno się z tym nie zgodzić patrząc na zestawy, które firma oferuje od wielu lat na europejskim rynku. Także sporo forumowiczów HDTVPolska korzysta z produktów niemieckiej marki i chwali sobie znakomity stosunek ceny do oferowanej jakości w rozbudowanych instalacjach THX. Teufel to jednak nie tylko wielokanałowe zestawy, ale również soundbary, które są doskonałym uzupełnieniem każdego telewizora. W ofercie firmy znajdziemy również głośniki Bluetooth, słuchawki i systemy nagłośnienia multiroom. Zgodnie z zapowiedzią, w tym wpisie przyjrzymy się popularnemu zestawowi 5.1 ULTIMA 40 oraz dwóm ciekawym soundbarom w tym jednym z możliwością rozbudowy o tylne, dodatkowe głośniki. We wpisie znajdziecie także specjalnie przygotowany rabat na zestaw 5.1 ULTIMA 40 tylko dla czytelników HDTVPolska.

Przez zakupem warto pamiętać, że decydując się na produkt marki Teufel, możemy aż przez 8 tygodni wypróbować sprzęt w swoim domu i zwrócić, jeśli brzmienie nas nie zachwyci, a na całość dostajemy bagatela – 12 lat gwarancji! To bardzo ważne gdyż odsłuchu dokonamy w swoim salonie gdzie kolumny rzeczywiście zagrają a nie w sklepie gdzie często przygotowane warunki nie mają nic wspólnego z tym, co usłyszymy w swoim domu.

Teufel zalety kupna

Teufel ULTIMA 40 Surround “5.1-Set” – rozbudowany zestaw do kina domowego

Na początek coś mocnego dla fanów filmów, seriali oraz grania. Jest to zestaw 5.1 z pełnowymiarowymi głośnikami podłogowymi dla kanałów przednich, dwoma monitorami, głośnikiem centralnym i aktywnym subwooferem.

Teufel Ultima 40 Surround 5.1-Set test recenzja

Od lat seria ULTIMA w Teufel swoją popularność zawdzięcza bardzo dobremu stosunkowi ceny do jakości. Dzięki dopracowanym technologiom dźwięk został dobrze zbalansowany i nadaje się wszechstronnie do różnej muzyki oraz do kina domowego. Prasa fachowa i opinia klientów potwierdza dobrą robotę przy projektowaniu. Wersja Mk3 to najnowsza z serii ULTIMA, która na przestrzeni wielu lat jest jednym z najważniejszych głośników w ofercie firmy. Wraz z zespołem designerów całość została ponownie zoptymalizowana i udoskonalona. Na rozwój produktu miały oczywiście wpływ również opinie i życzenia klientów. Zmiany dotyczą zatem drobnych szczegółów technicznych i nieco innego wyglądu. Podstawowa koncepcja głośników ULTIMA pozostała taka sama z przyciągającymi wzrok głośnikami nisko-średniotonowymi, które nadal mają połyskujące na żółto membrany kevlarowe.

Teufel Ultima 40 Surround 5.1-Set test recenzja frontNowością jest zastosowany głośnik wysokotonowy, który oferuje większe pasmo przenoszenia. Wizualnie nowa seria wyróżnia się znacznie krągłymi kształtami oraz bardziej wyrazistą podstawą dla kolumn podłogowych ULTIMA 40 Mk3. Kolumny reprezentują system trójdrożny. Drivery pracują dokładnie w optymalnych dla nich zakresach częstotliwości. To powoduje niezwykle czyste odtwarzanie. Blisko osadzony tweeter gwarantuje plastyczne, jednolite odtwarzanie. Warto tutaj zwrócić uwagę na zaawansowaną budowę z phase plug i wave guide, co w tej klasie cenowej jest niespotykane. Te dwa istotne szczegóły, znacznie wpływają na lepszą precyzję w odtwarzaniu dźwięków wysokich. Phase plug służy do unikania wygaszeń spowodowanych przesunięciami faz i dla lepszej transparencji i kierunkowości przy wysokich częstotliwościach. Kevlarowy driver średniotonowy z phase plug jest nie tylko niezwykle duży, ale wyposażony również w phase plug. Rezultatem jest świetne zrozumienie mowy i szczególnie ciepłe, naturalne dźwięki średnie. Oprócz tego poszerzony został obszar, w którym słuchacze mogą doświadczyć idealnego dźwięku. Wszystkie drivery zostały stworzone za pomocą lasera wykorzystując technikę pomiarową Klippel, aby zagwarantować najlepsze tolerancje. Kolumny podłogowe ULTIMA 40 Mk3 wydobywają maksimum dźwięku ze swoich smukłych obudów. Dzięki potężnemu głośnikowi niskotonowemu i strojeniu bass-reflex UL40 Mk3 zapewnia absolutną dynamikę basów. Obudowa wykonana z MDF jest usztywniona od wewnątrz, aby zapewnić jak najmniejsze rezonanse. Jeśli szukasz mocnego basu bez subwoofera, ten głośnik będzie dla Ciebie świetnym wyborem.

