Home Testy Projektory BenQ Niedrogi projektor 4K | TEST | BenQ W2700
Niedrogi projektor 4K | TEST | BenQ W2700

Niedrogi projektor 4K | TEST | BenQ W2700

36.25K
0

Reprodukcja obrazu

Fabryczny tryb “Cinema”

wynik wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 3,9 maksymalna 7,4
Średnia deltaE barw ze wzornika 3,2 maksymalna 6,8
Średnia deltaE palety szarości 4,5 maksymalna 7,0

W fabrycznym trybie “Cinema” (aczkolwiek po wyłączeniu funkcji Brilliant Colour) obraz jest zdecydowanie bliższy zapewnieniu, że średni błąd dE będzie poniżej 3,0. W prawdzie spełnić się go nie udało, ale kolory są i tak znacznie bardziej ułożone i realne. Sądzę, że to o tryb “Cinema” chodziło właśnie producentowi, choć gryzie się to z zapewnieniem pełnego pokrycia gamutu. Nieważne. Opisując ten tryb trzeba by wspomnieć, że jest trochę za zimny. Oznacza to, że dominują błękitne barwy, a odcienie skóry są zbyt blade. Charakterystyka jasności obnaża zaś zaniżoną kontrastowość obrazu. Przy wartości około 2.1 detale w czerniach są bardzo uwypuklone. Dobrą cechą jest to, że nie zlewają się ze sobą, natomiast złą, że obraz pozbawiony jest głębi. Dobrze, że producent zaimplementował rozbudowane funkcje kalibracyjne.

Profesjonalna kalibracja BenQ W2700

wynik wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 1,3 maksymalna 4,3
Średnia deltaE barw ze wzornika 0,9 maksymalna 1,7
Średnia deltaE palety szarości 1,1 maksymalna 2,1
Pomimo niskiej ceny, W1090 posiada opcję certyfikowanej kalibracji ISF.
BenQ W2700 posiada opcję certyfikowanej kalibracji ISF.

Bardzo dobre wyniki odwzorowania barw w BenQ W2700 nie są dla mnie niczym dziwnym. Firma ta od dłuższego czasu przyzwyczaja nas, do obecności precyzyjnych funkcji kalibracyjnych, które pozwalają osiągnąć niemalże książkowe oddanie barw. Soczystość i naturalność kolorów zachwyca po kalibracji. Zarówno odcienie skóry, jak i czerwienie i zielenie są dokładnie na swoich miejscach. W dziedzinie odwzorowania barw SDR ciężko zatem wyobrazić sobie już lepszy projektor. Brawo za to!

Pamiętajmy, że opis kalibracji tyczy się egzemplarza, który trafił do naszych testów. Egzemplarze takich samych projektorów różnią się między sobą, więc te nabyte przez czytelników mogą mieć inne błędy odwzorowania barw (mogą być one większe lub mniejsze – nie ma reguły). Z tego powodu nie publikuję ustawień kalibracyjnych, bowiem są one indywidualne dla każdego projektora i toru wideo. Zachęcam natomiast do poczytania o profesjonalnej kalibracji.

Więcej informacji zaczerpnąć można w: Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora/projektora
o
raz w temacie: Wielki test kalibracji 

(36246)

4 4 głosy
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

33
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x