Home Testy Telewizory OLED Philips Philips OLED 873 TEST 65″ telewizora Ultra HD 2018 z Ambilight i Android TV
Philips OLED 873 TEST 65″ telewizora Ultra HD 2018 z Ambilight i Android TV

Philips OLED 873 TEST 65″ telewizora Ultra HD 2018 z Ambilight i Android TV

76.23K
0

Wygląd

Ekran wykonany jest bardzo podobnie do swojego mniejszego odpowiednika. Osadzony jest na podstawie podobnej do tej z telewizorów LCD. Nadaje ona lekkości całej konstrukcji. Logo firmowe zostało przeniesione niejako pod telewizor, bo ramki są zbyt wąskie by je na nich umieścić. Stopa wykonana jest oczywiście z metalu.

Ekran zaś, podobnie jak większość wyświetlaczy OLED innych producentów, ma bardzo smukłą budowę, z charakterystycznym poszerzeniem od połowy wysokości w dół. W tym miejscu umieszczone są układy scalone telewizora. Obudowa z tyłu ma wygląd ciemnego, szczotkowanego aluminium. Znajduje się też tam głośnik niskotonowy, o którym więcej w dalszej części tekstu.

Główny pilot, który otrzymujemy do telewizora, wygląda trochę inaczej niż ten z POS9002. Jest on wykonany z nieco mniejszym rozmachem, ale oferuje te same funkcjonalności m.in. klawiaturę QWERTY na odwrocie.

Ważniejszy jest jednak drugi pilot, a właściwie różdżka, dołączona do telewizora. W zamyśle producenta jest byśmy właśnie jej używali na co dzień. Ten “pilot” wygląda naprawdę niecodziennie i jest nowością, którą mogliście już poznać podczas IFA 2017 z naszych relacji.

Mikrofon zapala się na niebiesko gdy jest gotowy na przyjęcie polecenia.

Ideą takiego kontrolera jest prosta obsługa systemu Android. Choć z pozoru nie ma na nim wielu przycisków, bo licząc od dołu mamy klawisze do regulacji głośności, przycisk “Home”, przycisk cofnij, następnie… gładzik. Tak moi drodzy, ta błyszcząca wstawka nie jest żadną ozdobą. Jest to coś w rodzaju touchpada z ruchami góra-dół i lewo-prawo, a także możliwością wciśnięcia w celu zatwierdzenia. Realizuje on bardzo dobrze funkcję nawigacji w systemie. Następnie mamy symbol mikrofonu, który ma najważniejsze zadanie – wykonywać złożone polecenia głosowe. To właśnie dzięki niemu nastąpiła teoretyczna możliwość zredukowania wszystkich pozostałych klawiszy. Jest to oczywiście rozwiązanie przyszłościowe, które najlepiej będzie spisywać się gdy, wraz z aktualizacją oprogramowania, zaimplementowany zostanie Asystent Google. W obecnej chwili możemy używać jedynie klasycznego wyszukiwania w systemie, więc nie mam jeszcze pełnego przekonania do tego pilota, ale jak mówię, został on zaprojektowany na przyszłość. Bardzo dobrą cechą jest na pewno to, że wykorzystuje on fale radiowe, więc nie musimy celować w ekran, a także to, że po wciśnięciu symbolu mikrofonu i upłynięciu sekundy czasu, gdy telewizor jest już gotowy do przyjęcia polecenia, to podłużny mikrofon znajdujący się powyżej zaświeca się na niebiesko. Dzięki temu wiemy kiedy zacząć mówić, by telewizor nas zrozumiał.

Badana cecha Wartość
Wymiary ekranu (bez podstawy) 145,2 × 83,9 × 4,7 cm
Wymiary kartonu 165,0 × 100,0 × 20,0 cm
Odcisk stopy (minimalne wymiary stolika) 77 × 23 cm
Waga (bez podstawy) ok. 23,5kg
Otwory do montażu na ścianie VESA 300×300

(76230)

5 1 głos
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

93
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x