Home News James Cameron wypowiada się o Obcy: Przymierze; chciałby wydać Decydujące Starcie w 3D
James Cameron wypowiada się o Obcy: Przymierze; chciałby wydać Decydujące Starcie w 3D

James Cameron wypowiada się o Obcy: Przymierze; chciałby wydać Decydujące Starcie w 3D

735
1

James Cameron, twórca m.in. Avatara, Terminatora czy drugiej części Obcego właśnie wziął udział w wywiadzie przeprowadzonym za pośrednictwem Facebook Live na temat nadchodzącej, kinowej wersji Terminatora 2 w 3D. Wypowiadał się on także na temat ostatniej części Obcego Ridleya Scotta, jak również o możliwości zrealizowania Decydującego Starcia w formacie trójwymiarowym.

Całkiem sporo ostatnio nostalgicznych re-edycji filmów na wielkich ekranach, przeważnie związanych z jakimś okrągłym jubileuszem. Terminatora 2 taka rocznica nie dotyczy, ale niemniej jednak już 25 sierpnia ukaże się na ekranach kin w wersji 3D. Cameron nie ma pojęcia jak jego film zostanie odebrany w takim wydaniu, ale jeśli będzie ono pozytywne, to następnym tytułem na liście kanadyjskiego reżysera do odrestaurowania jest Obcy: Decydujące Starcie. – Decydujące Starcie jest filmem, który nadal budzi wiele pozytywnych wspomnień i prawdopodobnie to właśnie za niego wezmę się w następnej kolejności – wyznał reżyser. – Jednak musimy udowodnić, że tego typu akcje są także opłacalne z biznesowego punktu widzenia, ludzie muszą się przyjść do kin, tak więc przychodźcie! – dodał.

LIVE with James Cameron – TERMINATOR 2: 3D (Aug 25)

We're LIVE with director James Cameron! Ask him all of your Terminator 2 3D questions and see #T2in3D in theaters worldwide starting August 25! *Q&A starts at the 2:12 markBUY TICKETS: http://www.t2-3d-movie.com/

Opublikowany przez Terminator 2 (T2) na 10 sierpnia 2017

W dalszej części wywiadu został także zapytany o opinię na temat najnowszej odsłony serii Obcy – Przymierze, w reżyserii Ridleya Scotta. Kanadyjski filmowiec wypowiedział się o Przymierzu w następujący sposób:

Przymierze dostarczyło mi świetnych doznań. Był to piękny film. Uwielbiam filmy Ridleya i jego kunszt, podziwiam estetykę zdjęć a także niezwykłe poczucie tego, że czujesz się, tak jakbyś tam był naprawdę. Nie jest to jednak film w moim reżyserskim stylu. Nie lubię gdy widz zainwestował swoje emocje w pewną postać, a później widzi jak są one zrujnowane [nadal zapewne boli go Obcy 3 – przyp. red.]. Ja bym tego tak nie rozegrał. Nie mogę wypowiedzieć się na temat tego, dokąd zmierza Scott, lecz wydaje mi się, że stara się poszerzyć to uniwersum i dorzucić więcej narracji wokół Inżynierów i innych elementów. Na pewno pójdę na następny film do kina.

Obcy: Przymierze ukaże się na europejskich rynkach na Blu-ray / Ultra HD Blu-ray 18 września. Nie wiemy kiedy i czy Terminator 2 3D będzie wyświetlany w kinach na naszym kontynencie, niemniej jednak trzymamy kciuki za to by do tego doszło. Od sukcesu tego filmu za Oceanem zależą szanse na to, byśmy wszyscy później mogli zobaczyć także Decydujące Starcie. Notabene, w swojej najnowszej, odnowionej w 2011 przez samego Camerona kopii, druga część Obcego fenomenalnie prezentowała się na dużym ekranie, co mogę własnoręcznie potwierdzić.

 

(735)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(1)

  1. Dla mnie film Camerona był równie znakomity co pierwszy Obcy... Cała reszta się nawet nie umywa. Ostatnie filmy Scotta w tym uniwersum - choć doskonałe pod względem technicznym to od strony scenariusza i sposobu w jaki opowiadana jest historia - gigantyczna klapa. Nie wiem czy to kwestia jedynie marnych aktorów (z wyjątkiem rewelacyjnego Michael\'a Fassbender\'a) czy może Scott chciał na siłę przemycić do tego uniwersum jakieś swoje rozterki natury egzystencjalnej w stylu \"jest Bóg, czy go nie ma\"