Home Testy Słuchawki Test słuchawek Panasonic RP-HTX80B z technologią Bluetooth®
Test słuchawek Panasonic RP-HTX80B z technologią Bluetooth®

Test słuchawek Panasonic RP-HTX80B z technologią Bluetooth®

4.45K
5

Podczas kilku ostatnich zagranicznych podróży, miałem możliwość słuchania najnowszych, bezprzewodowych słuchawek firmy Panasonic – RP-HTX80B. Ich największą cechą charakterystyczną jest jednak to w jakim klimacie są utrzymane – to czyste retro które na pewno wyróżni ich posiadacza w tłumie w dobie plastikowych, opływowych futurystycznych kształtów słuchawek innych producentów. Ponadczasowy design oraz dostępność w czterech kolorach: czarny, czerwony, szary oraz brązowy idealnie wpasuje się w trendy i indywidualny styl życia.

PLUSY

  • Atrakcyjny design

Test słuchawek Panasonic RP-HTX80B

Rozwiązania techniczne i obsługa

Prezentowane słuchawki oferują połączenie po Bluetooth w wersji 4.1. Nie mamy w nich możliwości połączenia kablowego gdy bateria zostanie wyczerpana. Obsługiwane profile to A2DP, AVRCP, HSP, HFP a kodek to SBC. Niestety RP-HTX80B nie obsługuje aptX  ani AAC co oznacza nieco gorszy dźwięk – ale czy tak jest naprawdę sprawdzimy w teście odsłuchowym za chwilę. Deklarowany zasięg producenta to 10 metrów. W testowanym egzemplarzu można było znacznie dalej odejść od telefonu zanim pojawiła się przerwa w odtwarzanym dźwięku co oznacza dużo lepszy rezultat niż u konkurencji w dużo droższych słuchawkach. Łączenie się naszego urządzenia z HTX80B to prosta i przyjemna sprawa, nawet przy braku NFC. Wszystkie przyciski umieszczone są na prawej słuchawce. Bez problemu wyczuwamy je pod palcem co zapewnia stabilne działanie i sterowanie podstawowymi funkcjami (włączenie i wyłączenie, parowanie, odbieranie połączeń, głośność, start, pauza, poprzedni  lub następny utwór). Model RP-HTX80B pomimo swojego stylu retro daje możliwość  sterowania głosowego  zapewniając dostęp do innowacyjnych technologii audio, które zapewniają łatwość użytkowania i komfort na co dzień. Zintegrowany mikrofon umożliwia obsługę telefonu bez użycia rąk za pomocą sterowania głosowego. Jeśli przycisk odtwarzania zostanie naciśnięty przez dwie sekundy podczas pracy, odpowiedni asystent głosowy (np. Siri na iPhone) może zostać aktywowany na telefonie. W ten sposób można zażądać podstawowych informacji lub sterować prostymi funkcjami aplikacji. Mikrofon oczywiście można także wykorzystać  do rozmów telefonicznych w trybie głośnomówiącym. Na prawej słuchawce mamy port mikro usb do ładowania słuchawek. Wykorzystać w tym celu możemy nawet kabel od naszego telefonu.  Bateria posiada znakomite osiągi.  Do pełnego naładowanie słuchawek potrzebujemy w zależności od warunków 2,5-3,5 godziny co zapewnia nam około 24 godzinny czas odtwarzania. Dzięki funkcji szybkiego ładowania już w 15 minut akumulatory zapewniają około 150 minut słuchania

Test słuchawek Panasonic RP-HTX80B

PLUSY

  • Stabilne połączenie Bluetooth o większym zasięgu niż deklaruje producent
  • Szybkie i komfortowe parowanie
  • Łatwa obsługa
  • Czas pracy do 24h
  • Szybkie ładowanie
  • Bezdotykowa obsługa funkcji aplikacji

MINUSY

  • Brak aptX lub AAC

(4448)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

5
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o