Teufel Ultima 40 Surround 5.1-Set test recenzja pokój

Dwa duże woofery 165 mm z włókna szklanego dbają o precyzyjne odtwarzanie tonu. Duży skok membrany gwarantuje brzmienie bez zakłóceń także przy wysokich poziomach dźwięku. Dodatkowo z tyłu obudowy mamy dwie duże rury bass-reflex. Kolumny podłogowe są wyposażone w zaciski śrubowe typu bi-wire, które są również przeznaczone do grubych kabli. Całość dopełniają zdejmowane osłony przednie z czarnej tkaniny akustycznej. Wszystkie głośniki ULTIMA są dostępne w dwóch kolorach obudowy – białym i czarnym.

Patrząc na całość widzimy, że prawdopodobnie żaden inny producent nie włożył w budowę głośnika tyle wysiłku w tym przedziale cenowym (3629 zł za całość z kodem zniżkowym). Kompaktowe ULTIMA 20 to wypróbowane i przetestowane modele, które są również używane w zestawie Teufel w nowej wersji Mk3 jako głośniki tylne. Za dobry dźwięk w tej dwudrożnej konstrukcji odpowiada 165-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy z kevlaru i nowy 25-milimetrowy kopułkowy głośnik wysokotonowy. Konstruktorzy Teufel umieścili z tyłu dużą tubę bass-reflex i stabilny pojedynczy zacisk głośnikowy.

Teufel Ultima 40 Surround 5.1-Set test recenzja tylne

Centralny Center ULTIMA 40 C Mk3 opiera się na dwóch przetwornikach 130 mm, które są również wyposażone w membranę z kevlaru i wtyczkę fazową. Nowy głośnik wysokotonowy z 25-milimetrową kopułką z tkaniny znajduje się pomiędzy dwoma pozostałymi głośnikami. Całość pracuje w układzie D’Appolito oferuje imponujący, wolny od zakłóceń dźwięk oraz świetne zrozumienie mowy w grach i filmach również przy niskich poziomach głośności. Dźwiękowo środek jest precyzyjnie dopasowany do głośników głównych i podstawkowych, dzięki czemu można się spodziewać jednorodnej reprodukcji. ULTIMA 40 Surround „5.1-Set” zawiera sprawdzony aktywny subwoofer T10, który może być używany zarówno jako subwoofer typu frontfiring, jak i downfiring. W zależności od akustyki pomieszczenia jeden lub drugi tryb pracy może być bardziej korzystny.

Teufel Ultima 40 Surround 5.1-Set test recenzja 4

Odsłuchaliśmy 150-watowy głośnik niskotonowy z membraną 250 mm w obudowie bass-reflex w układzie Frontfire i poczuliśmy głębię i precyzję w reprodukcji basów. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi T10 może być obsługiwany bezprzewodowo. Subwoofer T10 został opracowany specjalnie dla systemów kina domowego i mamy opcje ustawień poziomu i fazy. Dostępna jest również „kontrola wzmocnienia basów” dla indywidualnego zwiększenia niskich częstotliwości basów.

Teufel Ultima 40 Surround 5.1-Set test recenzja sub

Podczas odsłuchu stereofonicznego otrzymujemy zrównoważony dźwięk. Głęboki, mocny bas stanowi podstawę uzupełnioną nienachalnymi średnimi i wysokimi tonami. Prezentacja wykazuje się żywością z subtelną dynamiką. Razem z głośnikiem centralnym ULTIMA 40 Mk3, głośnikami tylnymi ULTIMA 20 Mk3 i aktywnym subwooferem T10, systemy przednie ULTIMA 40 Mk3 stanowią mocny zestaw kina domowego. Całość uzupełnia subwoofer z dynamicznym basem. ULTIMA jako zestaw 5.1 roztacza realistyczną i żywą reprezentację przestrzenną, dialogi są umiejscowione precyzyjnie i wyraźnie w pomieszczeniu a wszystko to okraszone jest dynamiką i doskonale odwzorowanymi barwami. Bez wątpienia ULTIMA 40 5.1 Surround to nowoczesny design, staranne wykonanie, dobra dynamika i dźwięk wraz z imponującym stosunkiem ceny do jakości.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Cechy charakterystyczne zestawu według firmy Teufel:

