Home Fachowa publicystyka i artykuły Telewizor na dachu i inne absurdy RTV. Unia zakaże 8K? Czy 16-letni TV może wygrać z nowym?
Telewizor na dachu i inne absurdy RTV. Unia zakaże 8K? Czy 16-letni TV może wygrać z nowym?

Telewizor na dachu i inne absurdy RTV. Unia zakaże 8K? Czy 16-letni TV może wygrać z nowym?

576
0

Czy telewizor może przetrwać w ekstremalnych warunkach? Liczący sobie dekadę plazmowy model jest już na dachu prawie dwa lata i nadal działa! Dziś zapraszamy na film, w którym Maciej Koper opowiada o kilku absurdach branży RTV.

Telewizor, który przetrwał na dachu prawie 2 lata, plazma vs. LCD, eko regulacje od UE i inne absurdy branży RTV

To nie był clickbait, moi drodzy. Tytułowy telewizor, jak widzicie, naprawdę tam stoi, ale to nie jest największy absurd tego odcinka. Znacznie większym jest to, że nadal działa, choć przyjmuje na siebie warunki atmosferyczne od długiego czasu. I właśnie to zainspirowało mnie do nagrania tego kuriozalnego odcinka, w którym porozmawiamy o absurdach w świecie telewizorów na przestrzeni ostatnich lat. Będzie trochę rzeczy historycznych, które nie każdego muszą zaciekawić ale i trochę spraw bieżących, takich jak regulacje unijne dotyczące poboru energii. W razie co śmiało korzystajcie z zakładek na pasku przewijania wideo. Forma jest luźna, energia noworoczna, więc chwytamy herbatkę zimową w dłoń i zaczynamy!

Dobra, z tymi warunkami atmosferycznymi trochę przesadziłem, bo telewizor zakrywają 3 metry dachu. Bezpośrednio nic nigdy na niego nie padało, ale przy dużym wietrze obrywał od boku wszystkim, co możemy spotkać w przyrodzie. Był też wystawiony na duże wahania temperatur w zależności od pory roku i pełne spektrum wilgotności powietrza. W sumie to ta absurdalna inicjatywa stała się eksperymentem. Wiecie, tak jak sadzenie rzeżuchy w podstawówce. Co stanie się po paru dniach? Kiedy przestanie się włączać? Czy mocowanie puści i spadnie? Pytań było dużo. Jakby spojrzeć z bliska na sposób montażu, to jest to książkowa definicja słowa „prowizorka”. Na dachu trzyma się dosłownie na trytytkach zapiętych na fabrycznej podstawie i na jednym małym kątowniku, żeby ekran się mniej bujał. Zbyt sztywne to nie jest jak sami teraz widzicie. W zasadzie przekonany byłem, że nie wytrzyma pierwszej burzy, czy to metaforycznie, bo się spali, czy fizycznie, bo spadnie. A tymczasem ten telewizor stoi tam już prawie DWA LATA i nadal działa.

Więcej w całym materiale, do którego obejrzenia serdecznie zapraszam! Po seansie, jeśli się spodoba, zachęcam do zostawienia subskrypcji – ułatwi nam to tworzenie kolejnych ciekawych materiałów!


Przeczytaj więcej:

(576)

2.3 3 głosy
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x