Home News Ubisoft – podsumowanie konferencji E3 2018
Ubisoft – podsumowanie konferencji E3 2018

Ubisoft – podsumowanie konferencji E3 2018

161
0

Po rozczarowującym show Square Enix, następny w kolejności był Ubisoft. Konferencja francuskiej firmy była długa, chociaż niekoniecznie obfitowała w całkowicie nowe rzeczy.

Francuski wydawca postawił w trakcie swojego wystąpienia na wyluzowany i społecznościowy charakter, umieszczając na przykład dużo wstawek z najlepszych akcji graczy. Zobaczyliśmy kilka wyczekiwanych tytułów, aczkolwiek niewiele było zaskoczeń, a część z nich, jak np. The Division 2 mieliśmy okazję obejrzeć wcześniej.

Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2 było już dość obszernie zapowiadane, a na E3 pojawił się zwiastun fabularny połączony z krótkim fragmentem gameplayu. Całość wyglądała obiecująco, szczególnie wstawki filmowe ale sam pokaz rozgrywki ukazał grę, która moim zdaniem potrzebuje jeszcze przynajmniej półtora roku, gdyż czuć było niedoszlifowanie. Ukazano element platformowy, walkę oraz lot statkiem kosmicznym. Warto zaznaczyć, że gracze będą mieli wpływ na zawartość muzyczną i graficzną gry, a uruchomiona zostanie specjalna kolaboratywna kampania z firmą znanego aktora Josepha Gordona-Levitta, choć osobiście uważam, że nieco zbyt dużo czasu poświęcono temu aspektowi. Tak czy inaczej, zapowiada się interesująca i odmienna od oklepanych schematów AAA gra, chociaż w tym momencie jeszcze nie wygląda imponująco.

Trials Rising

Będzie nowa gra z serii Trials, a jej prezentacja była okraszona zabawnym montażem, chociaż tak naprawdę formuła tego cyklu jest doskonale znana, a więc chodzi o akrobatyczną jazdę motocyklem przy prawidłowym balansie ciała i masie pułapek czyhających na planszy.

The Divison 2

The Division 2 widzieliśmy już w obszernym materiale na konferencji Microsoftu, więc nie ma sensu się bliżej rozpisywać. Czego się dowiedzieliśmy od jednego z twórców gry, to nowe ścieżki specjalizacji, a także ośmioosobowe rajdy.

Mario + Rabbids Donkey Kong DLC

Poza wystąpieniem muzycznym, tak naprawdę niewiele konkretnego wiadomo o dodatku do taktycznego RPG-a. Oprócz tego, że oczywiście pojawi się ikoniczna postać z panteonu Nintendo. DLC zostanie udostępnione 26 czerwca.

Skull & Bones

Piracka gra Ubisoftu to nic innego jak Black Flag z dzielonym światem, w którym rywalizujemy bądź zawiązujemy sojusze. Gra zdaje się być jednak skonstruowana w taki sposób, że jedna osoba kontroluje cały statek, a współpraca zapewne odbywa się na wiele statków. Troszkę rozczarował mnie relatywny brak taktyki, ale generalnie tytuł od strony technicznej wygląda bardzo ładnie. Byłbym skłonny tej grze dać szanse, choć nie jestem fanem filozofii „naciśnij A aby dokonać abordażu”. W grę zagramy w przyszłym roku (nie podano konkretnej daty).

Assassin’s Creed Odyssey

Ostatni i z komercyjnego punktu widzenia, najważniejszy element programu Ubisoftu to Assassin’s Creed Odyssey. Kontynuacja Origins osadzona jest tym razem w starożytnej Grecji i umożliwia wybór postaci, Kassandrę bądź Alexiosa. Sama gra oczywiście wygląda bardzo ładnie i zdaje się jeszcze bardziej odchodzić w stronę wiedźminowatego RPG-a, aczkolwiek nie jest to już taki przeskok jak Origins w porównaniu z Syndicate, bardziej rafinacja niedawno wypracowanej formuły. W grę zagramy 5 października 2018.

(161)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.