Home Informacje Twórcy Batman Arkham pracują nad grą Superman?
Twórcy Batman Arkham pracują nad grą Superman?

Twórcy Batman Arkham pracują nad grą Superman?

96
0

O tym, że twórcy tytułów z serii Batman Arkham pracowali nad grą Superman spekulowało się od dawna. Tymczasem nadeszły nowe poszlaki, uwiarygodniające istnienie takowej produkcji. Być może przekonamy się o tym już bardzo niedługo.

Na portalu Game System Requirements (za użytkownikiem ResetEra), agregującym gry i ich wymagania sprzętowe pojawił się właśnie wpis dotyczący Superman: World’s Finest z Rocksteady Studios jako deweloperem. Zasady funkcjonowania strony wykluczają dodawanie spekulowanych czy też zmyślonych tytułów. W zeszłym roku dla przykładu, miesiąc przed oficjalnym ogłoszeniem, do bazy danych zostało dodane Devil May Cry 5.

Superman

Inny użytkownik forum ResetEra odnotował także, że tytuł Superman: World’s Finest odnosi się do serii komiksów, w której spotykają się Superman z Batmanem, a także w początkowych wydaniach także z Robinem. Szykowałby się nam zatem potencjalnie ciekawy crossover i zważywszy na klasę Rocksteady – taki, który spodobałby się znacznie szerszemu gronu odbiorców niż filmowy Batman vs Superman.

Wszystkie powyższe elementy mają o tyle większy sens, że na stronie internetowej Rocksteady od jakiegoś czasu widniały wakaty odnoszące się do gry AAA na następną generację konsol. W zeszłym roku na E3 zabrakło szkockiego studia, jednak wydało ono oświadczenie, że z wielką chęcią podzielą się informacjami o następnym projekcie, jak tylko będą na to gotowi. The Game Awards zbliża się małymi kroczkami, a ceremonia nagród branży odbędzie się już 6 grudnia. Ma na niej być zapowiedziane 10 nowych tytułów, w tym prawdopodobnie nowa gra o Obcym.

(96)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.