Home News W przyszłym roku ukaże się nowy dokument o filmie Obcy
W przyszłym roku ukaże się nowy dokument o filmie Obcy

W przyszłym roku ukaże się nowy dokument o filmie Obcy

160
0

Twórcy niedawnego dokumentu o „Psychozie” Hitcocka stworzyli materiał o innym klasyku kinematografii, filmie „Obcy” Ridleya Scotta. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku na 40-lecie premiery kamienia milowego gatunku sci-fi.

„Memory – The Origins of Alien” to nowy film dokumentalny autorstwa Alexandre O. Philippe. Szwajcarski reżyser ma na swoim koncie między innymi zeszłoroczny „78/52: Hitchock’s Shower Scene”, dystrybuowany między innymi na Netflix i Hulu, a także wyświetlany w niektórych kinach.

Dokument ma m.in. zawierać do tej pory niepublikowane materiały z archiwów scenarzysty Dana O’Bannona i artysty, który stworzył postać Obcego i scenografię, H.R. Gigera. Możemy się spodziewać notatek, rysunków, projektów, nagrań wideo zza kulis, a także oryginalną wersję scenariusza O’Bannona zatytułowaną „Memory” i datowaną na 1971 rok. Oprócz tego nie zabraknie wywiadów zarówno z obsadą, jak i ekipą techniczną a także krewnymi O’Bannona i Gigera.

Obcy

Film nakręcono kamerami 4K w Los Angeles, Szwajcarii, Grecji, Włoszech, Londynie oraz Toronto. Ma ukazać się na początku przyszłego roku, docelowo w kinach, ale prawdopodobnie także zobaczymy go na platformach VOD, takich jak Netflix.

Warto także przypomnieć, że w tym roku film Obcy został odrestaurowany przez m.in. samego Ridleya Scotta w 4K i prawdopodobnie ukaże się w przyszłym roku na 4K UHD Blu-ray. Ponadto, także na 2019, planowanych jest 6 filmów krótkometrażowych osadzonych w tym uniwersum.

(160)

Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subskrybuj  
Powiadom o