 • Zestaw kina domowego 5.1 najwyższej klasy z bestsellerem ULTIMA 40
 • Kino domowe, gry i muzyka na wysokim poziomie oz imponującym dźwiękiem surround i precyzyjną lokalizacją wszystkich źródeł dźwięku
 • Nowość: tweeter z phase plug, zoptymalizowany kąt rozproszenia, dokładne strojenie wszystkich komponentów, wyważony dźwięk, ulepszone wykończenie i design
 • Potężny subwoofer, może być używany jao subwoofer front- lub down-firing, opcjonalnie sterowany bezprzewodowo
 • System trójdrożny z dwoma wytrzymałymi wooferami dla wysokich poziomów bez zakłóceń
 • ULTIMA 20 jako głośniki tylne, głośnik centralny z podwójny driverem średniotonowym dla bardzo dobrego zrozumienia mowy
 • Tweeter 25 mm z phase plug i wave guide dla szczegółowego, przestrzennego odtwarzania
 • System kompatybilny z każdym amplitunerem, pasuje na stojaki, regał czy ścianę
 • Cena: 3829 zł minus 200 zł (promocja z kodem zniżkowym specjalnie dla czytelników HDTVPolska: “TEU-PLZ-200” na dodatkowe 200 zł poniżej)
 • Link do zestawu w sklepie Teufel

Teufel soundbar Cinebar 11 2.1-Set

Soundbar to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą zabudować swojego salonu zestawem głośnikowym, który wymaga dużo okablowania ale nadal chcą dobrego dźwięku filmowego. W czasach, gdy nowoczesne telewizory stają się coraz bardziej płaskie a obudowa jest niewiele głębsza, niż właściwy ekran, głośność i jakość dźwięku, które można uzyskać, wystarczą jedynie tylko do odsłuchu wiadomości. Wrażenia filmowe i przestrzenne, jak w kinie nie wchodzą w rachubę. Rozwiązaniem jest dodatkowy system nagłośnienia.

Teufel Cinebar 11 2.1-Set recenzja opis

Dzięki płaskiej konstrukcji, Cinebar 11 można przymocować bezpośrednio do ściany pod lub nad telewizorem za pomocą dostarczonego uchwytu. Alternatywnie można go również umieścić na półce. Dzięki swoim 8 cm grubości oraz bezprzewodowemu subwooferowi Cinebar nie będzie rzucał się w oczy. Podłączanie i konfigurowanie soundbara zajmuje zaledwie kilka minut. Wystarczy podłączyć kabel HDMI oraz przewód zasilający z soundbara i subwoofera. Głośnik basowy jest rozpoznawany automatycznie lub parowany z soundbarem przy pierwszym uruchomieniu. Obsługa Teufel jest bardzo łatwa.

Teufel Cinebar 11 2.1-Set recenzja pilot

Pilot posiada własny przycisk do wszystkich istotnych funkcji, a także wyboru źródła, dzięki czemu nie musimy zagłębiać się w menu urządzenia. Centralny wyświetlacz można również włączać i wyłączać, naciskając po prostu przycisk. Telefony komórkowe i podobne urządzenia łączą się bezprzewodowo przez Bluetooth lub NFC. Złącza HDMI, wejścia analogowe i optyczne, technologia Dolby, dekodowanie DTS i algorytm Virtual Surround zapewniają doświadczenie dźwięku przestrzennego. Cinebar 11 obsługuje zarówno HDMI ARC odtwarza dźwięk z telewizora bez dodatkowego kabla i HDMI-CEC, czyli bezprzewodowe sterowanie soundbarem pilotem od telewizora obsługującego CEC. Dźwięk może być również przesyłany przez cyfrowy kabel optyczny, co ułatwia podłączenie konsoli. Zestaw Cinebar 11 jest wyposażony we wszystko, czego potrzebujemy, aby nasz salon wypełnił się dobrym dźwiękiem – subwoofer i 8 driverów w listwie.

