Home News Samsung Zero Bezel TV – bezramkowy telewizor w 2020!
Samsung Zero Bezel TV – bezramkowy telewizor w 2020!

Samsung Zero Bezel TV – bezramkowy telewizor w 2020!

3.64K
0

Rozwój technologii telewizorów to nie tylko lepsze parametry obrazu, to także coraz zmyślniejsze wzornictwo. Europejski Urząd Patentowy przyjął właśnie wniosek Samsunga, w którym opisano telewizor QLED o nazewnictwie “Zero Bezel”. Czego możemy się po nim spodziewać? Odpowiadamy.

Samsung QLED to telewizory o interesującym wzornictwie, ale na pewno koreański gigant nie powiedział wszystkiego w tym temacie. QLED-y mają cienkie ramki, ale firma najwidoczniej czuje, że z ich designem można pójść o krok dalej.

Hiszpańska firma pośrednicząca Abril Abogados specjalizująca się w dziedzinie własności intelektualnej wysłała właśnie patent do Europejskiego Urzędu Patentowego. Dotyczył on telewizora opatrzonego marką “Zero Bezel”. Abril Abogados znane jest ze stałej współpracy z Samsungiem, dlatego wydaje się praktycznie pewne, że ów patent dotyczy produktu koreańskiej firmy.

Samsung Zero Bezel TV

Z opisu zawartego we wniosku wynika, że design “Zero Bezel” obejmuje szerszą gammę produktów, aniżeli tylko telewizory. Wśród nich mają być również monitory, wyświetlacze LED, panele reklamowe. Nie byłoby też wielkim zaskoczeniem, gdyby Samsung zastosował takie wzornictwo w smartfonach z serii Galaxy.


ZOBACZ TAKŻE: Potężna inwestycja Samsunga w technologię QD-OLED!


Trzeba będzie poczekać do stycznia 2020 roku i targów CES w Las Vegas, aby przekonać się, co dokładnie stoi za nazwą Zero Bezel TV. Wtedy właśnie koreański producent ma zaprezentować ten produkt.

Źródło: AVForums

Możecie również u nas przeczytać:

(3640)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o