Home News Informacje prasowe Sprawdziliśmy nowe telewizory Philips Ambilight TV przed premierami! Najnowsze OLED+, The One i więcej
Sprawdziliśmy nowe telewizory Philips Ambilight TV przed premierami! Najnowsze OLED+, The One i więcej

Sprawdziliśmy nowe telewizory Philips Ambilight TV przed premierami! Najnowsze OLED+, The One i więcej

2.72K
6

Za nami uroczysta konferencja firmy Philips, na którą pojechaliśmy do Barcelony. Jak co roku, już teraz mogliśmy zobaczyć na własne oczy bardzo wiele nowości! Przede wszystkim dostaliśmy pierwsze informacje o nowych seriach telewizorów Ambilight TV, ale też o rozwiązaniu Ambilight Plus oraz o nowym systemie operacyjnym Titan OS. Jest co przyswajać!

Philips zaprezentował nowe telewizory Ambilight. OLED+, Premium OLED, Mini-LED i DLED

Najważniejsze cechy nowych telewizorów Philips to: Ambilight Plus, nowy procesor P5 AI Dual Engine, 8. generacja P5 AI i technologia META 2.0 oraz dźwięk od Bowers & Wilkins.

  • Nowy system Ambilight Plus świętuje 20 lat technologii Ambilight, oferując ultrazaawansowaną, bardziej dynamiczną wersję o wyższej rozdzielczości z dodatkowymi soczewkami, tworzącymi unikalny efekt dwuwymiarową, większą poświatę.
System Ambilight Plus
  • Flagowy model OLED+959 z gamy ’24 zostanie wprowadzony na rynek w 3. kwartale w rozmiarze ekranu 65” i będzie wyposażony w nowy procesor 8. generacji P5 AI Dual Engine z technologią META 2.0, Ambilight Plus i zintegrowany system dźwiękowy Bowers & Wilkins 5.1.2 o mocy 102W.
  • Seria OLED+909 będzie dostępna w czerwcu w rozmiarach ekranu 55”, 65” i 77”, z nowym procesorem 8. generacji P5 AI, technologią META 2.0, czterostronnym Ambilight i frontalnym systemem dźwiękowym Bowers & Wilkins 3.1 o mocy 81W.
  • Seria OLED809 zostanie wprowadzona na rynek w maju w rozmiarach ekranu 42”, 48”, 55”, 65” i 77”, z nowym procesorem 8. generacji P5 AI, nowymi panelami OLED_EX o wyższej wydajności i trójstronnym Ambilight.
  • Nowa Ambient Intelligence V3, dostępna w nowych zestawach OLED, optymalizuje teraz wydajność HDR do jasnych warunków oglądania, jednocześnie zachowując intencje twórcze reżysera w ciemniejszych pomieszczeniach.
  • Nowy model mini-LED ‘Xtra’ PML9009 zostanie wprowadzony na rynek w czerwcu w rozmiarach ekranu 55”, 65”, 75” i 85”, z najnowszym procesorem P5, trójstronnym Ambilight i innowacyjną nową platformą Smart TV Titan OS.
  • Telewizor premium LED PUS8909 ‘The One’ będzie dostępny w maju w wersjach 43” 50” 55”, 65” i 75”, z najnowszym procesorem P5, trójstronnym Ambilight i systemem Titan OS.
  • Wszystkie modele premium ’24 oferują ulepszone granie, dzięki nowemu Game Bar’owi – umożliwiającym graczom szybkie ulepszanie, dostosowywanie i monitorowanie ich ustawień gier – oraz funkcjonalności MEMC i 144HZ VRR – w tym dla Dolby Vision Gaming.
  • Ulepszona łączność, w tym kompatybilność z Matter i Control4.

OLED+959 – Prawdziwy flagowiec

Jako flagowy model w ofercie telewizorów Ambilight na 2024 rok, OLED+959 pozostaje niekwestionowanym, czołowym telewizorem premium dzięki nowej, potężnej wersji dwurdzeniowego procesora P5 AI w połączeniu z technologią META 2.0, nowym systemem Ambilight Plus i zintegrowanym systemem dźwiękowym Bowers & Wilkins TV 5.1.2.

