Home News Reboot Hellboy nabiera kształtów; obsadę zasila Milla Jovovich
Reboot Hellboy nabiera kształtów; obsadę zasila Milla Jovovich

Reboot Hellboy nabiera kształtów; obsadę zasila Milla Jovovich

175
0

Skończyła się filmowa seria Resident Evil, a niektórzy z nas zapomnieli, że Milla Jovovich potrafi grać kogoś innego niż Alice. Sławna aktorka dołączyła właśnie do obsady rebootu Hellboy.

Film został ogłoszony w maju, a jego reżyserem jest Neil Marshall, twórca znamienitego obrazu pt. Zejście (2005). Nie udało mu się co prawda nigdy sięgnąć tych samych wyżyn, co w pamiętnym horrorze, ale od jakiegoś czasu dzięki pracy przy serialach pokroju Gry o Tron i Westworld, jego kariera przeżywa renesans. W każdym razie wiemy już od jakiegoś czasu, że tytułową rolę zagra nie Ron Perlman, lecz znany z roli szeryfa w Stranger Things, David Harbour. Oprócz tego w projekt zaangażowany jest Ian McShane (Piraci z Karaibów 4, John Wick 1 & 2, Gra o Tron) który zagra mentora protagonisty, Profesora Blooma.

Sporo minęło od czasu drugiej części Hellboya. Planowany sequel i spinoff zostały skasowane, a filmowa seria jest teraz w rękach nie Universal Pictures lecz Millennium Films / Lionsgate. Reboot wstępnie zatytułowany jest Hellboy: Rise of the Blood Queen. Tytułową królową, główną antagonistkę, zagra Milla Jovovich, która właśnie została do obsady dokoptowana. Film ma być mroczniejszy i bardziej brutalny niż dwie pierwsze odsłony, a jego twórcy chcą by został opatrzony kategorią wiekową „Rated R” (w USA jest to 16+). Za jego scenariusz odpowiadać będą twórca komiksowego Hellboya, Mike Mignola, a także Andrew Cosby i Christopher Golden. Nowego Hellboya nie należy się spodziewać prędzej niż w 2018 roku.

(175)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.