Home Informacje Rynek VR i AR powiększy się o niemal 70% w 2019
Rynek VR i AR powiększy się o niemal 70% w 2019

Rynek VR i AR powiększy się o niemal 70% w 2019

71
0

Analitycy przewidują, że zarówno wirtualna, jak i rozszerzona rzeczywistość staną się znacznie popularniejsze w przyszłym roku, odnotowując stały i wysoki wzrost aż do 2022.

Firma IDC zajmująca się badaniami rynku skompilowała niedawno raport dotyczący rynku Virtual Reality i Augmented Reality. Według ich danych w przyszłym roku zyski wyniosą z niego aż 20,4 mld USD, co będzie wynikiem aż o 8,3 mld wyższym niż w 2018. Marcus Torchia z IDC uważa, że konsumenci będą coraz częściej sięgali po urządzenia tego typu.

VR

Gry VR mają dostarczyć łącznego dochodu na poziomie 4 mld USD, natomiast ich odpowiedniki na AR – 616 mln USD. Z kolei sprzedaż samych urządzeń ma stanowić ponad połowę łącznych dochodów z branży, a taki stan rzeczy ma utrzymać się do 2022. Z rokiem 2021 AR prześcignie VR jeśli chodzi o dochodowość sprzedanych gier.

Czy posiadacie urządzenia tego typu w domu? Jak zapatrujecie się na ich przyszłość?

(71)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.