System Ambilight Plus rozwija zaawansowanie wersji Next Gen, dodając wiele soczewek do indywidualnych, montowanych z tyłu diod LED. Ambilight Plus może stworzyć bardziej dynamiczną, większą ogólną poświatę o większej rozdzielczości oraz może rzutować do czterech różnych stron, dodając nowy, dwuwymiarowy efekt do ogólnego rezultatu immersyjnego.

Zdumiewające obrazy wyświetlane przez OLED+959 są wynikiem unikalnej kombinacji dodatkowej mocy procesora 8th Gen P5 AI Dual Engine i ulepszeń wprowadzonych do panelu OLED META 2.0 i algorytmu META Multi Booster.

Telewizor Philips OLED+959

Potężny procesor 8th Gen P5 AI Dual Engine obejmuje nową Ambient Intelligence V3, system AI Machine Learn Sharpness V2 i algorytm Smart Bit Enhancement (V3).

Ambient Intelligence V3 teraz obejmuje optymalizację HDR do poziomu światła otoczenia, aby zapewnić wyjątkową wydajność HDR, która może być utrzymana w jasnych warunkach oglądania, jednocześnie utrzymując twórcze zamierzenia reżysera w ciemniejszych pomieszczeniach. AI Machine Sharpness V2 wykorzystuje nowe algorytmy i dodatkową moc nowego dwurdzeniowego P5 AI do tworzenia bardziej szczegółowych i super realistycznych obrazów, podczas gdy nowy algorytm Smart Bit Enhancement V3 rozszerza wideo 8-bitowe do prawie 14-bitowej precyzji.

Panel OLED META 2.0 teraz zawiera technologię Micro Lens Array Plus z ulepszoną efektywnością światła zwiększającą wydajność dzięki nowemu sprzętowi do analizy soczewek 3D MLA, który optymalizuje kąty i krzywiznę soczewek MLA. Włączenie nowego algorytmu META Multi Booster pozwala osiągnąć maksymalną jasność do 3000 nitów – nowy rekord dla technologii OLED.

Oczywiście, jako flagowy model w ofercie, OLED+959 oferuje również najwyższą jakość dźwięku w telewizorach dzięki nowemu zintegrowanemu systemowi dźwiękowemu Bowers & Wilkins 5.1.2, wszystko dyskretnie umieszczone w smukłej sylwetce zestawu.

Gry również zostały ulepszone dzięki dołączeniu nowego paska gier, funkcji MEMC i 144 KHz VRR, w tym dla Dolby Vision Gaming.

Nowy Game bar ma na celu umożliwienie graczom szybkiego dostosowywania, ulepszania i monitorowania doświadczeń z grą. Niezależnie od tego, czy jest to szybka gra FPS, gdzie opóźnienie i precyzja są wszystkim, czy bardziej relaksująca, filmowa gra RPG, gracze mogą wybrać odpowiedni profil gry i za pomocą kilku kliknieć dostosować ustawienia obrazu, dźwięku i Ambilight.

Gracze mogą również aktywować różne ulepszenia obrazu, aby zapewnić bardziej immersyjne, skoncentrowane i zabawne doświadczenie z grą. Monitorowane są również informacje o statusie audio/wideo HDMI i oferowany jest dyskretny wskaźnik FPS do monitorowania wydajności wybranego zestawu do gier.

MEMC pozwala graczom aktywować opcję Smooth z procesora ruchu P5 AI, aby cieszyć się obrazem bez drgań i teraz z minimalnym input lagiem – zmniejszonym z 200 ms do 40 ms.

Smukły OLED+959 będzie dostępny w jednym rozmiarze ekranu 65″ i ma możliwość montażu na ścianie lub alternatywnie na podłodze za pomocą minimalistycznego, szaro-słupkowego metalowego stojaka.

Wszystkie obudowy głośników skierowane do przodu, na boki i do góry są również pokryte szaro-słupkową tkaniną Kvadrat Audiomix.

