Home Testy Telewizory OLED Philips Philips OLED 873 TEST 65″ telewizora Ultra HD 2018 z Ambilight i Android TV
Philips OLED 873 TEST 65″ telewizora Ultra HD 2018 z Ambilight i Android TV

Philips OLED 873 TEST 65″ telewizora Ultra HD 2018 z Ambilight i Android TV

70.72K
93

Słowem wstępu

W “OLED’owej grze” Philips jest już trzeci rok i wszystko wskazuje na to, że będzie on najbardziej dynamiczny. Poprzednio w ofercie mogliśmy znaleźć tylko po jednym wyświetlaczu, wykonanym w technologii organicznej. W 2018 będą co najmniej cztery (stan wiedzy na ten moment)! Pierwszy to znany nam już POS9002, którego produkcja będzie kontynuowana. Jak wiemy jednak, występuje on tylko w rozmiarze 55″ i do tej pory brakowało w ofercie wersji 65″. Brak ten zostanie w tym roku uzupełniony m.in dzięki modelom OLED 973 i OLED 873! Następnie na rynku pojawi się model przystępny cenowo czyli 803. Główną różnicą pomiędzy telewizorami jest wykończenie (podstawa i głośnik). Testy postanowiliśmy rozpocząć od bardziej przystępnego cenowo modelu. Kolejnym będzie 973, który też już stoi w naszej redakcji.

(70717)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(93)

 1. Mam pytanie do testujących, czy telewizor posiada Black Frame Insertion ?
 2. 4 godziny temu, kKadajo napisał:

  Panel zawsze pracuje w 120hz niezależnie od tego jaki sygnał dostaje.
   

  Mam PC podłączony przez HDMI do telewizora. W panelu sterowania karty grafiki ustawiam odświeżanie 30 Hz. Ekran na chwilę gaśnie po czym się pojawia. Widzę że kursor myszki chodzi mniej płynnie. Panel nadal pracuje w 120 Hz?

 3. Tak. Tylko sygnał ma ograniczenie do 30hz /30 klatek. Dlatego nie jest płynnie.

  Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 4. Czy to prawda, że telewizor dostał update zmniejszający input lag?

 5. W tym TV można skonfigurowac obraz dla HDR tylko trzeba to zrobić troszkę w nietypowy sposób. Opcje pozwalające ustawić obraz dla HDR są dostępne w momencie gdy uruchomimy przez wbudowany player/przeglądarkę film HDR (pojawi się w prawym dolnym rogu "wykryto HDR"). Pdczas odtwarzania wchodzimy w ustawienia i możemy modyfikować obraz dowolnie dla różnego stylu. Uwaga, jeśli chodzi o Kodi to nie wiem dlaczego ale korzyta on (w filmach HDR), od razu z ustawień Osobisty dla HDR (pierwsza opcja). Zanim do tego doszedłem to trochę nerwów zjadłem bo ustawiałem obraz a Kodi i tak robiło co chiało. Mam nadzieje, że aktualizacja softu zmodyfikuje dojście do tych opcji aby bez uruchamiania ścieżki HDR można było ustawiać opcje dla tego typu filmów.

 6. Kolejna rzecz , którą zauważyłem to po włączeniu TV automatycznie włącza się tryb poprawy ruchomego obrazu mimo , że jest wyłączony,

  Pomaga wejście w ustawienia zaawansowane włączenie na chwile dowolnego trybu potem znowu na wyłącz i jest OK.

  Niestety po wyłączeniu TV i włączeniu znowu jest to samo :)

   

 7. 5 godzin temu, sajmer napisał:

  Kolejna rzecz , którą zauważyłem to po włączeniu TV automatycznie włącza się tryb poprawy ruchomego obrazu mimo , że jest wyłączony,

  Pomaga wejście w ustawienia zaawansowane włączenie na chwile dowolnego trybu potem znowu na wyłącz i jest OK.

  Niestety po wyłączeniu TV i włączeniu znowu jest to samo :)

   

  To samo miałem na swoim Philipsie z 2015 roku. Było to mega wkurzające. Upłynniacz sam się włączał w momencie w którym zmieniała się częstotliwość odświeżania ekranu, czyli np włączyłeś jakiś film np w Youtube. Pomagało na chwilę przełączenie się na inny tryb obrazu i z powrotem. Groteskowe było takie ciągłe przełączanie trybów obrazu. Philips rozwiązał ten problem gdzieś rok po zakupie TV. Mają refleks!

 8. Witam po przerwie. Pierwsze skazy na diamencie... Ktoś mi powie jak do diabła mam zmienić format obrazu? Tyle miesięcy nie było z tym problemu, ale chyba jakaś aktualizacja weszła. Wchodzę w ustawienia  formatu obrazu i obojętnie na jakim trybie robię, to - nie mogę nic zmienić. Przez to mam od lewej krawędzi ekranu nieaktywny obszar, szerokości pół centymetra. Wiecie o co chodzi - taka szersza ramka jakby się zrobiła. Czy podłączony pc czy konsola - ten obszar jest nieaktywny. Przywracałem ustawienia fabryczne, instalowałem tv od nowa i dalej nic. Nie można tych proporcji zmieniać. Ktoś, coś?

 9. Dnia 20.10.2018 o 15:06, Sławek M. napisał:

  Witam po przerwie. Pierwsze skazy na diamencie... Ktoś mi powie jak do diabła mam zmienić format obrazu? Tyle miesięcy nie było z tym problemu, ale chyba jakaś aktualizacja weszła. Wchodzę w ustawienia  formatu obrazu i obojętnie na jakim trybie robię, to - nie mogę nic zmienić. Przez to mam od lewej krawędzi ekranu nieaktywny obszar, szerokości pół centymetra. Wiecie o co chodzi - taka szersza ramka jakby się zrobiła. Czy podłączony pc czy konsola - ten obszar jest nieaktywny. Przywracałem ustawienia fabryczne, instalowałem tv od nowa i dalej nic. Nie można tych proporcji zmieniać. Ktoś, coś?

  Jak miałem Philipsa to wiele osób miało podobny problem, że ekran był przesunięty w jedną albo drugą stronę o centymetr i co gorsza tam nie było czerni, tylko jakieś śmieci, paski itp. Nie miało to nic wspólnego z wypaleniami, bo to był telewizor LCD. Problem spowodowała któraś z aktualizacji oprogramowania. Jedynym rozwiązaniem które pomagało był serwis niestety...