Home Konferencje, szkolenia, seminaria Konferencje producentów Samsung odkrywa karty i prezentuje całą ofertę telewizorów 2019 na polski rynek
Samsung odkrywa karty i prezentuje całą ofertę telewizorów 2019 na polski rynek

Samsung odkrywa karty i prezentuje całą ofertę telewizorów 2019 na polski rynek

17.43K
22

W ubiegłym tygodniu odbyła się polska premiera telewizorów Samsung QLED w Warszawie. Na miejscu mogliśmy zobaczyć nowości związane z całą linią telewizorów QLED oraz ocenić wybrane niższe modele koreańskiego producenta w tym następcę NU8000.

Tegoroczna oferta telewizorów Samsung składa się z 19 modeli o przekątnych od 43 do 98 cali. Oprócz serii QLED 4K i 8K, które w tym roku dostarczą jeszcze lepszą jakość obrazu i dźwięku oraz nowe funkcje Trybu Ambient, na polski rynek trafi także telewizor RU8000. To następca wielokrotnie nagradzanej i popularnej zeszłorocznej serii NU8000, który zaoferuje jeszcze bardziej wciągające wrażenia z gry. Nie zabrakło także serii 7, w tym roku w trzech odsłonach: RU7400, RU7300 i RU7100 oraz dwóch modeli telewizorów Full HD.

Po prezentacji, która odbyła się w Warszawie można wyróżnić najważniejsze nowości na ten rok:

  • Sztuczna inteligencja AI, która wprowadza tryb obrazu o nazwie: intelligentmode
  • Procesor Quantum 4K odpowiadający za poprawę obrazu w czasie rzeczywistym
  • Podświetlenie Direct LED od modelu Q70 dające dużo większy potencjał do uzyskania lepszej czerni
  • Szerokie kąty widzenia od modelu Q80
  • Zastosowanie filtru antyrefleksyjnego od modelu Q80
  • Bardziej zaawansowany tryb gra
  • Usprawniony tryb Ambient
  • Wprowadzenie Apple  iTunes oraz AirPlay 2

Premiera telewizory Samsung QLED 2019

QLED TV: kropki kwantowe napędzane sztuczną inteligencją

Tegoroczne telewizory QLED zapewnią jeszcze więcej wrażeń, zarówno fanom filmów, gier, jak i dobrego designu. W ofercie jest pięć serii QLED 4K – Q90, Q85, Q80, Q70 i Q60 – oraz QLED 8K Q950 z ekranami o przekątnej od 43 do 98 cali . Ten ostatni dostępny jest na specjalne zamówienie. Tak duże zróżnicowanie jest odpowiedzią na rynkowe potrzeby, w szczególności na zmianę preferencji widzów co do wielkości ekranów. Duże ekrany to większe oczekiwania względem jakości obrazu niezależnie od rodzaju wyświetlanej treści czy warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. Na miejscu mogliśmy zobaczyć model 85″ 8K i taka wielkość robi piorunujące wrażenie. A co dopiero będzie gdy pomyślimy o wielkościach rzędu 98″?

Wśród nowości szeroko wprowadzonych w telewizorach QLED warto wskazać Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie (Direct LED) dostępne od modelu QLED Q70 . To technologia, która precyzyjnie zarządza podświetleniem, co przekłada się na intensywniejszą czerń i doskonały kontrast. Im wyższy model tym stref będzie więcej.

QLED Q90 w akcji – już w naszej redakcji

Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, tu widzowie niezmiennie mogą liczyć na pełną paletę barw, a wszystko to dzięki technologii kropek kwantowych (Quantum Dot). Wrażenia podczas oglądania potęguje Ultra Szeroki Kąt Widzenia od modelu QLED Q80 . W tym przypadku dzięki zmianom wprowadzonym w strukturze paneli telewizora światło równomiernie rozświetla ekran, co sprawia, że obraz jest równie dobry z każdego miejsca na kanapie. Ma to szczególne znaczenie w dużych przekątnych gdzie siedząc nawet na wprost, łapiemy pewne kąty widzenia.

Premiera telewizory Samsung QLED 2019
Z prawej strony obecna powłoka kątowa, z lewej jej brak

W modelach QLED Q80 oraz wyższych zastosowano specjalny filtr antyrefleksyjny. Dzięki któremu oglądanie ekranu w nawet bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach nabiera nowej jakości. Telewizor może stać naprzeciwko okna, które nie jest niczym zasłonięte, a obraz będzie nadal bardzo dobrze widoczny bez zwracających na siebie uwagę odbić:

Filtr antyrefleksyjny QLED 2019 samsung
Brak filtru (z lewej) oraz jego obecność (z prawej)

(17431)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

22
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o