Home News Samsung: aparat pod wyświetlaczem smartfona już w przyszłym roku
Samsung: aparat pod wyświetlaczem smartfona już w przyszłym roku

Samsung: aparat pod wyświetlaczem smartfona już w przyszłym roku

247
0

Już w pierwszej połowie 2020 roku na rynek może trafić pierwszy smartfon Samsunga wykorzystujący wyświetlacz UDC OLED umożliwiający zainstalowanie pod nim modułu aparatu. Tym urządzeniem może być planowany Galaxy A81.

System Samsung Under Display Camera Technology, bo tak brzmi pełna nazwa projektu, nie jest jeszcze w pełni dopracowany. Do prawidłowego działania mechanizmu konieczne jest wykonanie otworu w aktywnym panelu ekranu i umieszczenie w nim obiektywu. Do tego niezbędne jest natomiast zmniejszenie rozmiaru zagęszczenia pikseli w wybranym do tego celu miejscu. Samsung wciąż testuje to rozwiązanie, któremu wedle doniesień wciąż daleko do perfekcji.

Mówi się jednak, że panel UDC OLED może otrzymać jeden z planowanych na pierwszą połowę 2020 roku smartfonów koreańczyków. Wiele wskazuje, że będzie to model Galaxy A81.

Samsung: aparat pod wyświetlaczem smartfona już w przyszłym roku
W ubiegłym roku po raz pierwszy usłyszeliśmy o technologii UDC

Samsung nie jest pierwszym producentem, który dąży do stuprocentowego pokrycia przodu swoich telefonów ekranem poprzez ukrycie pod nim aparatu. Nad podobną technologią pracuje chociażby Xiaomi czy Huawei, który 17 października miał nawet pokazać takie rozwiązanie w praktyce. Z niewiadomych przyczyn jednak do tego nie doszło.

Źródło: android.com.pl


Możecie również u nas przeczytać:

(247)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o