OLED+909 – Wyjątkowa wydajność, bardziej dyskretny design

Dostępny w rozmiarach ekranu 55”, 65’ i 77”, OLED+909 kontynuuje popularny trend OLED+ oferujący technologię obrazu i dźwięku o bardzo wysokich specyfikacjach, wszystko starannie zintegrowane z telewizorem, aby zapewnić minimalistyczny design nie większy niż konwencjonalny zestaw, ale nadal oferujący wyjątkową jakość obrazu i dźwięku.

Jako model OLED+, OLED+909 łączy najnowsze przetwarzanie 8th Gen P5 AI z panelem OLED META 2.0 i algorytmem META Multi Booster oraz systemem dźwiękowym Bowers & Wilkins 3.1 – wyposażonym w nowo zaprojektowane, smuklejsze sterowniki 30 x 50mm, które oferują bardziej dyskretny profil bez kompromisów w zakresie wydajności audio.

Telewizor Philips OLED+909

8th Gen P5 AI posiada nową funkcję Ambient Intelligence V3, która teraz optymalizuje ustawienia HDR do poziomu światła otoczenia i utrzymuje doskonałą wydajność HDR nawet w jasnych warunkach oglądania.

Gry również zostały ulepszone dzięki dołączeniu nowego Game Bar’a, gier MEMC i 144Khz VRR.

Wyjątkowe doświadczenie oglądania wspaniałych obrazów i dźwięku staje się unikalnie immersyjne dzięki dodaniu czterostronnej wersji systemu Ambilight.

OLED+909 ma minimalistyczną, metalową ramkę z zintegrowanym systemem dźwiękowym umieszczonym na dole ekranu i pokrytym tkaniną Kvadrat Audiomix. Podstawa składa się z dwóch niskoprofilowych, wyciskanych metalowych nóżek w kształcie ‘pigułki’ o czarnym połysku.

OLED809 – Najwyższa wydajność w telewizorach OLED średniego segmentu

Seria Philips OLED 800 konsekwentnie udowadnia, że jest jednym z najpopularniejszych TV OLED dzięki połączeniu Ambilight z premium PQ i wydajnością audio.

Dostępny w rozmiarach ekranu 42”, 48”, 55”,65” i 77”, nowy OLED809 nadal ustanawia standard wydajności sektora, łącząc nowy procesor 8th Gen P5 AI z nowymi panelami OLED-EX o wyższej wydajności – oferującymi maksymalną jasność światła I 300 nitów – oraz trójstronną wersję technologii immersyjnej Ambilight.

Telewizor Philips OLED809

8th Gen P5 AI posiada nową funkcję Ambient Intelligence V3, która teraz optymalizuje ustawienia HDR do poziomu światła otoczenia i utrzymuje doskonałą wydajność HDR nawet w jasnych warunkach oglądania.
Gry również zostały ulepszone dzięki dołączeniu nowego Gamer Bar’a, gier MEMC i 144Khz VRR, w tym Dolby Vision Gaming.

Doskonała jakość dźwięku nadal jest jednym z najważniejszych elementów serii dzięki zintegrowanemu systemowi dźwiękowemu 2.1 o mocy 70W – 50W dla 42” – z dokładniejszym cyfrowym crossoverem precyzyjnie kontrolującym dystrybucję do dwukierunkowych głośników lewych i prawych, a także dedykowanym potrójnym pierścieniu, tylnemu głośnikowi basowemu – wspieranemu przez cztery pasywne radiatory. Minimalistyczny design OLED809 obejmuje ultracienką, czarną metalową ramkę i centralny, metalowy stojak delta swivel o satynowym wykończeniu chromu – Wyciskane metalowe nóżki Pill w Satin Chrome są prezentowane na modelu 77”.

PML9009 – Xtra Mini-LED

Po udanym wprowadzeniu serii “The Xtra” w 2023 roku, TP Vison kontynuuje rozwój serii Mini-LED w swojej ofercie z wprowadzeniem nowego modelu PML9009 – który kontynuuje serię Mini-LED oferującą doskonałą wydajność i wyjątkową wartość, z jakością wydajności produktu plasującą się nieco poniżej modeli OLED, ale powyżej segment LED.

PML9009 będzie oferowany w rozmiarach ekranu 55”, 65” i 75” oraz jako pierwszy telewizor Philips Mini-LED dostępny w rozmiarze 85”.

