Home News Nintendo – podsumowanie konferencji E3 2018
Nintendo – podsumowanie konferencji E3 2018

Nintendo – podsumowanie konferencji E3 2018

118
0

Nintendo jako ostatnie przedstawiło gry na przyszłość swojej platformy Nintendo Switch. W trakcie prezentacji pokazano przynajmniej jedną pozycję, na którą będzie czekała większość fanów firmy.

Nintendo już od wielu lat nie stara się rywalizować z Sony czy Microsoftem bezpośrednio w trakcie E3. Zamiast show na ogromną skalę w tradycyjnym sensie, czyli na scenie, po raz kolejny otrzymaliśmy uprzednio nagraną prezentację Nintendo Direct. Oto najważniejsze ogłoszenia, które padły w jej trakcie:

Super Smash Bros. Ultimate

To, że Smash ukaże się na Switcha było wiadome i niezwykle oczekiwane. Wersja na najnowszą konsolę Nintendo będzie zawierała każdego zawodnika w historii serii, a także Ridleya z cyklu Metroid. Ponadto, jednocześnie na ekranie będzie mogło ze sobą walczyć aż ośmiu graczy. Super Smash Bros. Ultimate będzie także kompatybilne z kontrolerami GameCube, jak również ze wszystkimi amiibo. Premiera odbędzie się 7 grudnia tego roku.

Super Mario Party

Super Mario Party to imprezowy tytuł przeznaczony do kanapowego grania do czterech osób z możliwością połączenia dwóch konsol i używania obydwu ekranów na raz. Może być to całkiem interesujący, nowy sposób na granie na i tak już dość mocno ukierunkowanej na granie ze znajomymi konsoli. Super Mario Party zadebiutuje 5 października.

Fortnite i Hollow Knight dostępne na Switchu już teraz

Fortnite to najpopularniejsza obecnie gra na rynku. Ma ona konstrukcję F2P czyli jest darmowa, z opcjonalnymi kosmetycznymi przedmiotami do kupienia za prawdziwą gotówkę. Produkcja Epic Games ukazała się praktycznie na każdy możliwy sprzęt, od PC przez Xbox One, PS4 po komputery Mac, Linux, urządzenia mobilne z iOS i Android. Jest jednak mały minus – jeśli graliście już raz na PS4, to nie będziecie mogli użyć tego samego konta i założyć nowe, ale to spowodowane jest polityką Sony.

Nintendo

Hollow Knight z kolei to świetnie oceniana platformówka 2D (średnia ocen 86% na Metacritic) z podgatunku Metroidvania. Kosztuje ona w polskim sklepiku Nintendo 53 zł.

Fire Emblem: Three Houses

Popularna seria turowych, taktycznych RPG Fire Emblem trafi także i na Switcha w postaci odsłony Three Houses. Premiera gry nastąpi na wiosnę 2019 roku.

Overcooked 2

Kontynuacja popularnej gry indie od Team 17 wprowadzi nowe elementy typu rzucanie składnikami, czy też plansze (kuchnie), które zmieniają swoją strukturę w trakcie rozgrywki. Premiera gry przewidziana jest na 7 sierpnia.

Oprócz tego zapowiedziano dodatek do Splatoon 2 (dostępny od dziś), DLC do Xenoblade Chronicles 2, a także grę z mechami Daemon X Machina.

Ogółem większość prezentacji Nintendo skupiło się wokół Super Smash Bros. Ultimate i generalnie nie było rzeczy, na które wielu ludzi liczyło, w tym nowego Metroida. Konferencję oceniłbym subiektywnie jako bardzo średnią a nawet być może poniżej przeciętnej. Dla osób nieposiadających jeszcze Switcha było niewiele powodów aby po niego wreszcie sięgnąć, a i dla zagorzałych fanów marki Nintendo także nie było kolosalnych ogłoszeń.

(118)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.