Home News CES 2022 Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?

Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?

5.78K
6

Firma Panasonic ogłosiła oficjalnie wprowadzenie na rynek swojego nowego flagowego telewizora OLED na 2022 rok: LZ2000! Najnowszy model z serii, która od lat zbiera skrajnie wysokie, a nawet referencyjne recenzje za bardzo wysoką jakość obrazu, dostępny będzie w rozmiarach 55, 65 i – po raz pierwszy – 77! Jakie technologiczne nowości zaproponuje japoński producent?

Panasonic ujawnił telewizor LZ2000 – flagowy model OLED na 2022 rok!

Dzięki tuningowi w Hollywood i doskonałej dokładności kolorów, telewizory Panasonic OLED zawsze były najlepszym wyborem do oglądania filmów i wysokiej jakości seriali telewizyjnych. Dalsze ulepszenia w grach, w tym nakładka z informacjami i ustawieniami o nazwie Game Control Board, automatyczne wykrywanie GPU NVIDIA, zmniejszone opóźnienie 60Hz i obsługa HDMI 2.1 sprawiają, że LZ2000 jest również potęgą w grach.

Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

Firma Panasonic dąży do zapewnienia użytkownikom optymalnej jakości obrazu i dźwięku niezależnie od rodzaju oglądanych treści oraz miejsca i czasu oglądania, kontynuując optymalizację obrazu w oparciu o temperaturę barwową światła otoczenia i płynniejsze wykrywanie gatunku treści w trybie automatycznej sztucznej inteligencji.

Całkowite przerobienie przednich głośników umożliwiło również zupełnie nową użyteczność – precyzyjne kierowanie dźwięków w pomieszczeniu.

Telewizor Panasonic OLED LZ2000:

 • Dostępny w rozmiarach 77″, 65″ i 55”;
 • Dostrojony w Hollywood ulepszony panel „Master OLED Pro” z 2022 roku zapewnia dodatkowy wzrost jasności na średnim poziomie wypełnienia ekranu;
 • Nowe funkcje “gamingowe”, w tym Game Control Board, automatyczne wykrywanie GPU NVIDIA, zmniejszone opóźnienia przy graniu w 60Hz i kompatybilność HDMI 2.1 od razu po wyjęciu z pudełka;
 • Optymalizacja obrazu według temperatury barw otoczenia i płynniejszy tryb Auto AI z szerszym wsparciem z urządzeń zewnętrznych;
 • Głośniki typu Array z formowaniem wiązki zapewniają kierunkowy dźwięk, wbudowane głośniki skierowane w bok i w górę, które zapewniają doskonałe wrażenia dźwięku przestrzennego, a także Dolby Atmos;
 • „Tuned by Technics”: system dźwiękowy opracowany przy wsparciu inżynierów z uznanej marki audio Panasonic, Technics
Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

Obraz zoptymalizowany na czas dnia oglądania

LZ2000 wykorzystuje zaawansowane czujniki do wykrywania temperatury barwowej światła w pomieszczeniu i dopasowuje obraz w zróżnicowany sposób, aby zapewnić bardziej naturalne wrażenia, na przykład podczas oglądania w nocy.

Ta nowa funkcja opiera się na wprowadzonym w zeszłym roku trybie automatycznej sztucznej inteligencji firmy Panasonic, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikowania w czasie rzeczywistym odtwarzanych treści, aby móc automatycznie optymalizować jakość obrazu i dźwięku dla tego rodzaju treści. Koncepcja polega na zapewnieniu optymalnej jakości obrazu i dźwięku wszystkim użytkownikom, niezależnie od rodzaju oglądanych treści, bez konieczności zmiany ustawień przez użytkownika za każdym razem.

Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

W 2022 roku, aby maksymalnie zoptymalizować obraz pod kątem pory dnia, LZ2000 wykorzystuje czujnik do wykrywania temperatury barwowej światła otoczenia. Jest to ważne, ponieważ ludzie postrzegają „biel” inaczej w zależności od oświetlenia otoczenia. Na przykład w większości europejskich domów w nocy stosuje się ciepłe barwy światła, co oznacza, że białe kolory na ekranie mogą być postrzegane jako niebieskawe i zbyt zimne. Nowy czujnik współpracuje z procesorem HCX Pro AI, aby dostosować każdy ton indywidualnie w najbardziej realistyczny sposób w oparciu o oświetlenie otoczenia, zapewniając w ten sposób wygodniejsze wrażenia podczas oglądania w nocy. Procesor HCX Pro AI działa w bardzo inteligentny i dopracowany sposób, zachowując kolory znane ludzkiemu oku, takie jak odcienie skóry, aby zapewnić naturalny obraz.

Tryb automatycznej sztucznej inteligencji teraz jeszcze płynniej wykrywa rodzaj oglądanych treści i automatycznie odpowiednio optymalizuje jakość obrazu i dźwięku. Na przykład, jeśli oglądasz wysokiej jakości treści filmowe – zostajesz przeniesiony do kina. Ale jeśli oglądasz Mistrzostwa Świata w Katarze, LZ2000 to wykryje i zabierze Cię wirtualnie na sam stadion.

Te funkcje mają na celu zagwarantowanie, że ludzie w pełni wykorzystują swoje telewizory bez konieczności ręcznego dostosowywania ustawień do każdej okazji. Jeśli jesteś osobą, która czuje się pewnie, aby ręcznie dostosować ustawienia, możesz je wyłączyć.

Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

Jakość kinowa w Hollywood

LZ2000 będzie dostępny w konfiguracjach 65” i 55” oraz 77” – co Panasonic nazywa „Master OLED Pro – Cinema Size”.

Wszystkie trzy rozmiary wykorzystują najnowszą konfigurację „Master OLED Pro” najnowszej generacji z roku 2022, która została specjalnie zaprojektowana przez firmę Panasonic, aby zapewnić jeszcze większą jasność dzięki ulepszeniu przetwarzania jakości obrazu. Rezultatem jest kolejny wzrost jasności na średnim poziomie wypełnienia, zapewniający więcej efektu HDR i lepszą dokładność w odtwarzaniu szczegółów w jaśniejszych obszarach.

Nowy LZ2000 OLED stanowi połączenie technicznej dokładności firmy Panasonic, możliwej dzięki japońskiej wiedzy i inżynierii, z umiejętnościami dostrajania kolorów Stefana Sonnenfelda.

Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3, jest zaufanym współpracownikiem jednych z najlepszych filmowców na świecie. Sonnenfeld jest jednym z nielicznych czołowych artystów, którzy promują moc korekcji kolorów w opowiadaniu historii i komunikowaniu emocji. Opisywany przez NPR jako „da Vinci filmów”, Sonnenfeld wykorzystał swoje umiejętności kolorystyczne w wielu najbardziej uznanych i popularnych filmach ostatniej dekady: Narodziny gwiazdy, Wonder Woman, Man of Steel, Beauty and the Bestia, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Jurassic World, 300 i wiele innych. Podobnie jak wielu innych czołowych kolorystów, używa ekranów Panasonic OLED jako wielkoformatowych referencyjnych monitorów klienckich w swojej codziennej pracy. Rzeczywiście, telewizory OLED firmy Panasonic są szeroko stosowane w studiach i domach postprodukcyjnych.

LZ2000 obsługuje bardzo szeroką gamę formatów HDR, w tym Dolby Vision IQ, Dolby Vision, Filmmaker Mode, HDR10+ Adaptive i HLG Photo, format zdjęć, który przenosi fotografię do świata HDR.

Ulepszenia dźwięku – dźwięk kierunkowy

LZ2000 wprowadza dźwięk kierunkowy jako dodatek do pakietu dźwiękowego Panasonic 360° Soundscape all-in-one, który zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Wiele wbudowanych głośników skierowanych w górę, w bok i do przodu tworzy przestrzenną scenę dźwiękową z zawartością Dolby Atmos.

Panasonic jest pierwszą marką, która wprowadziła wbudowane głośniki skierowane w górę i w bok, a w tym roku Panasonic całkowicie przebudował głośniki skierowane do przodu, zastępując je głośnikami typu Line-Array (kilka głośników ustawionych w rzędzie), które biegną na całej długości telewizora za osłoną przedniego głośnika.

Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

Głośniki Array oferują szereg korzyści, w tym szerszą scenę dźwiękową, a także bardziej precyzyjny, czysty dźwięk – dodatkowo umożliwiają również dźwięk kierunkowy. Używając bardzo intuicyjnego i prostego w obsłudze graficznego interfejsu użytkownika, LZ2000 umożliwia regulację względnej głośności dźwięku w różnych częściach pomieszczenia. Jest wyposażony w trzy tryby: tryb „Pinpoint”, który umożliwia skierowanie dźwięku do jednego określonego punktu; tryb „Area”, który pozwala na przeniesienie dźwięku do grupy osób w określonej części pomieszczenia; oraz tryb „Spot”, który zwiększa głośność w jednym konkretnym miejscu, podczas gdy inne nadal słyszą dźwięk.

Dźwięk kierunkowy odblokowuje nowe korzyści w zakresie użyteczności. Rodzice z małymi dziećmi śpiącymi za ścianą po jednej stronie pokoju mogą skierować dźwięk z dala od siebie, aby dzieci mogły spać spokojnie, jednocześnie pozwalając rodzicom cieszyć się wspaniałym dźwiękiem. Innym praktycznym zastosowaniem jest możliwość zwiększenia głośności dla widza niedosłyszącego, ale nie dla innych widzów.

Ulepszenia w dziedzinie gier

LZ2000 firmy Panasonic zapewnia jeszcze więcej ulepszeń dla rosnącej liczby graczy, którzy wybierają telewizory Panasonic jako swój ulubiony monitor do gier.

Zupełnie nowa funkcja o nazwie „Board Game Control” zbiera wszystkie istotne ustawienia i informacje dotyczące gry w jednym miejscu i prezentuje je jako nakładkę na grę – dzięki czemu nigdy nie musisz wychodzić z gry, aby uzyskać do nich dostęp. Co więcej, można ją zaprogramować tak, aby była dostępna za pomocą jednego kliknięcia na pilocie, przypisując go do konfigurowalnego przycisku „moja aplikacja”.

Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

Nakładka Game Control Board zapewnia dostęp do następujących kluczowych funkcji i informacji w czasie rzeczywistym:

 • Informacje – ta opcja wyświetla wszystkie informacje pochodzące z gry źródłowej, takie jak liczba klatek na sekundę, metadane HDR i dane podpróbkowania kolorów.
 • Dark Visibility Enhancer – pozwala graczowi na szczegółowe dostosowanie poziomu ukazywania detail w czerniach, co ułatwia zobaczenie trasy do przodu lub wykrywanie wrogów ukrywających się w cieniu.
 • HDR Tonemap – pokazuje aktualne ustawienia mapowania tonów HDR, w tym „Wył.” (konsola do gier zarządza mapowaniem tonów); „On” (telewizor zarządza mapowaniem tonów); lub Dynamiczny (telewizor
 • analizuje przychodzące klatki w czasie rzeczywistym i tworzy dynamiczne mapowanie tonalne scena po scenie, nawet jeśli źródłem jest statyczny HDR).
 • Input Lag i VRR – wyświetlanie i dostosowywanie ustawień Input Lag i VRR.
 • Tryb oglądania – pozwala graczowi w czasie rzeczywistym zmieniać tryb oglądania i oglądać efekt na żywo, aby wybrać preferowany przez siebie tryb.

Inne nowe funkcje obejmują „SPD Auto Game Mode”, automatyczne wykrywanie zgodnych procesorów graficznych NVIDIA obsługujących HDMI 2.1 4K HFR/VRR (np. RTX30–), które umożliwiają LZ2000 automatyczną optymalizację zarówno opóźnienia wejścia, jak i ustawień VRR w celu zapewnienia doskonałej gry grać wydajność.

Panasonic dodatkowo zmniejszył opóźnienie wejścia w grach 60Hz, które są obsługiwane przez większość konsolm, dzięki nowemu “60Hz Refresh Mode”.

Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

Po wyjęciu z pudełka, LZ2000 obsługuje kluczowe funkcje HDMI 2.1, takie jak wysoka szybkość klatek (HFR), a także zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) przy 120 Hz w pełnej rozdzielczości 4K. To sprawia, że LZ2000 idealnie pasuje do najnowszych konsol do gier. Dzięki obsłudze VRR, LZ2000 może rozwiązać wiele potencjalnych problemów po stronie konsoli, takich jak drżenie i szarpanie, jeśli renderowana rozdzielczość i LOD (poziom szczegółowości) są zbyt wysokie lub gdy renderowanych jest zbyt wiele efektów lub obiektów w tym samym czasie. Po włączeniu funkcji VRR telewizor i konsola synchronizują tempo klatek, aby zapewnić płynniejsze wrażenia.

Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

Ulepszenia mojego ekranu domowego 7.0

LZ2000 zawiera najnowszą wersję systemu operacyjnego Smart TV firmy Panasonic, My Home Screen 7.0, który obsługuje większość głównych usług przesyłania strumieniowego wideo i zawiera pewne ulepszenia w zakresie dostępności, a także funkcji myScenery.

Panasonic współpracował z Niemiecką Federacją Osób Niewidomych i Słabowidzących, aby ulepszyć nasze opcje ułatwień dostępu dla osób niedowidzących. Dzięki LZ2000 konsumenci będą mogli uzyskać dostęp do wszystkich powiązanych ustawień ułatwień dostępu za pośrednictwem szybkiego menu, które również automatycznie uruchamia wskazówki głosowe. Nowe menu ułatwień dostępu zapewnia również szereg przydatnych funkcji. Sterowanie głosowe, audiodeskrypcję, ulepszenie dialogów audio i napisy dla niedosłyszących można łatwo skonfigurować.

Oprócz tych ważnych ulepszeń dostępności, LZ2000 pomaga również się zrelaksować. Funkcja myScenery, która umożliwia wybór zdjęć i filmów , które dają spokój, dodała więcej nieruchomych obrazów, a także zestaw relaksujących dźwięków natury od Joy Foundation, inc . które zostały zebrane z całego świata, w tym z Hawajów, Madagaskaru, a także Nepalu.

LZ2000 obsługuje również wbudowane główne usługi głosowe, umożliwiając użytkownikom obsługę niektórych kluczowych funkcji telewizora za pomocą głosu.

Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

Firma Panasonic nie podała jeszcze szczegółów dotyczących dostępności i cen poszczególnych wariantów telewizora OLED JZ2000.

1Ten paragraf odnosi się do europejskiego i brytyjskiego modelu LZ2000.
2We współpracy z LoungeV Studio (www.loungev.com)
3Produkcja/montaż: Healing Garden / Joy Foundation, inc.; Producent kreatywny: Keiichiro Kita; Nagranie terenowe: Satoru Nakada, Takuya Mori; Edycja i miksowanie: Zespół KJR Studio; Nadzór redakcyjny: The Society for Harmonic Science (https://www.sound-healing.jp/)

Źródło: informacje prasowe


Więcej na temat produktów firmy Panasonic:

(5780)

5 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
mstw
mstw
2 lat temu

Szeroka dolna ramka wygląda źle. 🙁

Kacper
Kacper
2 lat temu

W okolicach 2025 możemy spodziewać się premiery Panasonic OLED RZ2000 w
rozmiarze 83” z obsługa Apple AirPlay….wait… do tego czasu Panasonic nie będzie produkować TV.

Wojciech
Wojciech
2 lat temu
Reply to  Kacper

No jest to frustrujące, naprawdę liczyłem, że w tym roku przejdą na panele 83’

Maciej
Maciej
2 lat temu
Reply to  Kacper

Panasonic, żeby odzyskać udziały w rynku powinien także przejść w końcu na normalny system operacyjny. Kupując jakiś czas temu nowy TV, który zastąpił Panasa na wstępie odrzuciłem właśnie tę firmę, bo nie mam ochoty bawić się w dodatkowe boxy.

jomek
jomek
2 lat temu
Reply to  Maciej

Maciej To fakt, mam JZ1500 i musiałem dobrać Shielda żeby to miało sens. Ale jakość to już kosmos.

jomek
jomek
2 lat temu
Reply to  jomek

Ale z drugiej strony zamknięty system jak w Apple widocznie daje coś więcej niż Android.

6
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x