Home Testy Kino domowe Nowy inteligentny soundbar Sonos Arc | TEST | Pierwszy soundbar Amerykanów z Dolby Atmos
Nowy inteligentny soundbar Sonos Arc | TEST | Pierwszy soundbar Amerykanów z Dolby Atmos

Nowy inteligentny soundbar Sonos Arc | TEST | Pierwszy soundbar Amerykanów z Dolby Atmos

15.64K
3

Każdy z nas chce mieć dobry dźwięk w salonie, jednak na porządny zestaw kina domowego trzeba przeznaczyć co najmniej taki sam budżet jak na telewizor wysokiej klasy. Telewizor, amplituner i głośniki kina domowego potrzebują dużo miejsca, a kupujący musi opanować zaawansowaną obsługę systemu, ale istnieje rozwiązanie kompromisowe. Soundbary to kompaktowe urządzenia z wieloma wbudowanymi głośnikami, które emitują dźwięk we wszystkich kierunkach a dzięki nowoczesnej technologii audio oferują przekonujący dźwięk przestrzenny. Kategoria produktów jest coraz bardziej popularna z bardzo dużą konkurencją na rynku. Sonos specjalista od głośników bezprzewodowych, wprowadził Arc jako nowe najlepsze swoje urządzenie.

Inteligentny soundbar Sonos Arc z Dolby Atmos. Nowa jakość w domu?

Firma zadebiutowała w 2013 roku swoim pierwszym soundbarem Playbar za który otrzymała super recenzję. Był on jednak na swój sposób ograniczony poprzez wyposażenie go w pojedyncze wejście optyczne oznaczające odcięcie go od gęstych formatów surround, takich jak Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD i Dolby Atmos co stanowiło wadę doskonałego produktu. W międzyczasie pojawił się kompaktowy Sonos Beam , który nadaje się do mniejszych telewizorów i pokojów, dając lepszą alternatywę niż głośniki z telewizora ale daleko mu do doznań kinowych. Siedem lat później po wprowadzeniu Playbar, Sonos powrócił na arenę kina domowego z zestawem głośnikowym Arc, wyposażonym w Dolby Atmos, który pokazuje wszystko, czego firma nauczyła się od tamtego czasu. Sonos Arc jest sprzedawany jako samodzielny głośnik soundbar, ale można podłączyć dodatkowe głośniki za pośrednictwem firmowej platformy multi-room, w tym głośniki tylne i subwoofer.

Test soundbar sonos arc dolby atmos pudło 1

Arc jest najnowszym elementem ekosystemu Sonos i z tego powodu musimy patrzeć na niego w dwojaki sposób jako urządzenie i szerszą platformę, na której działa urządzenie. W ekosystemie mamy dużą elastyczność. To co możemy zrobić z małym głośnikiem, możemy także zrobić z listwą Arc. Mamy możliwość wykonywania niezależnych funkcji poprzez wszystkie elementy ekosystemu Sonos rozrzucone po całym domu w różnych miejscach. Każde nowe firmowe urządzenie, dodane w domu, pojawia się w aplikacji Sonos i możemy nim sterować. To dlatego, że na wszystkich urządzeniach Sonos działa to samo oprogramowanie. Dużym plusem jest to, że aplikacja Sonos nie wygląda inaczej, gdy korzystamy z różnych innych firmowych urządzeń. Sonos umożliwił również bezpośrednie przesyłanie strumieniowe z aplikacji usług muzycznych. Możemy pracować za pomocą aplikacji Sonos, ale możemy także sterować głośnikami Sonos bezpośrednio z np. z aplikacji Spotify. To samo dotyczy Tidal, Amazon Music, Google Play Music, i Idagio. Najnowsza generacja głośników Sonos jest kompatybilna z AirPlay 2 . Pozwala to kontrolować je bezpośrednio z iPhone’a, iPada lub komputera Apple. Całość wygląda obiecująco zatem spójrzmy na to bliżej.

(15639)

3.6 8 głosy
Article Rating
Audiomaniak Robert to redaktor, który nie wyobraża sobie życia bez dobrego dźwięku. Jako ekspert od testów sprzętu audio, potrafi wyłapać niuanse brzmienia, których większość nawet nie zauważy. Przetestował już setki słuchawek, soundbarów, amplitunerów i głośników – zarówno dla wymagających audiofilów, jak i dla osób szukających dobrego dźwięku na co dzień. Znany jest z bezkompromisowego podejścia do testów – każdemu urządzeniu poświęca tyle czasu, ile trzeba, by sprawdzić je w różnych warunkach i scenariuszach. Opiera się nie tylko na własnych uszach, ale też korzysta z profesjonalnych narzędzi pomiarowych, dzięki czemu jego recenzje są konkretne i rzetelne. W tekstach potrafi w prosty sposób wyjaśnić techniczne niuanse i jasno wskazać, co warto kupić, a co lepiej omijać szerokim łukiem. Prywatnie jest miłośnikiem koncertów na żywo i kolekcjonerem winyli. Lubi relaksować się przy dobrej muzyce i kawie, testując kolejne nowości sprzętowe. Jego artykuły to lektura obowiązkowa dla każdego, kto szuka najlepszych rozwiązań audio na rynku.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Wilk
Wilk
5 lat temu

Mam Philipsa TAPB603 i iednak BT to dobra rzecz w sounbarze, chociażby ze względu na te kable, które brzydko wyglądają.

Daniel
Daniel
5 lat temu

Kupiłem sobie Sonos Beam, mały, świetnie wykonany, fantastycznie brzmi. Po 5 dniach chciałem już zamawiać One SL na tyły. Po 6 dniach chciałem go oddać i zamawiać ARCa..tak bardzo mi się spodobało..aż włączyłem PS4. Mam TV Panasonic DX750 który posiada HDMI Arc, aby z Ps4 dźwięk był przestrzenny DD trzeba ustawić Bitstream na konsoli i w Tv. Takie ustawienie powoduje ok 1 sekundowego laga dźwięk/obraz i nie da się tego zniwelować..a wystarczyłoby dać dodatkowe gniazdo HDMI!

Łukasz
Łukasz
5 lat temu

Bardzo dobra recenzja. Przydałaby się jeszcze informacja o mocy urządzenia.

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x