Home News Asus prezentuje gamingowy monitor z FreeSync 2 i HDR
Asus prezentuje gamingowy monitor z FreeSync 2 i HDR

Asus prezentuje gamingowy monitor z FreeSync 2 i HDR

195
0

Firma Asus właśnie wprowadziła do swojej oferty nowy, 32-calowy gamingowy monitor. Odznacza się on wsparciem FreeSync 2 i HDR.

Monitor ma oznaczenie ROG Strix XG32VQR i jak można się domyślić, jest to 32-calowy model. Charakteryzuje się on rozdzielczością 1440p oraz odświeżaniem 144 Hz. Ponadto dorzuca do tego obsługę FreeSync2 oraz HDR.

Jasność monitora to 450 nitów, a więc spełnia on standard VESA DsiplayHDR 400, który zaczyna się od minimum 400 nitów jasności. Jest to zasadniczo ulepszona wersja modelu XG32VQ, która z kolei obsługiwała jedynie pierwszy FreeSync i nie posiadała HDR-u (mając jasność na poziomie 300 nitów).

Asus

Użyto tutaj zakrzywionego panelu VA ze 125% pokryciem palety sRGB, czasem reakcji 4 ms oraz regulacją wysokości, pochylenia, obrotu w poziomie oraz obracania. W kwestii wejść mamy do dyspozycji po jednym HDMI, DisplayPort i mini DisplayPort 1.2. Całość dopełnia złącze 3,5 mm audio, wbudowany hub USB oraz dwa wejścia USB 3.0 na peryferia. Monitor wyposażony jest także w podświetlenie LED-owe, które odbija logo ROG np. na naszą obudowę. Można też użyć własnego wzoru do projekcji świetlnej używając dołączonego zestawu plastikowych osłon.

Nie podano jeszcze ani ceny ani daty wprowadzenia do sprzedaży, ale poprzedni wariant, XG32VQ kosztuje w okolicach 2499 PLN, a więc tutaj za HDR i FreeSync 2 na pewno zapłacimy nieco więcej.

(195)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.