Teufel Cinebar 11 2.1-Set recenzja porty hdmi

Po prawej jak i po lewej stronie Cinebar 11 znajdują się 3 drivery i jeden tweeter. Taka konstrukcja oferuje doskonale zbalansowany dźwięk. Soundbar jest w stanie generować wirtualny przedni dźwięk przestrzenny i głębię zbliżoną do rzeczywistego dźwięku przestrzennego. Dźwięk surround nie jest jedynie konwertowany do jakości stereo, ale wytwarza autentyczne doświadczenie dźwięku surround. System przetwarza sygnały stereo, Dolby Digital i DTS. Tryb surround zapewnia dobre wrażenia przestrzenne i pozwala widzowi zanurzyć się w akcję.

Teufel Cinebar 11 2.1-Set recenzja budowa

Konstrukcja dołączonego subwoofera opiera się na basie 16,5 cm w obudowie bass-reflex o pojemności 20 l. Subwoofer sterowany jest bezprzewodowo. Przesyłany sygnał jest bezstratny i bez słyszalnych opóźnień. Na spodzie znajduje się driver i rura bass-reflex. Taka konstrukcja zapewnia głęboki, mocny bas przy kompaktowych wymiarach.

Teufel Cinebar 11 2.1-Set recenzja subwoofer

Pod względem dźwięku kompaktowy soundbar może zdziałać świetne rzeczy. Częstotliwości basowe są odtwarzane bardzo czysto i dynamicznie, nawet przy wysokich poziomach głośności. Dźwięk filmowy to przyjemność, ale także słuchanie muzyki w stereo z Cinebar jest bardzo efektowne. Wydajność w zakresie basów jest zaskakująco dobra w tej cenie. Subwoofer wykonuje swoją pracę bardzo dobrze i powoduje, że brzmienie jest nie tylko dość głębokie i głośne, ale także precyzyjne. W międzyczasie jednostki średnio-wysokotonowe mogą poświęcić się łatwo i lekko swojemu zadaniu w kreowaniu pozostałej części dźwięku. Zintegrowany stopień wyjściowy dostarcza 60 watów mocy sinusoidalnej, a jego poziom można łatwo regulować za pomocą pilota. Teufel Cinebar 11 jest wyposażony w pełnowartościowy bezprzewodowy subwoofer, z kompletnym wyposażeniem, wszystkimi potrzebnymi złączami i z dźwiękiem dla kinomaniaków. Ma wręcz rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Podłączenie i obsługa są proste, a dzięki bezprzewodowemu subwooferowi dysponujemy swobodą w zakresie rozmieszczenia systemu w pomieszczeniu.

Teufel Cinebar 11 2.1-Set recenzja telewizor

Cechy charakterystyczne zestawu według firmy Teufel:

 • Ultracienki soundbar z technologią Bluetooth, idealnie komponuje się z płaskoekranowymi telewizorami
 • 8 driverów + subwoofer tworzą idealny zestaw kina domowego
 • Downfire subwoofer z potężnym basem, dający podłączyć się również bezprzewodowo
 • Złącze HDMI, technologia Bluetooth i NFC, wejścia optyczne i analogowe
 • Technologia Dolby, dekodowanie DTS i algorytm Virtual Surround zapewniają doświadczenie dźwięku przestrzennego
 • Gotowy do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka, nie potrzebuje wzmacniacza
 • Cena: 1279 zł
 • Link do zestawu w sklepie Teufel

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Teufel soundbar CINEBAR PRO Surround “4.1-Set” z efektem “specjalnym”

Spójrzmy teraz na bardziej zaawansowaną konstrukcję soundbara, jaką jest Cinebar Pro Surround “4.1-Set”. Śmiało można nazwać go nowym punktem odniesienia dla soundbarów hi-fi. Teufel nie idzie na kompromisy, jest to soundbar klasy premium dla audiofilskiego entuzjasty kina domowego. Pierwszą rzeczą jaką zauważymy jest rozmiar. Sam soundbar waży 11,2 kg i ma 120 cm szerokości. To jak 55-calowy telewizor. Dodatkowo mocny subwoofer 150W o wadze 15,6 kg zapewnia głośnikowi niskotonowemu 250 mm wystarczająco dużo miejsca do generowania basu. Listwa również może poszczycić się dużą mocą 200W.

Teufel soundbar Cinebar Pro Surround 4.1-Set test

Wykonanie robi wrażenie. Szczotkowane aluminium i aluminiowa osłona przed głośnikami, a także czerwone akcenty wokół głośników są stylowe i pasują do każdego salonu. Z tyłu można również znaleźć szerokie czerwone tasiemki, które służą do prowadzenia kabli.

