Home News Czy kanał TV Trwam dostanie nową koncesję na nadawanie w TV naziemnej? Ile zapłaci? Do KRRiT wpłynął wniosek!
Czy kanał TV Trwam dostanie nową koncesję na nadawanie w TV naziemnej? Ile zapłaci? Do KRRiT wpłynął wniosek!

Czy kanał TV Trwam dostanie nową koncesję na nadawanie w TV naziemnej? Ile zapłaci? Do KRRiT wpłynął wniosek!

648
4

Telewizja Trwam wystąpiła o przedłużenie pozwolenia na nadawanie. Do KRRiT wpłynął już stosowny wniosek, na bazie którego Rada może przydzielić nadawcy nową koncesję. TV Trwam nadaje za darmo w naziemnej telewizji cyfrowej. Czy tak pozostanie i ten program nadal będzie tam dostępny?

Naziemna telewizja cyfrowa – koncesja dla TV Trwam będzie przedłużona? Kanał wystąpił do KRRiT 

Kanał TV Trwam to pozycja o charakterze stricte religijnym, nadająca w obrębie naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-1, czyli w zasięgu obejmującym całą Polskę. Obowiązująca obecnie koncesja posiadana przez nadawcę wygasa w marcu 2023 roku, a wedle ustawy o radiofonii i telewizji może się on już zwrócić o jej przedłużenie. Nadawcy są do tego zobowiązani najpóźniej rok przed terminem unieważnienia aktualnej koncesji.

TV Trwam rośnie w siłę! Wkrótce może przejść na jakość HD, a nawet 4K! Ile osób w Polsce ogląda ten kanał?

Fundacja Lux Veritatis, która zarządza TV Trwam, w 2013 roku zapłaciła za aktualną licencję 12,9 mln złotych. Tę kwotę spłaca w ratach do dziś, przelewając rocznie 1,29 mln złotych. Fakt wpłynięcia wniosku o przedłużenie koncesji potwierdziła już rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Brykczyńska. Teraz urząd będzie miał dużo czasu na rozpatrzenie dokumentu i wydanie decyzji. Jeżeli ta będzie pozytywna dla nadawcy, TV Trwam będzie mógł pozostać w naziemnej telewizji cyfrowej do 2033 roku.

Kiedy można spodziewać się werdyktu KRRiT? To zagadka – z jednej strony Rada może pochylić się nad wnioskiem w sprawie TV Trwam już na najbliższym posiedzeniu, ale może też przesuwać głosowanie przez długie miesiące. Ostatnio głośno było szczególnie o przypadku kanału TVN24, który w świetle kontrowersyjnego projektu ustawy nazwanej potocznie Lex TVN i rozgrywek politycznych czekał na nową koncesję dosłownie do ostatniego momentu. Teraz w podobnych tarapatach znalazł się TVN7. Więcej na ten temat pisaliśmy między innymi w tym miejscu.

Kanał ATM Rozrywka, który usunięto z naziemnej telewizji cyfrowej, ma szansę powrócić! Sąd uznał skargę na KRRiT. Co dalej?

Jakiś czas temu pojawiły się informacje wskazujące, że wkrótce TV Trwam może przejść w telewizji naziemnej na nadawanie w jakości HD, a nawet 4K. Pojawiła się też poważna skarga, która wpłynęła na nadawcę kanału do KRRiT.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.press.pl/tresc/68903,nadawca-tv-trwam-zlozyl-wniosek-o-przedluzenie-koncesji


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(648)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek
Tomek
6 dni temu

Ta mafia nie dosc, ze dostanie koncesje to jeszcze panstwo za nia zaplaci i dotacje na rozwoj 100mln wplaci

Grigor
Grigor
6 dni temu

Ta antypolska telewizja powinna być zakodowana.

Paweł
Paweł
5 dni temu
Reply to  Grigor

Niestety “lex” tvn nie przeszedł.

Grigor
Grigor
5 dni temu
Reply to  Paweł

A co ma jedne z drugim wspólnego?

4
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x