Home News Informacje prasowe Samsung QLED Q85R | UNBOXING | Co nowego?

Samsung QLED Q85R | UNBOXING | Co nowego?

9.45K
0

Samsung QLED Q85R to kolejna nowość w serii telewizorów QLED na 2019 rok, która wchodzi właśnie do polskich sklepów z elektroniką. Produkt jest dostępny w trzech wariantach 55, 65 i 75 cali. Składamy i odpalamy telewizor! 

Samsung QLED Q85R unboxing

Najważniejsze cechy modelu Samsung QLED Q85R:

 • Sztuczna inteligencja AI, która wprowadza tryb obrazu o nazwie: intelligentmode
 • Procesor Quantum 4K odpowiadający za poprawę obrazu w czasie rzeczywistym
 • Bardziej zaawansowany tryb gra w stosunku do modeli 2018
 • Usprawniony tryb Ambient
 • Łatwiejsza konfiguracja telewizora na start i obsługa dzięki funkcji Smart Things
 • Listwę OneConnect z jednym kablem, który dostarcza także zasilanie do ekranu telewizora
 • Znaczące zmiany dla graczy w tym tryb Motion Plus Gra, oraz automatyczny tryb Gra
 • Podświetlenie Direct LED dające dużo większy potencjał do uzyskania lepszej czerni
 • Szerokie kąty widzenia
 • Zastosowanie filtru antyrefleksyjnego
 • Wprowadzenie Apple  iTunes oraz AirPlay 2

ZOBACZ TAKŻE: Samsung odkrywa karty i prezentuje całą ofertę telewizorów 2019 na polski rynek


A tak firma Samsung reklamuje swój produkt:

Jak przystało na kolejną generację telewizorów QLED z technologią kropek kwantowych, widzowie mogą liczyć na piękne, nasycone kolory – ponad miliard odcieni barw z maksymalnym natężeniem kolorów to gwarancja niezwykłych efektów. Piłkarska murawa czy amazońska dżungla zachwycą intensywnością barw. Jednak Q85R ma do zaoferowania o wiele więcej. Wśród nowości jest m.in. Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie, które przekłada się na odwzorowanie czerni i doskonały kontrast. W rezultacie widzowie zobaczą więcej szczegółów w ciemnych scenach oraz intensywniejszą czerń.

Duży ekran telewizora to większe wymagania względem jakości obrazu. Aby to pogodzić i zaoferować wyjątkowe wrażenia z oglądania, Q85 otrzymał nowy Procesor Quantum 4K, który poprawia obraz w czasie rzeczywistym. Inteligentne Skalowanie Obrazu do 4K[1] jest możliwe dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. W efekcie widzowie będą mogli obejrzeć ulubione filmy, oryginalnie dostępne w niższej rozdzielczości, w jakości bliskiej 4K. Dzięki Quantum HDR 1500 zobaczymy każdy drobny niuans i szczegół, tak jak chciał tego reżyser.

quantum-processor-4k

QLED Q85 to także zaproszenie do wspólnego kibicowania w większym gronie. Duży ekran w połączeniu z Ultra Szerokim Kątem Widzenia przekłada się na niezapomniane wrażenia z każdego miejsca na kanapie. Dzięki zmianom wprowadzonym w strukturze paneli telewizora światło równomiernie rozświetla ekran, co sprawia, że obraz prezentuje się równie dobrze niezależenie od punktu siedzenia.

Gry: lepsza kontrola, większa satysfakcja

QLED Q85 to telewizor, który ma wiele do zaoferowania również graczom. Na czele jest Tryb Gry, który wyróżnia się m.in. niskim input lagiem. Pojęcie to odnosi się do czasu, jaki mija od wciśnięcia przycisku kontrolera do momentu reakcji widocznej na ekranie. Im ta wartość niższa, tym lepiej. Równie ważnym elementem, co brak opóźnień, jest płynność obrazu. Właśnie dlatego Q85 oferuje Motion Plus, czyli system poprawy płynności i ostrości obrazu. Technologia ta pozwala precyzyjnie regulować stopień poprawy ruchomego obrazu, co intensyfikuje wrażenia wizualne. Z kolei obsługa FreeSync eliminuje efekt „urywanych” rozgrywek i zacinających się ujęć.

Granie QLED 2019 Samsung

Dzięki tej technologii płynność gier charakterystyczna dla monitorów gamingowych jest teraz dostępna na dużym ekranie telewizora. Warto podkreślić, że po rozpoznaniu włączonej konsoli Tryb Gry uruchomi się automatycznie, jednocześnie optymalizując ustawienia pod kątem rozgrywki na dużym ekranie. Gracze będą też zadowoleni z funkcji korektora czerni. Pozwala ona uwypuklić detale w czerni, co w niektórych grach typu FPP może ułatwić zauważanie przeciwnika w ciemnej scenerii a w nocnych wyścigach da nam więcej emocji pokazując szczegóły, które dotychczas ginęły w ciemności.

Smart TV teraz z aplikacją Apple TV

Samsung od lat konsekwentnie rozwija platformę Smart w swoich telewizorach. Solidną podstawę stanowi stabilny, szybki i intuicyjny system Tizen. Dzięki niemu zarówno konfiguracja, jak i codzienna obsługa są przystępne i przyjemne. Widzowie na wstępie otrzymują szereg aplikacji ułatwiających dostęp do ulubionych serwisów VOD.

Q85, podobnie jak pozostałe modele z serii QLED, oferuje już dedykowaną aplikację Apple TV oraz wsparcie dla AirPlay 2. Dzięki temu filmy i programy, które użytkownicy posiadają w bibliotece iTunes, będą mogli zobaczyć na dużym ekranie telewizora. Z poziomu aplikacji będą także mogli przeglądać, kupować i wypożyczać kolejne produkcje. Z kolei wsparcie dla AirPlay 2 to szybki sposób na wyświetlenie treści z urządzeń Apple.

Samsung

Mówiąc o „smarcie” nie sposób nie wspomnieć o nowym Jednym Pilocie, który jest nie tylko piękny, ale także funkcjonalny. Aby ułatwić dostęp do popularnych serwisów VOD w tym roku dodano trzy dedykowane przyciski, kierujące do aplikacji Netflix, Rakuten i Amazon Prime Video.

Czarny ekran to przeszłość

Jako przedstawiciel serii QLED, model Q85 otrzymał Tryb Ambient2[2]. To unikatowe rozwiązanie na nowo zdefiniowało rolę telewizora we wnętrzu. Dzięki niemu duży ekran, także wyłączony, będzie przyciągać spojrzenia. Widzowie, którzy akurat nie oglądają filmów, będą mogli podziwiać dekoracyjne motywy, własne zdjęcia czy na bieżąco śledzić najnowsze informacje. W tym roku do wyboru jest jeszcze więcej motywów, w tym efekty świetlne czy filtry, które pozwolą przeobrazić zdjęcia m.in. w efektowne szkice.

Ambient-Mode 2019

[1] Efekty skalowania mogą się różnić w zależności od materiału wejściowego.

[2] Działanie funkcji tworzenia obrazu ściany w Trybie Ambient może się różnić w zależności od otoczenia, w jakim zainstalowany jest telewizor, w tym między innymi od: projektu ściany, wzorów na ścianie i koloru ściany.

(9454)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

20
Zobacz więcej komentarzy na forum

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o