Teufel soundbar Cinebar Pro Surround 4.1-Set test 2

Konfiguracja początkowa Cinebar Pro jest łatwa, podobnie jak w opisywanym wyżej modelu. Subwoofer łączy się bezprzewodowo lub za pomocą kabla cinch. Nasze urządzenia można podłączyć do listwy dźwiękowej na różne sposoby. Najprościej wykorzystać HDMI, jeśli telewizor obsługuje połączenie z ARC i CEC. W innym wypadku należy wybrać jedno z cyfrowych wejść audio lub skorzystać z jednego z wariantów bezprzewodowych przesyłania muzyki np. z telefonu. Przy wejściach AUX nie mamy możliwości dekodowania Dolby Digital i DTS. Listwa ma aż 4 wejścia HDMI z obsługą 4K. Przyciski na soundbarze pozwalają sterować podstawowymi funkcjami (włączanie, wyłączanie, wybór źródła i regulacja głośności). W komplecie otrzymujemy oczywiście pilot, który jest najwygodniejszą formą zdalnego sterowania. Obsługa jest intuicyjna. Lekkim mankamentem wizualnym jest wyświetlacz, który mógłby być nieco większy.

Teufel soundbar Cinebar Pro Surround 4.1-Set front

Producent oczywiście nie zapomniał o usługach muzycznych i strumieniowych. Soundbar HiFi nadaje się nie tylko do kina domowego, ale także do odtwarzania muzyki. Dzięki zintegrowanemu Google Chromecast i Spotify Connect mamy tu pełną swobodę. Dzięki tym usługom możemy streamować muzykę z ponad 100 aplikacji muzycznych na tablecie, smartfonie czy komputerze bezpośrednio na Cinebar Pro. Mamy pełną kontrolę nad muzyką, radiem internetowym i podcastami na urządzeniach z systemem iOS lub Android z przeglądarką Chrome. Teufel z wbudowanym Chromecast używa sieci wifi dzięki czemu można odtwarzać muzykę jednocześnie na wielu głośnikach w systemie multiroom. Możemy rozszerzyć system streamingowy o urządzenie Amazon Echo lub Google Home i sterować muzyką za pomocą komend głosowych.

Soundbar ma zaawansowaną budowę i składa się z 6 końcówek mocy na każdy kanał. Technologia Class D gwarantuje wysoką wydajność i dynamikę przy niewielkich szumach własnych. Na każdej stronie znajdują się dwa drivery średniotonowe. Dbają one o najlepsze zrozumienie mowy i ciepłe dźwięki średnie przy odtwarzaniu muzyki. Wszystkie drivery wykazują się szczególnie dużymi skokami membrany. Skutkuje to w wysokich poziomach dźwięku zredukowanymi zakłóceniami. Głośniki side-firing dzięki technologii Dynamore Ultra generują wirtualny dźwięk surround i są umieszczone po lewej i prawej stronie obudowy. Dla szczególnie czystych dźwięków wysokich i naturalnych średnich, każdy driver pracuje w optymalnym obszarze działania. System bass-reflex w listwie obniża częstotliwość graniczną. Subwoofer nie musi grać wysoko i może zostać ustawiony w dowolnym miejscu pomieszczenia. Na pokładzie mamy cztery ustawienia korektora, tryb filmowy, mowy, muzyki i nocny. Tworzą one nasz podstawowy obraz dźwiękowy, który możemy dopasować do indywidualnych preferencji poprzez regulację basów i wysokich tonów.

Po raz pierwszy Teufel oferuje subwoofer, który może być używany zarówno jako subwoofer typu frontfiring, jak i downfiring. Downfire wariant membrana skierowana w dół umożliwia wyrównany poziom basu w całym pomieszczeniu natomiast Frontfire membrana skierowana w stronę słuchacza zapewnia jeszcze dokładniejszy bas, ale zależy to od tego, gdzie się znajdujemy i gdzie w pomieszczeniu umieszczony jest subwoofer. Fazę, poziom subwoofera i wzmocnienie basów można regulować na samym subwooferze. Nowy wzmacniacz klasy D pracuje na tyle efektywnie, że spokojnie może mierzyć się z klasycznymi wzmacniaczami o 300 watach mocy. Subwoofer przejmuje niskie częstotliwości od 33-190 Hz, a ciśnienie akustyczne dochodzi do 115 dB.

