Home News Informacje prasowe Kanały TVN Warner Bros. Discovery zdominowały rynek w lipcu! Jakie wyniki osiągnęły stacje w TV?
Kanały TVN Warner Bros. Discovery zdominowały rynek w lipcu! Jakie wyniki osiągnęły stacje w TV?

Kanały TVN Warner Bros. Discovery zdominowały rynek w lipcu! Jakie wyniki osiągnęły stacje w TV?

101
0

Grupa TVN Warner Bros. Discovery w lipcu ponownie osiągnęła świetne wyniki. Poszczególne kanały telewizji zanotowały wysoką oglądalność w skali całego kraju. Jak wypadła na ich tle konkurencja?

Świetne wyniki TVN Warner Bros. Discovery w lipcu! Jaką oglądalność miały poszczególne kanały?

TVN Warner Bros. Discovery kolejny miesiąc z rzędu znalazła się na pozycji lidera rynku medialnego – portfolio kanałów nadawcy osiągnęło udział w widowni na poziomie 24,9%. W lipcu kanał TVN był najchętniej wybieraną przez widzów stacją telewizyjną w gronie Big5, z udziałem na poziomie 8,5% w grupie 16-49. Lipiec upłynął pod znakiem sukcesu także w kanałach tematycznych nadawcy – TVN24 umocniło swoją pozycję najpopularniejszego kanału informacyjnego zarówno w grupie widzów 4+ (SHR: 5,6%), jak i 16-49 (SHR: 3,5%). Stacja TVN Turbo osiągnęła najlepszy lipcowy wynik oglądalności w historii kanału, z udziałem w widowni komercyjnej na poziomie 1%. TVN Style już kolejny miesiąc zajmuje najwyższy stopień podium w kategorii lifestyle z udziałem 0,7% w widowni 16-49.

TVN WARNER BROS. DISCOVERY LIDEREM RYNKU W LIPCU 2022 ROKU

Lipiec był niezwykle udany dla TVN Warner Bros. Discovery. Nadawca niezmiennie zajmuje pozycję lidera wśród największych grup medialnych na rynku, osiągając udział na poziomie 24,9% w grupie komercyjnej. Stacja TVN uplasowała się na pierwszym miejscu w zestawieniu oglądalności kanałów należących do Big5 z wynikiem 8,5% SHR. Zestawienie tradycyjnie największych kanałów telewizyjnych w Polsce zamyka TVN7 z udziałem w widowni na poziomie 3,9%.

fot. TVN Grupa Discovery

Najchętniej oglądaną pozycją w lipcowej ramówce stacji TVN w obu grupach widzów były Fakty – wydanie z 11 lipca przyciągnęło przed ekrany ponad 2,3 mln widownię. Spośród wszystkich nowych odcinków uwielbianego przez widzów teleturnieju Milionerzy najwyższe wyniki oglądalności zanotował program wyemitowany 12 lipca –obejrzało go ponad 1,5 mln osób. Niesłabnącą popularnością cieszy się także program interwencyjny Uwaga!, który był trzecim najchętniej oglądanym programem minionego miesiąca – 11 lipca obejrzało go ponad 1,4 mln widzów.

 „Konsekwentnie – w ramach całego naszego portfolio kanałów – staramy się tworzyć i dostarczać jak najlepszy i dostosowany do naszej widowni kontent. Naszą pracę widzowie weryfikują codziennie, tym bardziej cieszymy się ze świetnych wyników oglądalności za lipiec, bo świadczą o tym, że nasze propozycje wygrywały często z piękną pogodą za oknem. W okresie letnim najlepiej sprawdzają się formaty znane naszej widowni od lat – Fakty, które są dla Polaków serwisem informacyjnym pierwszego wyboru, Milionerzy, oferujący jakościową rozrywkę oraz Uwaga!, która odsłania szczegóły ważnych społecznie spraw, a niekiedy również kulisy sławy osób znanych i lubianych” – powiedział Bogdan Czaja, Group Vice President – Programming & Operations, TVN Warner Bros. Discovery.

TVN WARNER BROS. DISCOVERY Z NAJLEPSZYMI WYNIKAMI WŚRÓD KANAŁÓW INFORMACYJNYCH

TVN24 był najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w Polsce w lipcu 2022 roku – i trzecią najchętniej oglądaną stacją w portfolio nadawcy. Stacja uzyskała w ubiegłym miesiącu SHR na poziomie 5,6% w grupie 4+ oraz 3,5% w widowni komercyjnej, w której udział wzrósł o 12% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Dwa kanały newsowe nadawcy – TVN24 i TVN24 BiS – osiągnęły wspólnie 6,1% udział w grupie wszystkich widzów. Do najchętniej oglądanych programów stacji TVN24 należały w minionym miesiącu Kawa na ławę, Szkło Kontaktowe oraz Loża Prasowa.

TVN WARNER BROS. DISCOVERY LIDEREM PROGRAMÓW TEMATYCZNYCH

TVN Style kolejny miesiąc cieszy się największą oglądalnością w kategorii kanałów lifestyle w kraju w grupie komercyjnej – z udziałem na poziomie 0,7%. Programy, które zgromadziły najliczniejszą widownię w ubiegłbym miesiącu to: I nie opuszczę Cię aż do ślubu oraz Jestem z Polski.

Ogromnym sukcesem może pochwalić się również jedyny kanał motoryzacyjny w portfolio TVN Warner Bros. Discovery – TVN Turbo. Stacja osiągnęła najlepszy lipcowy wynik oglądalności w swojej historii i zgromadziła widownię na poziomie 1% grupy komercyjnej. Widzom w lipcu najbardziej przypadły do gustu: Wojny Samochodowe, Duda kontra Szafrański oraz Raport Turbo.

W kategorii programów śniadaniowych liderem w grupie komercyjnej został Dzień Dobry TVN, którego wakacyjne weekendowe wydania notowały SHR na poziomie 10%.

Kanały TVN Warner Bros. Discovery zdominowały rynek w czerwcu! Jakie wyniki osiągnęły stacje w TV?

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej:

(101)

1 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x