Home News Czy w polskich sklepach właśnie pojawił się najlepszy telewizor OLED w historii? Można kupować Panasonic JZ2000 – co o nim wiemy? Już testujemy!
Czy w polskich sklepach właśnie pojawił się najlepszy telewizor OLED w historii? Można kupować Panasonic JZ2000 – co o nim wiemy? Już testujemy!

Czy w polskich sklepach właśnie pojawił się najlepszy telewizor OLED w historii? Można kupować Panasonic JZ2000 – co o nim wiemy? Już testujemy!

16.12K
12

W pierwszym polskim sklepie pojawił się już flagowy telewizor 4K OLED na 2021 rok od firmy Panasonic: JZ2000! Jak co rok w przypadku tego producenta, jest to kandydat do miana najlepszego telewizora OLED na rynku. 65-calowy model jest przez nas właśnie testowany! Co trzeba wiedzieć o nowym flagowcu przed zakupem?

Telewizor Panasonic JZ2000 już dostępny w Polsce! Gdzie kupić? To może być najlepszy TV OLED w historii

Na tę premierę czekaliśmy z niecierpliwością – w końcu Panasonic w ubiegłym roku udowodnił, że potrafi wspiąć się na wyżyny jakości obrazu w telewizorze OLED. Model HZ2000 z panelem Master HDR OLED Professional Edition, dodatkowo podkręconym przez producenta, zaprezentował świetną jasność i precyzję. Tym bardziej ucieszyliśmy się, kiedy tegoroczny JZ2000 zawitał w progi naszej redakcji. Jesteśmy już w posiadaniu 65-calowego modelu i uważnie go testujemy – niebawem podzielimy się wnioskami w obszernym, szczegółowym teście!

Tymczasem JZ2000 pojawił się już w sieci RTV Euro AGD. Do wyboru są dwa warianty: 55-calowy i 65-calowy. Oto ich ceny:

Dostępność modelu logo rtv euro agd
Telewizor Panasonic TX-55JZ2000E 55″ (Nowość 2021) 12 999 zł
Telewizor Panasonic TX-65JZ2000E 65″(Nowość 2021) 15 999 zł
Nowe telewizory Panasonic OLED wchodzą na rynek! Producent prezentuje strojone w Hollywood modele 2021 z panelem Master HDR!
Panasonic JZ2000; fot. Panasonic

Czego należy się spodziewać po JZ2000? W oczekiwaniu na nasze wnioski warto zapoznać się z materiałem naszego dobrego znajomego Vincenta Teoh z HDTV Test. W swoim podsumowaniu po testach zwrócił on uwagę na kilka kwestii:

  • JZ2000 prezentuje się znakomicie w obszarach reprodukcji kolorów, HDR, detali w ciemnych fragmentach obrazu, opóźnienia sygnału i przetwarzania obrazu przez procesor
  • poprawiono wydajność telewizora w materiałach HDR, w tym Dolby Vision. Nie ma już kłopotu z gubieniem klatek w treściach ze źródeł 4K UHD Blu-ray
  • wielką zaletą jest wprowadzenie HDMI 2.1 z szeregiem funkcji, takich jak obsługa sygnałów 4K120Hz, tryb VRR i bardzo niski input lag
  • gradacja w czarnych obszarach obrazu prezentuje się gorzej niż w ubiegłorocznym HZ2000 – ekspert przypisał to obecności portów HDMI 2.1, które negatywnie wpłynęły na jakość czerni

Panasonic OLED JZ2000 4K – nowy flagowy telewizor Japończyków

Kilka miesięcy temu Panasonic ujawnił i objaśnił wszystkie kluczowe zmiany i nowości, które znalazły się na pokładzie modelu 4K OLED JZ2000. Telewizor ten jest bezpośrednim następcą ubiegłorocznego flagowego HZ2000 (tutaj nasz test) i doczekał się w porównaniu z nim kilku ważnych usprawnień.

Sercem JZ2000 jest zaawansowany procesor obrazu korzystający ze sztucznej inteligencji: HCX Pro AI. Nowy układ dodaje nowy, bazujący na AI tryb obrazu do automatycznej kalibracji ustawień telewizora, a także szereg funkcji przeznaczonych dla graczy – między innymi wsparcie dla standardu HDMI 2.1, co powinno niezmiernie ich ucieszyć. Jest tryb VRR (Variable Refresh Rate) i bardzo niski input lagu – podczas prezentacji mogliśmy zobaczyć, że w nowym modelu zmierzono zaledwie 14,4 ms, podczas gdy w HZ2000 mieliśmy do czynienia z pomiarem na poziomie 21,6 ms.

Panasonic ogłasza flagowy telewizor 4K OLED na 2021: JZ2000! Szeroka obsługa HDR, HDMI 2.1, nowy procesor - co jeszcze wiemy?
fot. Panasonic

JZ2000 otrzyma dedykowany tryb gry: Game Mode Extreme, który ma tworzyć podczas zabawy jeszcze głębsze doznania i łączyć nowe funkcje obrazu z możliwościami HDMI 2.1 oraz dźwiękowymi. Jeżeli już mowa o możliwościach ekranu, to panel w JZ2000 znów jest bardzo jasny odpowiada wartości szczytowej znanej z HZ2000 (w naszych redakcyjnych pomiarach było to około 900 nitów w HDR).