Teufel soundbar Cinebar Pro Surround 4.1-Set test sybwoofer

Za dźwięk przestrzenny odpowiada w Cinebar Pro system Dynamore. Na pilocie zdalnego sterowania możemy wybrać rozszerzenie stereo między „OFF”, „WIDE” i „ULTRA”. Dodatkowo głośniki przymocowane z boku listwy wytwarzają dźwięk przestrzenny, który jest naprawdę skuteczny dzięki odbiciom od ścian bocznych. Aby osiągnąć idealną perfekcję można ustawić odległość listwy dźwiękowej do miejsca odsłuchu oraz prawej i lewej ściany, aby jak najlepiej dopasować dźwięk przestrzenny do własnego pomieszczenia. Jeśli chcemy jeszcze poprawić dźwięk przestrzenny, możemy dokupić również 2 tylne głośniki, takie jak Teufel Effekt . System 2.1 staje się wtedy systemem 4.1, który prawie nie różni się od systemu 5.1. Głośniki efektowe można łatwo podłączyć bezprzewodowo do Cinebar Pro.

Teufel soundbar Cinebar Pro Surround 4.1-Set test tylne głośniki

Każdy głośnik aktywny można również podłączyć kablem. Głośniki odbierają sygnał bezprzewodowo do 15 metrów. Uchwyt ścienny został zintegrowany.

Podsumowując, Cinebar Pro nie jest już zwykłym soundbarem, ale prawie klasycznym systemem kina domowego, który generuje wirtualny dźwięk przestrzenny. Funkcje kalibracji stoją na wysokim poziomie i są zaimplementowane w prosty sposób. Teufel generuje klarowny obraz poprzez głębokie basy, czyste średnie do perfekcyjnych wysokich tonów. Jeżeli nie masz dużo miejsca lub ogranicza cię cena konwencjonalnych systemów Teufel, Cinebar Pro jest właśnie dla Ciebie. Otrzymasz dobrze przemyślany i grający soundbar.

Cechy charakterystyczne zestawu według firmy Teufel:

 • Soundbar klasy high end z dźwiękiem surround 4.1 i bezprzewodowymi głośnikami tylnymi zapewnia odtwarzanie muzyki i dźwięku TV na najwyższym poziomie
 • 8 ogromnych driverów high performance i 6 końcówek mocy w soundbarzedla ekstremalnie wysokich poziomów w pomieszczeniach do 35 m²
 • Dwa głośnki Effekt sterowane bezprzewodowo z tyłu z dopracowanym systemem dwudrożnym i szerokim kątem rozproszenia
 • Głośniki Effekt zawiesisz na ścianie lub ustawisz na stojaku, w pobliżu potrzebne jest tylko źródło prądu
 • Bezprzewodowy soundbar XL z wooferem 250 mm, może być używany jako subwoofer front- lub down-firing
 • Wiele możliwości streamingu z Bluetooth®, Spotify Connect, oraz Google Chromecast built-in dla 100 innych usług muzycznych
 • 1 wyjście HDMI z CEC do obsługi pilotem TV, ARC do podłączenia jednym kablem, 4 wejścia HDMI wspierające 4K
 • Zintegrowany uchwyt ścienny, line in, złącze słuchawek, optyczne wejście cyfrowe, konfigurator dźwięku, tryb nocny
 • Cena: 5319 zł
 • Link do zestawu w sklepie Teufel

(5769)

4.7 3 głosy
Article Rating
Audiomaniak Na portalu odpowiedzialny za testy sprzętu audio. Fan analogu i dobrego brzmienia.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek
Tomek
3 miesięcy temu

Od lat korzystam z subwoofera (z certyfikatem THX) tej firmy, w swojej klasie cenowej nie ma konkurencji. Mam bardzo wymagające pomieszczenie odsłuchowe salon 60m2 i duża odległość od ekranu i kolumn z subem, ale efekt jest co najmniej zadowalający. Sub pięknie niesie najniższe częstotliwości po całym salonie i daje niesamowite efekty w kinie domowym. Zdecydowanie w przyszłości zainwestuje w zestaw Ultima wydaje się on być świetnym zestawem dla kinomaniaków.

Last edited 3 miesięcy temu by Tomek
robert
robert
3 miesięcy temu

Ok czekam na tent test, sam niedługo będę składał sobie zestaw kino domowe z Atmos i będę szukał sprawdzonych kolumn (nie wiem jeszcze czy cały zestaw czy osobno fronty, centralny i satelity)

Wojciech
Wojciech
3 miesięcy temu

Jakim amplituner polecacie do Ultima 5.1?

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x