Home News Obcy: nowy dokument z premierą na festiwalu Sundance już wkrótce
Obcy: nowy dokument z premierą na festiwalu Sundance już wkrótce

Obcy: nowy dokument z premierą na festiwalu Sundance już wkrótce

212
0

Memory: The Origins of Alien, zapowiadany w tamtym roku dokument o kultowym filmie Obcy wkrótce zadebiutuje na festiwalu Sundance. Wiemy także jak wygląda jego plakat.

W zeszłym roku we wrześniu informowaliśmy o tym, że powstaje nowy film dokumentalny traktujący o filmie Obcy. Za jego realizację odpowiada Alexandre O. Philippe, znany z dokumentów takich jak „78/52: Hitchock’s Shower Scene” czy “The People vs. George Lucas”.

Ma on w dużej mierze skupiać się na Ridleyu Scottcie i H. R. Gigerze, ale również będzie zawierał materiały z prywatnych archiwów Dana O’Bannona, do których dostępu użyczyła jego żona, Dianne (producent wykonawczy tego dokumentu). To właśnie pierwsza wersja scenariusza O’Bannona nosiła nazwę Memory. Także fundacja zarządzająca własnością intelektualną Gigera zapewniła wsparcie, a więc należy spodziewać się interesujących, wcześniej niepublikowanych materiałów.

Obcy

Dwójka aktorów z filmu, Tom Skerritt (kapitan Dallas) i Veronica Cartwright (Lambert) nagrała wywiady na potrzeby dokumentu, wraz ze scenografem Rogerem Christianem (zwycięzcą Oscara za Gwiezdne Wojny i nominowanym za Obcego).

Premiera dokumentu odbędzie się na festiwalu Sundance, który będzie trwał od 24 stycznia do 2 lutego 2019. Później Memory powinien trafić na Netflix i Hulu.

(212)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.