Panasonic JZ2000 jest dostępny w wariantach 55″ i 65″ i oferuje bardzo szeroką obsługę formatów HDR: Dolby Vision (z rozszerzeniem Dolby Vision IQ), HDR10+ (z rozszerzeniem HDR10+ Adaptive) oraz HLG. Dodatkowe funkcje technologii DV i HDR10+ odpowiadają za lepsze dostosowanie jasności każdej sceny do warunków otoczenia.

Panasonic ogłasza flagowy telewizor 4K OLED na 2021: JZ2000! Szeroka obsługa HDR, HDMI 2.1, nowy procesor - co jeszcze wiemy?
fot. Panasonic

Producent po raz kolejny dba w swoim nowym najważniejszym telewizorze o sferę dźwiękową. Już w HZ2000 użytkownicy otrzymali Dolby Atmos ze skierowanymi do góry głośnikami, natomiast w JZ2000 dodatkowo postarano się o obecność głośników zlokalizowanych za matrycą po obu jej stronach i emitujących dźwięk na boki. Nowy flagowiec otrzymał też zintegrowany soundbar, a cały system audio został skalibrowany i dostrojony przez specjalistów legendarnej marki Technics.

W JZ2000 powróciła doceniana w przeszłości obrotowa podstawa urządzenia. To pozwala na swobodną rotację telewizorem. Ponadto przebudowy doczekała się działająca na pokładzie JZ2000 platforma SmartTV MyHomeScreen 6.0, która jest być bardziej intuicyjna i minimalistyczna w obrębie interfejsu. Jest też wsparcie dla asystentów głosowych od Google i Amazon.

Panasonic ogłasza flagowy telewizor 4K OLED na 2021: JZ2000! Szeroka obsługa HDR, HDMI 2.1, nowy procesor - co jeszcze wiemy?
fot. Panasonic

magicLinks_2_1

Źródła: Panasonic, RTV Euro AGD, https://www.youtube.com/watch?v=bWIqvVt-UFQ&t=1246s&ab_channel=HDTVTest


Więcej na temat produktów firmy Panasonic:

(16118)

1.8 11 głosy
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Tirith
Tirith
10 miesięcy temu

Nie. Nie ważne jakie parametry ma matryca, software/firmware jest ważniejsze.

Roman
Roman
10 miesięcy temu
Reply to  Tirith

Najważniejszy to jest dolby atmos wylatujący z za telewizora otaczający oglądającego.Zobaczcie te reklamówki sc-fi normalnie.

HDR
HDR
10 miesięcy temu

Papa Panasonic , ciągle tylko 65 cali a reszta w porównaniu do Soniaka 83 cale A90J to mało istotne.Watpie aby w 2022 r dalej wypuszczali nowe oledy i jeszcze 16 tyś za 65 , jak Sony 77 A80J droższy o 1500 zł a te 12 cali daje strasznie sporo.

Mariusz
Mariusz
10 miesięcy temu
Reply to  HDR

drogo. Ale to zależy czy ktoś chce mieć wielki czy świetny. Jeśli godzisz się na kompromis jakości w modelu A80J, to pozwól innym cieszyć się mniejszym ale doskonalszym Panasonikiem. Jeśli już musisz porównywać do A80J to byś musiał szukać JZ950, 1000 itp (jeśli są w tym roku)

Krzysztof
Krzysztof
10 miesięcy temu

Już mamy, wielki test, blabla. Tylko śmieciowe info z reklam…

Karol
Karol
10 miesięcy temu

Najważniejsze to technologia anty wypalaniu się paneli – tak to nazwę .Dlaczego o tym nic się nie piszę ? co zostało zastosowane itp ? jest “pięta Achillesowa” Oledów !!!!
To bardziej reklama niż Test !!! Jak test tak wygląda to gratuluję temu co ten materiał tutaj przedstawił , Super !!!

Walery
Walery
10 miesięcy temu
Reply to  Karol

Bo się już nie wypalają i nie pier… już tej urban legend.

Łukasz
Łukasz
10 miesięcy temu

W tej cenie to niech se w d… Wsadzą poco to komu jak cx c11 65 cali można kupić za połowę ceny jak nie mniej.

Ataman
Ataman
10 miesięcy temu

Telewizor dla złodziei, uczciwie zarabiających na niego nie stać

wiesiek
wiesiek
10 miesięcy temu
Reply to  Ataman

tv zrobiony na pewno nie dla zrobionych przez złodziei bieda cebulaków

Ataman
Ataman
10 miesięcy temu
Reply to  wiesiek

Goń sie lesczu

Robert
Robert
10 miesięcy temu

Kiedy recenzja tego tv u Was ???

12
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x