Telewizor Philips PML9009

PM9009 oferuje doskonałą wydajność dzięki zastosowaniu najnowszego procesora P5 w połączeniu z wysokiej jakości panelem 144Hz 98% DCI WCG – generując imponującą maksymalną jasność światła 1000 nitów.
Unikalnie immersyjne doświadczenie oglądania telewizji jest dostarczane za pomocą trójstronnej wersji systemu Ambilight, podczas gdy widzowie mogą również cieszyć się ulepszonym, szybszym i bardziej intuicyjnym doświadczeniem nowej platformy Smart TV Titan OS.

Premium europejski design zestawu obejmuje dodatkowo wąską metalową ramkę w ciemnym antracytowym wykończeniu z cienkim paskiem szczotkowanym na dole ekranu, pasującym do ciemnego antracytowego wykończenia podwójnych nóg z metalowymi krawędziami w kształcie łuku.

PUS8909 – The One chętnie wybierany

Seria “The One” Performance cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów, którzy chętnie kupują produkt zaprojektowany tak, aby oferować im telewizor z wszystkim, czego mogą potrzebować – z wydajnością i kluczowymi funkcjami telewizora z wyższej półki, ale w konkurencyjnej cenie.

Koncepcja ta jest kontynuowana w 2024 roku dzięki nowemu modelowi PUS8909 dostępnemu w rozmiarach ekranu 43”, 50”, 55”, 65” i 75” oferującemu doskonałą jakość obrazu telewizyjnego dzięki połączeniu najnowszego procesora P5 z wysokiej jakości panelem LCD WCG o częstotliwości 144 Hz.

Telewizor Philips The One PUS8909

Naprawdę wciągające doświadczenie z oglądania jest dopełnione przez włączenie trójstronnej wersji systemu Ambilight.

Model 8909 cechuje się minimalnym antracytowym metalowym obramowaniem z efektem szczotkowania na dolnej krawędzi ekranu, a także stojakiem delta w kolorze antracytowym – podwójne stopy z toczonego metalu w kolorze antracytowym dla modelu 75”.

Źródło: informacje prasowe, własne

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Philips:

(2720)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ryszard
Ryszard
10 dni temu

miałem Philipsa OLED+ 935. Po niespełna trzech latach od zakupu, a realnie półrocznym użytkowaniu, padła matryca. Próby naprawy w autoryzowanym serwisie Radom, jak i w wielu innych, po wysłaniu fotek obrazu, okazały się bezskuteczne. Wszędzie gdzie dzwoniłem słyszałem jedną odpowiedź…telewizor na śmietnik, czyli coś ok. 10 tys. złotych. Ponieważ tv kupiłem kierując się opinią autorytetów (???) tego portalu , postanowiłem wszystkich potencjalnych zainteresowanych ostrzec przed zakupem tv wykonanym w tej technologii, a już na panelach od LG szczególnie. Odrębnym tematem jest sprawa w ciskania nam kitu marketingowego przez osoby aspirujące lub wręcz określające się mianem autorytetów tv branży. Osoby te… Czytaj więcej »

Bodzio
Bodzio
11 dni temu

Znowu duże telewizory będą na IPS ? Znowu MiniLedy będą mieć mało stref wygaszania ? Dalej brną w swój beznadziejny system zamiast w Google TV ? Dalej nowe telewizory nie bedą współpracować z Philips Hue ?
Jak dla mnie konkurencja odjechała Philipsowi !!! I gdzie ten sukces MiniLedów Philipsa ??? Słabo się sprzedają. A do tego Philips się ceni. Drogo mają ? Pytam się za co tyle płacić ?????

Last edited 11 dni temu by Bodzio
Grzegorz
Grzegorz
11 dni temu

Hmm a ceny kiedy poznamy?

grzechu316
grzechu316
11 dni temu

Hmm a ceny kiedy poznamy?

Kris
Kris
12 dni temu

Mam Phillips oled 936 ,obraz jest przepiękny oraz super dzwięk i ambilight

Kamil
Kamil
12 dni temu

55pus8909 w końcu z matrycą VA?

6
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x