Home News Samsung The Wall, Sony Crystal LED nagrodzone za najlepsze ekrany
Samsung The Wall, Sony Crystal LED nagrodzone za najlepsze ekrany

Samsung The Wall, Sony Crystal LED nagrodzone za najlepsze ekrany

2.08K
0

Stowarzyszenie Society of Information Display (SID) wybrało Samsung The Wall oraz Sony Crystal LED zwycięzcami w kategorii najlepszych ekranów. Ceremonia wręczenia nagród SID odbędzie się 15 maja.

Samsung The Wall i Sony Crystal LED to produkty oparte o technologię microLED i dostępne na rynku od dłuższego czasu. Zakupić je mogą jednak tylko klienci biznesowi. Jest to interesująca, aczkolwiek droga technologia. Poza perfekcyjną czernią, kontrastami czy pokryciem kolorów, wyróżnia ją między innymi modułowość. Trudno przewidzieć, czy uda się ją w najbliższym czasie sprowadzić do masowej produkcji. Tak czy inaczej, SID wyróżniło obydwa telewizory za ich panele.

Samsung

Warunkiem do otrzymania nagrody była dostępność na rynku w poprzednim roku. Samsung zaprezentował najnowszą wersję The Wall na tegorocznym CES. Produkt ten wzbudził największe zainteresowanie na targach i poświęcono mu najwięcej uwagi. Sony z kolei w kwietniu na targach National Association of Broadcasters pokazało światu 783-calowy ekran Crystal LED o rozdzielczości 16K.

Sony Crystal LED (model z 2017)
Źródło: Flatpanels

(2082)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.