Home News Netflix jednak nie zostanie pokonany przez Disney+? Szokująca prognoza, zaskakujący wicelider!
Netflix jednak nie zostanie pokonany przez Disney+? Szokująca prognoza, zaskakujący wicelider!

Netflix jednak nie zostanie pokonany przez Disney+? Szokująca prognoza, zaskakujący wicelider!

394
0

Najnowsze prognozy ujawniły, że Disney+ nie pokona serwisu Netflix pod względem subskrybentów tak szybko, jak wcześniej zakładano! Wszystko przez… Indie. Jak wypadną te dwie platformy VoD na tle konkurencji?

Netflix jednak górą nad Disney+? Zaskakujące prognozy na kolejne lata. Co wybrać?

Jak donoszą prognozy analityków, do 2027 roku łączna liczba subskrybentów serwisów SVoD wzrośnie o 475 milionów, osiągając wynik 1.68 miliarda łącznych użytkowników. Według prognoz Digital TV Research, 47% całego rynku ma być kontrolowane przez 6 amerykańskich gigantów – serwisy Netflix, Disney+, Paramount+, HBO Max (lub już jego następcę), Amazon Prime Video i Apple TV+. Jakie liczby osiągną?

Fot. Digital TV Research

Według tych samych przewidywań, Disney+ nie wyprzedzi w najbliższych latach Netfliksa! Wcześniejsze prognozy, że Disney+ znacznie przebije konkurenta mają się nie spełnić ze względu na… utratę praw do transmisji meczów indyjskiej Premier League w krykiecie! Serwis stracić ma z tego tytułu aż 67 milionów klientów – w końcu Indie to gigantyczny rynek. W związku z tym miejsca w pierwszej szóstce mają się w 2027 roku kształtować następująco: pierwszy Netflix (251 mln), a następnie Amazon Prime Video (250 mln), Disney+ (207 mln), Paramount+ (82 mln), HBO Max (77 mln) i na końcu Apple TV+ (29 mln). W kwestii zysków ponownie na pierwszym miejscu ma uplasować się Netflix z przychodami rzędu 30 miliardów dolarów, czyli tyle, ile przychody Disney+, HBO Max oraz Paramount+ razem wzięte! Łączne przychody wszystkich serwisów mają wynieść w 2027 roku 132 miliardy dolarów.

netflix disney+ vod streaming serwisy platformy filmy seriale co wybrać

Źródło: https://www.broadbandtvnews.com/2022/09/20/netflix-to-retain-svod-top-spot/


VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej:

(394)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x