Home News Netflix wypowiedział wojnę dzielącym konta w Polsce. To koniec – blokada i opłata za użytkownika!
Netflix wypowiedział wojnę dzielącym konta w Polsce. To koniec – blokada i opłata za użytkownika!

Netflix wypowiedział wojnę dzielącym konta w Polsce. To koniec – blokada i opłata za użytkownika!

4.38K
3

Współdzielenie konta na Netflix – to koniec! Największa platforma VoD świata wprowadza dodatkowe opłaty za użytkowników spoza naszego domu, którzy korzystają z naszego konta! Jakie będą ograniczenia i opłaty za dodatkowego subskrybenta i jakie konsekwencje grożą tym, którzy nie dostosują się do nowych zasad?

Netflix – opłaty za użytkowników spoza gospodarstwa domowego w Polsce! Współdzielenie konta – jakie opłaty za dodatkową osobę?

Serwis VoD Netflix rozpoczął dziś rozsyłanie wiadomości do użytkowników w Polsce, którzy udostępniają konto Netflix osobom spoza swojego gospodarstwa domowego. Jak to wszystko będzie przebiegać, jak Netflix zweryfikuje naszą lokalizację i ile trzeba będzie dopłacić za dodatkowego użytkownika? Wszystko wyjaśniamy poniżej! Zacznijmy od oficjalnego komunikatu, który rozsyła Netflix:

Jak Netflix wykrywa urządzenia w gospodarstwie domowym?

Platforma wykorzystuje informacje takie jak adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność konta na urządzeniach zalogowanych na koncie Netflix. Osoby, które nie mieszkają w danym gospodarstwie domowym, będą musiały założyć własne konto, aby korzystać z serwisu Netflix. Jeśli nastąpi logowanie na konto z urządzenia spoza Twojego gospodarstwa domowego lub takie urządzenie będzie używane w sposób ciągły, platforma może poprosić Cię o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix. Następnie trzeba będzie dodać dodatkowego użytkownika i uiścić dopłatę.

Netflix – ograniczenia i weryfikacja urządzenia

Jeśli ktoś zaloguje się do Twojego konta z urządzenia spoza Twojego gospodarstwa domowego Netflix lub jeśli dostęp do konta będzie uzyskiwany w sposób ciągły z lokalizacji spoza Twojego gospodarstwa domowego, serwis może poprosić Cię o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix. W ten sposób może potwierdzić, że urządzenia korzystające z konta ma prawo to robić.

Ustawianie lub aktualizowanie gospodarstwa domowego Netflix:

  • Na ekranie głównym Netflix na telewizorze otwórz menu, naciskając przycisk w lewo na pilocie;
  • Wybierz kolejno Uzyskaj pomoc > Zarządzaj gospodarstwem domowym Netflix;
  • Wybierz opcję Potwierdź gospodarstwo domowe Netflix lub Zmień gospodarstwo domowe Netflix;
  • Wybierz opcję Wyślij e-mail lub Wyślij SMS. Na powiązany z kontem adres e-mail lub numer telefonu zostanie wysłany link weryfikacyjny. Link ten wygaśnie po 15 minutach;
  • UWAGA: Jeśli Twoje konto nie jest powiązane z numerem telefonu lub adresem e-mail, zobaczysz tylko jedną opcję;
    Jeśli e-mail lub SMS z linkiem weryfikacyjnym nie dotrze, wybierz opcję Wyślij e-mail ponownie lub Wyślij SMS ponownie. Możesz także skorzystać z innej opcji lub wybrać Przypomnij mi później;
  • Wybierz opcję Tak, to ja w e-mailu lub otwórz link z SMS-a, a następnie wybierz opcję Potwierdź gospodarstwo domowe Netflix lub Zmień gospodarstwo domowe Netflix, aby kontynuować;
  • Na ekranie telewizora zobaczysz stosowne potwierdzenie, które otrzymasz także mailowo. Aby rozpocząć oglądanie, wybierz opcję Przejdź do serwisu Netflix.

Współdzielenie konta na Netflix – jaka cena za dodatkowego użytkownika na naszym koncie?

Aktualne opłaty w przykładowych krajach wynoszą: 2 380 CLP w Chile, 2,99 USD w Kostaryce, 7,9 PEN w Peru i 7,99 dolara w USA. W Polsce opłatę ustalono na 9,99 zł miesięcznie. Jeśli nie chcemy dopłacać, możemy utworzyć własne konto, opłacić subskrypcję i przenieść profil.

film filmy serial seriale na netflix co obejrzeć wybrać na wieczór

Źródło: https://about.netflix.com/pl/news/update-on-sharing-may-pl


Filmy, seriale, VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej:

(4377)

5 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Grzegorz
Grzegorz
3 miesięcy temu

Opłacam za czterech użytkowników 60 zł miesięcznie…jakim prawem uniemożliwia się pozostałym trzem oglądanie netflixa? To jest kradzież moich pieniędzy…nie umożliwiają nikomu innemu konta …a co jeśli będę chciał oglądać sam na czterech telewizorach??? Chyba jednak będzie trzeba zrezygnować z tego kanału….skoro firma chce tracić użytkowników, to nie ma sprawy….nie oglądam tv to i nie będę oglądał netflixa….

astro
astro
4 miesięcy temu

fajnie jakby tak wszyscy zrezygnowali

Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu

Co w takim razie w sytuacji oglądania często przez siebie samego filmów w pociągu w drodze do pracy czy w delegacjach.? Przecież nadal będę tym
samym użytkownikiem tylko zamiast na telewizorze będę ogladal na laptopie? Albo co jak ma sie w domu 3 telewizory czy potraktuje je jako jeden użytkownik ?

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x