Home Konferencje, szkolenia, seminaria Konferencje producentów Samsung odkrywa karty i prezentuje całą ofertę telewizorów 2019 na polski rynek
Samsung odkrywa karty i prezentuje całą ofertę telewizorów 2019 na polski rynek

Samsung odkrywa karty i prezentuje całą ofertę telewizorów 2019 na polski rynek

17.94K
0

W ubiegłym tygodniu odbyła się polska premiera telewizorów Samsung QLED w Warszawie. Na miejscu mogliśmy zobaczyć nowości związane z całą linią telewizorów QLED oraz ocenić wybrane niższe modele koreańskiego producenta w tym następcę NU8000.

Tegoroczna oferta telewizorów Samsung składa się z 19 modeli o przekątnych od 43 do 98 cali. Oprócz serii QLED 4K i 8K, które w tym roku dostarczą jeszcze lepszą jakość obrazu i dźwięku oraz nowe funkcje Trybu Ambient, na polski rynek trafi także telewizor RU8000. To następca wielokrotnie nagradzanej i popularnej zeszłorocznej serii NU8000, który zaoferuje jeszcze bardziej wciągające wrażenia z gry. Nie zabrakło także serii 7, w tym roku w trzech odsłonach: RU7400, RU7300 i RU7100 oraz dwóch modeli telewizorów Full HD.

Po prezentacji, która odbyła się w Warszawie można wyróżnić najważniejsze nowości na ten rok:

  • Sztuczna inteligencja AI, która wprowadza tryb obrazu o nazwie: intelligentmode
  • Procesor Quantum 4K odpowiadający za poprawę obrazu w czasie rzeczywistym
  • Podświetlenie Direct LED od modelu Q70 dające dużo większy potencjał do uzyskania lepszej czerni
  • Szerokie kąty widzenia od modelu Q80
  • Zastosowanie filtru antyrefleksyjnego od modelu Q80
  • Bardziej zaawansowany tryb gra
  • Usprawniony tryb Ambient
  • Wprowadzenie Apple  iTunes oraz AirPlay 2

Premiera telewizory Samsung QLED 2019

QLED TV: kropki kwantowe napędzane sztuczną inteligencją

Tegoroczne telewizory QLED zapewnią jeszcze więcej wrażeń, zarówno fanom filmów, gier, jak i dobrego designu. W ofercie jest pięć serii QLED 4K – Q90, Q85, Q80, Q70 i Q60 – oraz QLED 8K Q950 z ekranami o przekątnej od 43 do 98 cali . Ten ostatni dostępny jest na specjalne zamówienie. Tak duże zróżnicowanie jest odpowiedzią na rynkowe potrzeby, w szczególności na zmianę preferencji widzów co do wielkości ekranów. Duże ekrany to większe oczekiwania względem jakości obrazu niezależnie od rodzaju wyświetlanej treści czy warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. Na miejscu mogliśmy zobaczyć model 85″ 8K i taka wielkość robi piorunujące wrażenie. A co dopiero będzie gdy pomyślimy o wielkościach rzędu 98″?

Wśród nowości szeroko wprowadzonych w telewizorach QLED warto wskazać Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie (Direct LED) dostępne od modelu QLED Q70 . To technologia, która precyzyjnie zarządza podświetleniem, co przekłada się na intensywniejszą czerń i doskonały kontrast. Im wyższy model tym stref będzie więcej.

QLED Q90 w akcji – już w naszej redakcji

Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, tu widzowie niezmiennie mogą liczyć na pełną paletę barw, a wszystko to dzięki technologii kropek kwantowych (Quantum Dot). Wrażenia podczas oglądania potęguje Ultra Szeroki Kąt Widzenia od modelu QLED Q80 . W tym przypadku dzięki zmianom wprowadzonym w strukturze paneli telewizora światło równomiernie rozświetla ekran, co sprawia, że obraz jest równie dobry z każdego miejsca na kanapie. Ma to szczególne znaczenie w dużych przekątnych gdzie siedząc nawet na wprost, łapiemy pewne kąty widzenia.

Premiera telewizory Samsung QLED 2019
Z prawej strony obecna powłoka kątowa, z lewej jej brak

W modelach QLED Q80 oraz wyższych zastosowano specjalny filtr antyrefleksyjny. Dzięki któremu oglądanie ekranu w nawet bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach nabiera nowej jakości. Telewizor może stać naprzeciwko okna, które nie jest niczym zasłonięte, a obraz będzie nadal bardzo dobrze widoczny bez zwracających na siebie uwagę odbić:

Filtr antyrefleksyjny QLED 2019 samsung
Brak filtru (z lewej) oraz jego obecność (z prawej)

(17938)

0 0 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

22
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x