Home News Spider-Man wróci do MCU jeśli Apple… kupi Sony?
Spider-Man wróci do MCU jeśli Apple… kupi Sony?

Spider-Man wróci do MCU jeśli Apple… kupi Sony?

1.60K
1

Wygląda na to, że Apple ma na celowniku Sony Pictures. Giganta z Cupertino wkrótce wkroczy na rynek VOD i chciałby umocnić swoją pozycję. Potencjalne przejęcie filmowego działu Sony mogłoby odwrócić przy okazji sytuację Spider-Mana i MCU.

Apple TV+ startuje 1 listopada w cenie 24,99 złotych. Początkowo dostępnych będzie kilka seriali, w tym “The Morning Show” (w obsadzie: Jennifer Aniston, Steve Carell) i “See” z Jasonem Momoą.

Rywalizacja jednak na rynku VOD jest wyjątkowo ostra, z dobrze ugruntowanymi markami, jak HBO czy Amazon oraz nadchodzącym konkurentem: Disney+.

apple tv+ see

Dan Ives, analityk z firmy Wedbush jest przekonany, że wkrótce, ze strony Apple, dojdzie do przejęcia dużej wytwórni bądź dystrybutora. Na jego liście znalazły się między innymi A24, Lionsgate, Viacom/CBS, Sony Pictures i MGM Studios.

Kilka z tych firm było już łączonych z Apple, a Sony Pictures – już od zeszłego roku (w tym przez Variety).

Ives wierzy, że następny rozdział w historii Apple TV+ upłynie pod znakiem rozwoju zawartości. I dlatego też analityk jest przekonany, że amerykański gigant zainwestuje teraz ogromne pieniądze, aby zapewnić więcej treści.

No dobrze, ale co z tym wszystkim ma wspólnego Spider-Man?

spider-man mcu sony

Sony Pictures posiada prawa do marki Spider-Man. Niedawno wytwórnia nie doszła do porozumienia z Disneyem / Marvel Studios i w wyniku tego popularny człowiek-pająk odejdzie z Marvel Cinematic Universe. W niedawnej rozmowie z Toronto Sun, reżyserzy “Avengers: Koniec gry”, Anthony i Joe Russo nazwali decyzję Sony “tragiczną pomyłką”. Gdyby jednak Apple przejęło Sony Pictures, mogłoby dojść do tego, że los Spider-Mana potoczy się w innym kierunku. Klauzula w kontrakcie pomiędzy Marvelem a Sony wskazuje na to, że w przypadku przejęcia Columbia Pictures (pod-wytwórnia Sony Pictures), Spider-Man wróci do Marvela.


ZOBACZ TAKŻE: Nasza recenzja “Spider-Man: Daleko od domu”


Oczywiście to tylko hipoteza oparta na myśleniu życzeniowym. Jednak świadomość tego, że być może nie wszystko zostało w tym temacie przesądzone, może być pocieszająca dla fanów MCU.

Źródło: Yahoo! Finance

(1600)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o