Home News Sieć TV kablowej Vectra usunęła jeden z kanałów! Czy to podstawa do wypowiedzenia umowy?
Sieć TV kablowej Vectra usunęła jeden z kanałów! Czy to podstawa do wypowiedzenia umowy?

Sieć TV kablowej Vectra usunęła jeden z kanałów! Czy to podstawa do wypowiedzenia umowy?

1.19K
0

Z początkiem 2024 roku w ofercie sieci telewizji kablowej Vectra zaszła ważna zmiana. Operator nagle zaprzestał nadawania niemieckiej stacji Deutsche Welle, która została wykreślona z listy dostępnych pozycji. Czy to wystarczający powód, by wypowiedzieć umowę bez konsekwencji?

Telewizja kablowa Vectra wyłączyła kanał Deutsche Welle. Można wypowiedzieć umowę?

Do 31 grudnia abonenci sieci TV kablowej Vectra mogli oglądać niemiecki kanał Deutsche Welle. Był on dostępny po wybraniu pozycji 815 na dekoderze. Z końcem roku został jednak wyłączony, a w katalogu pozycji od Vectry pozostała tylko jego anglojęzyczna wersja, ulokowana na kanale 816.

niekodowane programy kanały hd astra fta jak odbierać oglądać dw english

Czy wyłączenie Deutsche Welle z oferty upoważnia abonentów do wypowiedzenia operatorowi umowy bez poniesienia konsekwencji finansowych? W tym wypadku tak nie jest, bo – jak wyjaśniło w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Vectry – Deutsche Welle nie było stacją gwarantowaną. Przekazano następujący komunikat:

“Z końcem roku nadawca zakończy nadawanie kanału DW Deutsch (Deutsche Welle w niemieckiej wersji językowej). Do tej pory nie był on gwarantowany, a od stycznia nie będzie dostępny w naszej ofercie. Abonenci zostaną poinformowani o zmianie za pośrednictwem kanału planszowego.”

W ofercie sieci Vectra znajduje się obecnie niewielka liczba kanałów z zagranicy. Są to: CNN International, BBC News, Bloomberg, Al Jazeera, EWTN, France 24, DW, Fashion TV, FTV HD (z Anglii), LRT Lituanica (z Litwy), Espreso (z Ukrainy), Freedom (z Rosji), Belsat (z Białorusi), TV5 Monde, France 24 (z Francji).

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-vectra-deutsche-welle-dw-deutsch-sieci-kablowe-jezyk-niemiecki-rozwiazanie-umowy-wypowiedzenie


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(1189)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x