Home News Samsung zwiększa produkcję paneli OLED dla iPhone’ów
Samsung zwiększa produkcję paneli OLED dla iPhone’ów

Samsung zwiększa produkcję paneli OLED dla iPhone’ów

153
0

Od kilku lat produkcją ekranów stosowanych w iPhone’ach zajmuje się niemal wyłącznie Samsung Display. Koreańczycy planują zwiększyć produkcję paneli OLED dostarczanych Apple. Do końca roku ich liczba może sięgnąć łącznie 50 milionów.

Samsung Display jest jednym z największych producentów wyświetlaczy do telefonów na świecie. Nic więc dziwnego, że z usług jednej z siostrzanych firm koreańskiego potentata korzysta również gigant z Cupertino. Panele OLED od dłuższego czasu spotykamy w najwyższych modelach iPhone’ów.

Samsung zwiększa produkcję paneli OLED dla iPhone’ów
fot. 9To5Mac

Po premierze najnowszej generacji smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka, zapotrzebowanie na usługi Samsung Display wzrosło. Podczas gdy do końca trzeciego kwartału liczba przekazanych w tym roku ekranów wyniosła 22,2 miliona, to do końca grudnia może ona wzrosnąć nawet do 50 milionów.

Poza Samsungiem, telefony Apple w wyświetlacze zaopatrują również LG i Sharp. W tym przypadku mowa jednak o panelach LCD instalowanych w niższych modelach. Komponenty od tych producentów składają się na zaledwie około 10% całości.

Źródło: The Investor


Możecie również u nas przeczytać:

(153)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o